Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Feljelentenétek valakit...

Feljelentenétek valakit szimplán emiatt?

Figyelt kérdés

Falun élek, de nagy állatbarát vagyok, imádom a kutyáimat, nem tudnám szimplán ugatógépnek tartani őket, ahogy ez itt sajnos a bevett szokás. Az egyik közeli házban van egy egy éves féle keverék kutyus, élénk, mókázós, jókedvű kutyus volt mindig is.

Amióta ivarérett, sokszor megszökött, amire az lett a válasz, hogy non stop láncon tartják, ráadásul nem is valami hosszún. Kormányrendelet alapján legalább 6 métert kéne az ő méretéhez biztosítani tudtommal, ez jó ha van 2,5 méter. A szívem szakad meg érte, sír, nyüszít egész nap, próbálja letépni magát a láncról, ugat megállás nélkül.

Mivel kormányrendelet írja elő a lánc hosszát és azt is, hogy NEM lehet állandóan láncon tartani egy ebet sem, ezért erősen gondolkodom rajta, hogy bejelentést teszek, mert ezt borzasztóan szív sanyargató hallgatni.

Miért vannak ilyen gazdák? Ahelyett hogy ivartalanítanák, vagy megcsinálnák a kerítést, hogy ne tudjon megszökni láncra verik... Hányinger, totál ki vagyok bukva. Ha tudnám, hogy jobb élet vár ezekre a kutyákra máshol én végig mennék a falun és minden egyes háznál, ahol ilyet találok feljelentést tennék. :(


Ti megtennétek? Vagy majd megszokja a kutya és ne avatkozzak bele, ne utáltassam ki magam a faluból?



2013. júl. 8. 22:06
 1/8 anonim ***** válasza:
41%
Végigjárni a falut azért nagy köcsögség lenne, de ennek a kutyának a tulajdonosát nyugodtan feljelentheted, én is azt tenném.
2013. júl. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 zsuzsabazsa ***** válasza:
81%
Jelentsd be nyugodtan. Azért van az állatvédelem.
2013. júl. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Szilvi & Argos ***** válasza:
74%
A leírtak alapján simán bejelentést tehetsz, bizony ám
2013. júl. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
[link] ők foglalkoznak ezekkel
2013. júl. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy szemétség lenne, de a kutyákkal szemben mindez nem szemétség?

Rendben, azt mondom éjszakára kösse meg valaki a kutyáját, hogy ne lépjen meg, amíg nem figyel, de 0-24-ben egy ekkora láncra kötve szerintem durva!

A szembe szomszédom hagyta a rövid szőrű tacsiját télen megfagyni, mert nem volt akkora lánca, hogy legalább a kipárnázott/szőnyegezett házába betudjon szerencsétlen húzódni. Az ilyen emberek ugyanazt érdemelnék, amit ők tesznek szerencsétlen állatokkal.


Nyilván nem fogom megtenni, hogy végigjárom a falut és jelentgetek pillanatképek alapján, de szívesen megtenném. Bicskanyitogató ami néhány helyen folyik.


A fent említett kutyust kölyök kora óta imádom. Egy hosszabb járda szakasz húzódik a kerítés mentén, egész pici kora óta, ha mentem a buszra, mindig végig kísért, ugrált, vigyorgott nekem, csóválta a farkát, aztán egy kerítésen keresztüli buksi vakarással megköszöntem, hogy elkísért és elváltak útjaink, hazafelé is elkísért a kerítés végéig mindig. Folyamatosan fülig ért a szája, mostmeg... tényleg megszakad érte a szívem, ahogy hallom a keserves sírását, vagy látom ahogy próbál szabadulni.

2013. júl. 8. 22:23
 6/8 anonim ***** válasza:

Csinálj róla felvételt, hátha később kelleni fog!!

És jelentsd fel nyugodtan! Mehetsz a helyi jegyzőhöz is!

2013. júl. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Természetes, hogy fel kell jelenteni. Gondold csak el, hogyha senki nem mer feljelentést tenni ha állatkínzást lát, soha nem fog változni semmi...

Ne az állatvédőrségnek szólj, szerencsétleneknek van most épp elég dolguk, mióta a TEK a nyakukba sózott vagy 80 viadaloztatott kutyát... Nyugodtan szólj a jegyzőnek, vagy a rendőrségnek kötelességük foglalkozni az üggyel.

Mellesleg nem kell tudnia senkinek, hogy te voltál.

2013. júl. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Közben kiderült, hogy foglalkozik egy olyan helyi menhely ilyen ügyekkel, akikkel korábban már álltam kapcsolatban, így megtettem a szükséges lépéseket. Innentől kezdve már nem rajtam múlik a dolog.
2013. júl. 10. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!