Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törpe tacskót lakásba?

Törpe tacskót lakásba?

Figyelt kérdés

Egész életemben kertes házban éltem és mindig volt legalább 2 kutyám egyszerre.

Főként nagyobb kutyáim voltak (magyar vizsla, boxer) de most úgy alakult, hogy társasházba költözünk így mindenképp kisebb testű kutyát szeretnénk.

Sokat keresgéltünk a fajták között és egyenlőre a törpe tacskó tetszik a legjobban.

Első lakásban tartott kutyának mennyire ajánlanátok a törpe tacskót?

Szőrhullás mennyire vészes?

Hangos fajta? Mennyire bírja az egyedüllétet? (napi 3-4 óráról van szó)


2013. júl. 8. 13:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Szokott ugatni, vedlik is de nem annyira mint egy hosszú szőrű kutya. Ha naponta többször viszed sétálni legalább 1 órára akkor szerintem ellesz.
2013. júl. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 dia1127 ***** válasza:

Ha a kutyának ki van elégítve a mozgás igénye akkor szinte bármilyen fajta alkalmas a lakásban élésre.

Tacsim még nem volt de azt tudom h nem igazán szeretnek egyedül lenni de talán ha eléggé le mozgatod nem szedi szét a házat mire haza érsz :)

A szomszédunkban tacsi van eléggé ugatós minden kisebb neszre ugrik de ez kutyánként változhat persze :)

A szőrük annyira nem hullik de ha végképp nem akarsz szőrt a házban akkor 3-4 naponta alaposan fürdesd a kutyust és kopófésűvel menny át rajta párszor :)

2013. júl. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

nagyon sokat ugat, 4 tacsit ismerek eléggé ugatósak,minden zajra neszre már jeleznek..


egyedülléthez szoktatni kell

2013. júl. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Kicsit tartok egyenlőre a dologtól... Természetesen napi 3 séta minimum meglenne (ezt a kertben élő kutyáimnál sem hagytam ki soha) és a közelben van is egy kutyafuttató ahol kiszaladgálhatná magát.

Soha nem éltem még kutya nélkül és nem is szeretnék, de

annyian ijesztgetnek, hogy minden tiszta kutyaszőr lesz, majd utálni fognak a szomszédok mert azt a napi pár órát végig ugatja arról nem is beszélve hogy onnantól nem mehetünk sehova mert a kutya otthon van. Nyaralásról pedig ne is álmodozzak...

Jó persze jár némi áldozattal a kutyatartás, ezt el is fogadom de ez tényleg ilyen "horror" ahogy mondják?

2013. júl. 8. 14:01
 5/22 anonim ***** válasza:

Dehogy horror.

Vannak kutyás szállások, mi is ilyen helyre megyünk nyaralni.

Az egyedülléthez szoktatni kell, bár tényleg elképzelhető, h jelezni fog.

Fontos, h ők nem lépcsőzhetnek, tehát mindig kézben kell levinned!

Rövid szőrű kutyák sokkal nehezebb esetek a szőr tekintetében. Sokkal jobban bele tud állni a bútorokba, nehezebb feltakarítani, mint a közepes v hosszú szőrt.

A panelos kutyusoknál egy bizonyos szintű szőrhullás mindig van.

Nekem is rövid szőrűm van panelban, de nem bánom, mert a fajta szerelmese vagyok :)

2013. júl. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!


Tudtok esetleg olyan kutyafajtát ami csendesebb, esetleg kicsit könnyebben tanítható? (azt olvastam elég önfejű fajta és ugye nem is a legcsendesebb)

Yorkit, bichont és hasonló "divatfajtákat" nem igazán szeretnénk.

Mindenképp kistestűt szeretnénk, olyat aki viszonylag könnyen tanítható (a páromnak még sosem volt kutyája és nem szeretném, hogy rossz élmény legyen neki az első kutyus), csendesebb és viszonylag nyugodt.

2013. júl. 8. 14:56
 7/22 anonim ***** válasza:
Nekem tacskó keverékem van tehát csak félig tacsi, de elég ugatós ő is.Rögtön vuffog, meg nyavékol, ha jön vagy csenget valaki.Hosszútestű lépcsőztetni nem szoktam csak nagyon ritkán mivel a második emeleten lakunk, így kézben viszem le és föl mindíg.AS rövidszőrű kutyák jobban hullatják a szőrüket mint a hosszúsuőrűek és bele is tapad mindenhova a szőr.Egyedülléthe minden kutyát hozzá kell szoktatni akár miylen fajta.Nagyon kell figyelni az izületeikre, gerincükre mert hajlamaosak lebénulni.Zöldkagyló kivonat adása egész élete alatt sokat segít.
2013. júl. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Mit szólnál az uszkárhoz? Könnyen taníthatóak, nem lesz tiszta szőr a lakás tőlük ill. ha a legegyszerűbb módon van lenyírva a szőrük, nem néznek ki cirkuszi majomnak. (Bocs, ha ezzel vkit megsértettem, de nekem úgy nem tetszenek az uszkárok, viszont egy "sima" nyírással nagyon bejönnek.)
2013. júl. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 dia1127 ***** válasza:
100%
uszkár,francia bulldog, de nem kötelező kis termeteknél maradni nagyobb kutyák is elvannak lakásban ha le vannak mozgatva :)
2013. júl. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Ugatás valamilyen szinten neveléstől függ. meg persze hogyan szoktatod hozzá.

Nekünk Jack Russel van panel lakásban. Ha egyedül van időtől függetlenül egy hangja nincs, (ha nincs egyedül akkor sem) nem szedi szét a lakást, meg úgy semmit sem. Kiskorától nevelve van. Ha valamiért nem tudok vele eleget mozogni mielőtt egyedül hagyom (s.o.s-ben kell elmennünk itthonról vagy bármi) akkor sem csinál galibát. Sosem. ha egész nap egyedül van akkor is. Szóval szerintem neveléssel bármi megoldható.

2013. júl. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!