Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen hideg időben nem kell a...

Ilyen hideg időben nem kell a kutyáknak több ételt adni?

Figyelt kérdés
Van egy öt éves goldenem. Most váltottunk középkategóriás tápról Acanára. A napi adagja 300 g. Nem kellene megemelni neki egy 50-100 grammal az adagját, a hideg miatt?
2009. okt. 17. 22:05
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
Attól max elhizna, ami rosszabb mintha lesoványodna.
2009. okt. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
sokkal több zsírt kell neki adni. nomeg a HŐSZIGETELT MELEG KUTYAHÁZ... csak tudnám, mért kell ezt 1000× elmondani...
2009. okt. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen többet kell neki adni, de nem tudom ez mennyire igaz egy ilyen jó tápnál. De az sem szentírás ami a zsákra van írva adagolásnak.
2009. okt. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én személy szerint sosem ugy etetem a kuytáimat,ahogyan a zsákra van írva!! Az enyémek bélpokik,többet esznek belőlle,de mégsem dagik.Nemtom...nekem most,hogy bejött a hideg,többet esznek,de ez ígyvolt tavaly is,meg tavaly előtt is:) Sztem érzik Ők mikor kell többet megukba venni,és legalábbis az enyéim,hangosan jelzk ha még éhesek maardtak:):):)
2009. okt. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Ha többet nem is adok, de valami kis égetnivalót, (kevéske töpörtyűt, egy kis kanál zsírt) keverek a kajájukba amikor hideg van. Nem szabad egyszerre sokat adni, mert hasmenésük lehet tőle.
2009. okt. 18. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
9%
No, megint én leszek a hozzánemértés mintaképe, de akkor is leírom: én csak az ösztöneimre hallgatva etetem az állatkáinkat, így a kutyámat is. Utálom a gondolatát is, hogy egy kis állat éhes legyen, csak mert én grammra mérem neki az ételt. Mi sem eszünk mindennap pont ugyanannyi kalóriát, pl. előfordul, hogy repetázunk ebédnél, miért ne kaphatna a kutya is többet, ha kívánja? Ezért minden állatunk előtt mindig van száraztáp és sok-sok friss víz. Amikor a kutyáink idekerültek (felnőttként, menhelyről), mindegyik megszállottként zabált egy-két napig (persze hamar ki is hányt mindent). Aztán mindegyik megnyugodott (megértette, hogy ez nem csak múló állapot, hanem maga a kánaán :) ) és csak annyit evett, amennyire valóban szüksége volt. Ilyen a mostani kutyink is. Mindig ott a száraztáp előtte, és akkor és csak annyit eszik, ami kell neki. Van, hogy estére elfogy a repeta, de gyakran előfordul, hogy ott van az edényében némi maradék. Egy deka felesleg sincs rajta, az állatorvos múltkor átnézte, megmérte és nagyon megdicsérte a sportos alakját :=).
2009. okt. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

Szia!A hideg beállta előtt mindenféleképp elkell kezdenia kutya télre való felkészítését!Hisz a testhőmérsékletük fenntartása végett több kalóriát égetnek el!

Én télen már napi kétszer etetem a felnőtt kutyáimat,'erősebb' táppal mint nyáron,de adhatsz neki pl:tepertőt,főtt csirkefejet(Kutya Red Bull)!Amellett ha van időd és kedved főzőcskézni akor a tápot öntsd le a meleg(nem forró)hús lével,hidd el a nagy mínuszokban jólesik egy kis melegétel!A másik nagy előnye ha nem szárazon kapják a tápot,hogy télen nem kell a reggelre csonttá fagyott vízes edénnyel bajlódni,hisz az etetésnél a húslé pótolja a folyadékot és nem igényelnek annyi vízet!

Arra figyelj ne ázzon szét a táp,mert a felnőtt kutyáknak szükségük van a rágásra a fogaik érdekében!


I the devil,Eastern Jackpot Beagle kennel

2009. okt. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az adagolási útmutatót rugalmasan kell kezelni. Akik gyártották a tápot nem ismerik a kutyádat, csak egy vezérfonalat adnak a helyes tápláláshoz. Amikor egész nap terelőversenyen vagyok a kutyámmal, akkor kicsit többet adok, neki, mint amikor csak egy óra sétára jut időm. Ugyanez van, ha hideg az idő, -10 fokban többet adok, mint nyáron 30 fokban. De sokkal többet nem adok, az útmutató keretei között maradok. Azért az ötven-száz gramm egy kicsit sok, ha 300 a napi adagja, de egy kicsit nyugodtan megemelheted, ha úgy látod jónak. De vigyázz, a goldenek könnyen híznak.
2009. okt. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, én is Acanával etetek, a sport változattal.
2009. okt. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!