Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassuk le kutyánkat...

Hogyan szoktassuk le kutyánkat az állandó ugatásról?

Figyelt kérdés

Mielőtt valaki azzal jönne, hogy a kutya az ugat, mondom, hogy nem ez zavar. Hanem, hogy mindig mindent ugat. Ha bent vagyunk a házban akkor is, ha kint vagyunk akkor is. Nem tudunk mit csinálni, szerintetek hogy lehetne kicsit lecsillapítani? Őszintén szólva én csak azt szeretném, ha azokat az embereket ugatná meg, akik megállnak a kapu előtt.

Előre is köszönöm!:)



2013. júl. 8. 21:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Na ez engem is érdekelne. Van egy 8 éves skótjuhász szuka kutyám aki egész nap ugat. De nem mély hangja van hanem iszonyú vékony és idegesítő. Imádom meg minden,de ez így nem maradhat. A szomszédok már szóltak..:/
2013. júl. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 pipere_20 válasza:
az enyém csak akkor ugat ha unatkozik már,vagy ha éppen játszani szeretne....:Dde mondjuk még kicsi..de érdekelne ez engem is.
2013. júl. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 sippara ***** válasza:
84%
Rendszeres kiadós mozgatás, szellemi fárasztás, "Csend" parancs, tekintély.
2013. júl. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Froncsi ***** válasza:

Bizony a legjobb megoldás a fárasztás. Naponta érdemes lenne elvinni jó hosszú sétákra (ne a kutya sétáltasson téged, hanem te a kutyát)

Így messziről nehéz bármit javasolni, mert az ugatásnak is több fajtája van, de gondolom azért csinálja, mert túlteng benne az energia és nem tudja levezetni. Ilyenkor az ugatás mellé társulhat az ásás, az ugrálás vagy az értelmetlen cikázás a kertben. Futtassad, fáraszd ki jól a kutyát.

Egyébként meg vannak ugatásra hajlamosabb fajták. A terrierfélék, vagy a tacskók például minden embert képesek megugatni, aki a járdán megy el, ezalatt a kuvasz csak komoly helyzetbe hallatja a hangját.

2013. júl. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Tölts meg egy közepes petpalackot némi kaviccsal. Amikor ugat a kutya, hátulról (mondjuk az ablakból) odavágod mellé, esetleg el is bődülsz, hogy "csend"! Emellé persze kell a lefárasztás is. Nekünk bevált... Más helyzetekben is nagy sikerrel alkalmazható a palack, de nem szabad túlzásba vinni. Üdv, egy pul-gazda :D
2013. júl. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tölts meg egy közepes petpalackot némi kaviccsal. Amikor ugat a kutya, hátulról (mondjuk az ablakból) odavágod mellé, esetleg el is bődülsz, hogy "csend"! Emellé persze kell a lefárasztás is. Nekünk bevált... Más helyzetekben is nagy sikerrel alkalmazható a palack, de nem szabad túlzásba vinni. Üdv, egy puli-gazda :D
2013. júl. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Ma direkt megszámoltam és 60-szor dobtam el neki kb 20 méterre a labdát. 8 éves skótjuhászról van szó aki nagyon apport bolond. 60x20 méter az 1200 méter. És még akkor sem fáradt el és szüntelen ugatott..Próbáltam már azt,hogy ha ugat visszamegyek és rászólok ,de semmi..:/
2013. júl. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 sippara ***** válasza:
Kb egy óra labdázás nem lefárasztás. Mellette "bandázni" (szocializálódni), szabadon futkosni, pórázon sétálni kéne és nem utolsó sorban szellemi kihívás elé állítani a kutyát nap mint nap - ha az ő igényei ki vannak elégítve, akkor a fennmaradó időben nagyrészt pihenni fog, abba pedig igen ritkán fér bele az ugatás.
2013. júl. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Megfogadtam a tanácsokat két hónapja van pont ma,hogy feltettem a kérdést. A kutya azóta is ugat egyfolytába (úgy ugat mint amikor azt akarja,hogy dobjuk el neki a labdát)Minden nap 1 órás sétán van emellett labdázva van vele és még szellemileg is foglalkozunk vele. Már új trükköket nem tanul,de a régieket szoktuk variálni és gyakorolni. Sétánál szomorkásan megy,letört. Raktározza az energiát otthonra akármit teszünk vele :S
2013. szept. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
*feltetted a kérdést (bocsi-félreírtam)
2013. szept. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!