Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agárverseny kérdések?

Agárverseny kérdések?

Figyelt kérdés

Előre is elnézést kérek, de több kérdésem is van a témához, és jobbnak láttam egyben feltenni őket, nem külön-külön.


Szóval Magyarországon hol lehet agárversenyeket látni? Csak a rábapatonai pályáról tudok, hol van még?

Magyarországon milyen fajták versenyeznek? Pl. orosz agarak is? (Az a kedvencem az agarak közül, azért kérdezem.) Kb. milyen létszámban?

Hol és hogyan lehet versenyagarat beszerezni? (Gondolom, tenyésztőnél, de van olyan, aki csak versenyre tenyészti a kutyákat, vagy pedig egy alomból lehetnek verseny-és hobby/kiállítási kutyák?) Hogyan zajlik a felkészítésük? Kb. hány éves korukig tudnak versenyezni? És mi lesz velük versenypályafutásuk után? (Úgy hallottam, elaltatják őket...)

Mivel jár egy versenyagár tartása? (költségek stb.)


Nem nagyon hallani, olvasni agarakról, agárversenyekről, még a kutyás lapokban is ritkán kerülnek elő (nincs pl. állandó agárverseny-rovat), arról sem tudok, hogy volna saját lapjuk, és bár az interneten is próbáltam tájékozódni, a kérdéseimre így eddig még nem találtam választ sehol sem.

Nem azért kérdezem mindezeket, mert holnap délutántól versenyagarakat akarok tartani, csak kíváncsiságból és érdeklődésből kérdezem, és örülnék hozzáértők válaszainak!


2013. júl. 9. 13:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Isaszegen van agárpálya és én az Alag-Dombi agárkennelt ismerem, szerintem jó :)
2013. júl. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Sok helyen lehet látni, menj fel az agaras fórumokra, ahol rendszeresen beírják. Még nemzetközi versenyek is vannak, de országos bajnokság is. Ahogy előttem írták, Isaszegen is van pálya. Persze külön kell választani a pályaversenyzést és a coursinget. Az előbbi angol találmány és igazából az angol agárra és a whippetre van kitalálva. Az utóbbi pedig egy vadászat szimuláció, ahol nem feltétlen az számít, hogy ki a gyorsabb, hanem hogy miként űz, hogy fordul, hogy forgatja a "nyulat", stb. Természetesen műnyúl van mindkét esetben.

Mik versenyeznek? Magyar agár, bazoi (orosz), whippet, greyhound (angol agár), saluki, stb. Szinte mindegyik ismertebb agár. De még hobbi futamok is vannak, ahol akár boxer is mehet.

Versenyagarat tenyésztőnél. A legtöbb fajtánál van küllem és verseny vonal. A magyar agárnál van munkavonal is, ahol vadászagarakat tenyésztenek. Az oroszoknál is lehet kapni igazi vadászagarat és most már az angolok is kezdenek rájönni, hogy vissza kell tenyészteni a munkavonalas grey-t.

Felkészítés hosszú és bonyolult.

Ez pedig butaság, hogy ha kiöregedtek, akkor elaltatják őket.

A versenyagár tartása elég sokba kerül. Nem a kaja, hanem inkább a versenyekre történő utazás miatt, ugye a benzin nem olcsó.

2013. júl. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, sokba kerül a benzin, de a kaja (pl. acana táp) is nagyon drága. De nem csak táppal kell etetni. Kapnia kell húst is, vitaminokat és más táplálék kiegészítőket (plusz kálcium, kagylókivonat stb.)

Elaltatás...Én simán kinézem néhány versenyeztetőből...De az a jellemzőbb, hogy odaadják őket vadászni. A vadászatnál, meg nagyon nagy a sérülés veszély. Egy törött lábú agár, nekik meg nem sokat ér. Ha nem vadászni, akkor tenyészteni is adnak oda kutyát, de csak azokat akik sikeres versenyzők, mert számítanak a gének.

Valamint vannak a normálisabb "gazdák" akik odaadják kedvencnek. De egy igazi gazdi aki szereti a kutyáját, sosem adná oda! De sajnos ez nem gyakori.

2014. nov. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!