Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan kutyával nehezebb?

Kan kutyával nehezebb?

Figyelt kérdés

Lesz hamarosan egy kan kiskutyám, és pár hetesen, amint lehet ivartalaníttatni szeretném.

Eddig két szuka kutyám volt (egy mopsz és egy amstaff) és mindkettőből elég domináns egyedeket fogtam ki, megszenvedtem a nevelésükkel.


Nő létemre nehezebben ismer el falkavezérként egy kan kutya, mint egy szuka? (ő is amstaff lesz)


2013. júl. 9. 17:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem ivaros keverék kan kutyám van, de van egy kis amstaff beütése, és engedelmesebb, mint a tacskó kislány.

Azért az ivartalanítás is okos dolog, így biztosan nem fog szukák után szaladgálni séta közben. Szerintem nem lesz vele gond, főleg hogy már nem első kutyád.

2013. júl. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%
Ne aggódj, a kan kutyákkal is simán, gond nélkül jól kijössz majd. Az ivartalanítás jó ötlet.
2013. júl. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nem hiszem, h ezen múlik. nálunk a családban mindenki a kanra esküszik, így anyu, bátyám is kan kutyát tart és nekem is kan kutyakölyköt vettek, amikor megleptek szülinapomra. mindegyikük más és más. jóval összetettebb dolog ez ennél, önmagában a nem nem meghatározó. az én mostanim tök bunkó, de szerintem nem azért makacs, zsémbes, néha kényeskedő, többnyire önfejű kis kötsög, mert kan, hanem mert terrier. meg hát első saját kutyámként kicsit elkényeztettem, ő meg elhitte, h ő a világ közepe :D
2013. júl. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Én csak azért tartok ettől, mert mondták már egy páran, hogy a kanok dominánsabbak, és mivel ő lesz az egyedüli "férfi" a háznál, így könnyen dönthet úgy, illetve előbb dönt úgy, mint egy szuka, hogy átveszi a falkavezér szerepét. :D

2013. júl. 9. 18:17
 5/6 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. erre azért figyelned kell. nálam is van ugyulibugyuli bőven, össze-vissza ajnározom, de emellett azért következetes vagyok és bár tényleg alig néhány dolgot, de azokat nagyon határozottan és minden körülmények között tiltok. ilyen pl a lábhágás. kemény, hosszú hónapokig tartó csata volt, de most már eszébe se jutna... oké, h széjjelkényeztetem, de azért van egy határ és ezt tudja is. muszáj, h tiszteljen.
2013. júl. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem először egy szuka majd mellé egy kan kutyám lett. A szuka kutyám nagyon domináns, minden nap meg kell neki mutatnom, hogy márpedig én vagyok a főnök, és így 3 éves korára szinte tökéletes a kapcsolatunk. ( ő ivartalan)

A kan kutyám most 1,5 éves, ivaros és bár a szuka mellé direkt egy kevésbé domináns kant választottam, még így is -mivel most éli a "tini" korszakát-, vannak helyzetek amikor arcoskodni akar más kanokkal, de olyankor elég egy erősebb rászólás/figyelemelterelés, vagy ha már elindulok felé, azonnal kizökken.

Szerintem, ha megfelelően neveled és egy kevésbé domináns kant választasz, ráadásul ivartalanítod, semmi problémád nem lesz vele, ráadásul a másik két szuka is segíteni fog. :)

Én is lány vagyok és őszintén, a szuka kutyámmal sokkal többet kell a falkavezérségért "harcolnom", mint a kannal. Szerintem ez bizonyos fokig típus kérdése is.

Sok szerencsét a kölyökhöz! :)

2013. júl. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!