Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mit csináljak...

Szerintetek mit csináljak vele? (Verekedés) Ivartalanítsam vagy mit?

Figyelt kérdés

Hát nem is tudom hogy kezdjem... Van egy 1 éves Amstaff szuka kutyám mellette egy keverék kani tacsim és egy kölyök basset hound szuka. Az elmúlt pár napban a Amstaff 2-er is csúnyán nekiugrott a kölyök bassetnek. Alig bírtam leszedni róla. Teljes mértékben állítom h. engem néznek a "falkavezérnek" mert minden úgy van ahogy én akarom és semmi jelét nem is mutatja csak a viták verekedések. Ilyenkor szétszedem őket pár percig ott hagyom az Amstaff-ot h. lenyugodjon utána elengedem de van amikor megint neki ugrana... Persze sokan mondják h. benne van a vérében mert "harci"kutya...(amit hülyeségnek tartok). Attól félek ez megmarad benne és rögeszméjévé válik. Nevelem futtatom sétáltatom mindent megteszek h. jó kutya legyen és erre ez van. Nagyon idegesítő. Sajnos néha már a legrosszabb is eszembe jut.:/ Szerintetek az ivartalanítás jobbá tenné a dolgot? Nyugodtabb lenne? elmaradnának a verekedések?

Mert ez így nem mehet tovább h. ha nem vagyunk itthon akkor be kell zárni az Amstaffot neki se jó meg én se szeretem ha be vannak zárva a kutyák. Kutyasuliba nem tudom vinni se az időbeosztás se a pénz nem engedi.


2013. júl. 8. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Mutasd meg szakembernek, mert ha szerinted rendben van, de nyilvánvalóan nincs, mozgatod, neveled, de mégsem jó, akkor így távolról erre nehéz bármit mondani. Nem kell feltétlenül suliba vinni, van, aki kijár házhoz. Ha budapesti vagy környéki vagy, írj rám.

Az ivartalanítás szukáknál amúgy akkor segít csak, ha hormonális alapon verekszik, enyhe álvemhesség szokott tüzelés után ilyeneket okozni, de akkor meg kölyöknek kizárt, hogy nekimenne. Persze ha nagyobb a kölyök, mondjuk pofátlan kamasz korú, az már más kérdés.

2013. júl. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát ez a kölyök egy olyan 7-8 hónapos körül van. De eddig nem volt semmi baj mert több kölyök is volt már mellette és soha nem bántotta sőt inkább "anyáskodott" felettük. Az nem lehet h. most van abban a korban amikor "kamaszodik" és ezért fitogtatja az erejét?
2013. júl. 9. 09:11
 3/6 anonim ***** válasza:
Az erőfitogtatás meg a másik letámadása nem ugyanaz. De nem is az a baj, hogy a kutya ezt csinálja, mert neki biztos megvan rá az oka, hanem az a gond, hogy te nem tudod megoldani a szituációt.
2013. júl. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Írnál pár dolgot ami neked bevált vagy esetleg tudsz olyat amivel lehet ezt kezelni?
2013. júl. 9. 21:37
 5/6 anonim ***** válasza:

A szakember például mindig beválik, ha jól választ az ember. Komolyan, az ilyet látni kell, elemezni a kutyát, a kutya és a vele élő emberek kapcsolatát, a kutya és a vele élő kutyák kapcsolatát, az életmódot, a mindent, és akkor lehet rá megoldást javasolni. Így távolról max. találgatni lehet, annak meg nincs sok értelme, mert ha pont nem találsz bele, akkor ronthatsz is a helyzeten.

Ráadásul ha egy egy éves staffot nem tudsz leállítani egy kölyök bántásáról, akkor ott nagyobb gondok is vannak ennél, amik később fognak csak megmutatkozni.

2013. júl. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát végül is a kölyök basset se teljesen kölök már olyan 7-8 hónapos korban van. De amikor utoljára összeverekedtek láttam a staffi fülén egy vércseppet letöröltem és ki volt csikarva. azon gondolkoztam h. a basset játékból nem e nagyobbat fogott rá a fülére vagy megrántotta a fogát a fülén és ezen kaptak össze. (ez volt az utolsó)

A másiknál tudom h. egy PVC csődarabon vesztek össze

2013. júl. 11. 07:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!