Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Roti tulajdonosok! Megosztanát...

Roti tulajdonosok! Megosztanátok velem tapasztalataitokat?

Figyelt kérdés
Jót, rosszat, bármit! Kis kölyök korból, vagy felnőtt időszakból, stb!
2013. júl. 8. 18:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Húúúúúúú, nekem van jó is és rossz is.


Tenyésztőtől vettük, 8 hetesen hoztuk haza. Nagyon kis magánakvaló volt a kiválasztásnál, de nagyon megtetszett, pont ezért. Olyan kis nyugodt és elvonulós volt.

Kicsi korában nem nagyon szerettem vele lenni, mert nem igazán tudtam hogy kell vele bánni, ezért megkapott, ami után persze nem sok kedvem volt játszani vele, meg ilyesmi. De persze játszottam. Nagyon kis morgós, ha simogatjuk folyton morgolódik, de úgy tudom ez a legtöbb rotira igaz.


Vannak gondjaink, mert elcsesztem a nevelését, de dolgozunk rajta. Alapvetően nagyon szeretetéhes, igényli a foglalkozást. Viszont amit másképp csinálnék az az, hogy határozottabb lennék vele. Most van mit pótolni.


A kutyákra a kerítésnél előszeretettel vergődik, de szépen haladunk.


Amúgy imád rágni (még nincs egy éves), fát főleg. Vannak röfögős és sípolós játékai, azokat imádja. Szeret keresőset játszani (én vagy a párom elbújunk és ő megkeres).


Ezer dolgot lehetne írni egyébként :D


Mindezek mellett vagy ellenére imádom :) Hiszen ő az én kutyám, én választottam és céljaim vannak vele. Ha majd megtaláljuk a közös hangot, akkor remek társ lesz, ebben biztos vagyok. (így is az, csak hát ugye így nem az igazi)

2013. júl. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! Én egy menhelyről hoztam. Ép, egészséges, stb. Most nemérég lett 3 éves. Igazi tündér. Mindent megesz, teljesen normális, még a cicánkkal is tökre kijött pedig azt mondták, hogy macskázik. Nagy, bújós, és 1 percig sem hogy magamra. Akárhol vagyok mindig ott van. Ha 1 perc múlva zár a bolt, és én átrohanok akkor a kuty megsértődik, hogy őt pont most miért nem vittem magammal. :))))

Szeret kocsikázni, és teljesen mindegy hogy hova megyek és mivel, ő mindig jönne velem :)

2013. júl. 8. 19:16
 3/4 Imola Ágnes ***** válasza:

Címszavakban:

Hatalmas bújós maci

Az élete árán is megvédené gazdáját, ugyanakkor sokszor indokolatlanul megijed (nem olyan szinten hogy probléma legyen), legutóbb a szekrényt lökte meg kicsit, leesett benne egy válfa, erre ő megugrott:))

Ha jól neveled imádja a gyerekeket, az embereket.

Kutyákkal szemben általában fizikai fölényét használja, nem a fogait...

Kisebb állatoknál való játéknál tudja kontrolálni erejét

Folyamatosan hullik a szőre

Azt hiszi magáról, hogy két kilós öleb..

Ha elmegy a gazdája, szüntelenül az ajtót lesi, hogy mikor ér vissza

Fontos a szocializáció és az alapengedelmesség

Nem szabad túlhízlalni

Érzékeny a melegre

Lojális, hálás, hűséges,

imád mozogni,dolgozni, ugyanakkor egy ágyban töltött henyélős napot is teljes átéléssel tud átaludni:)

Egyszerűen IMÁDNIVALÓ:)

2013. júl. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Imola Ágnes ***** válasza:
2013. júl. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!