Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff, rottweiler, vagy pit...

Amstaff, rottweiler, vagy pit bull felnőtt kutyák esetén milyen nyakörvet használtok? Mi bír meg egy ilyen kutyát, ha esetleg meg kell tartani, mert húz vagy kitámad vmire?

Figyelt kérdés
PL: sima szövet, sima bőr, szöges , szövet fojtó, láncos fojtó elsősorban ez érdekel,másodsorban a márka és hol vettétek

2013. júl. 9. 20:49
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
51%

lemaradt : javasolt nyakörv : egysoros nagy-szemü fojtó ( a német minőségű, ez bele is van írva !),használata : fül mögé felhúzva, szorosan !! fixre !!!! visszakapcsolva .

---- állítható ,láncos, szöges fojtó ,befelé fordítva !!( drága , de ez legalább működik ),és ne vidd ki Ausztriába ,ott ugyanis tilos a használata !!!)

póráz : 1,2 m-es perlon ,lehetőleg k9-es márka.

retriever póráz ??? szerintem nem okos ,ha a kutya nem jól-nevelt !!

a fáradt kutyával sokkal könnyebb a séta !!!!

2013. júl. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
A szöges fojtót csak okosan! Nekem pitbullom van, a sima fojtó hergeli, szögest nem próbáltam mert mihelyt elém lép megfordulok, ha támad pedig tudom kezelni.Azt ajánlom hogy bőrdíszművessel csináltass, én is fogok, az mindegy milyen dísz van rajta, a lényeg hogy vastag, széles legyen vagy szövet, vagy bőr.
2013. júl. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

"retriever póráz ??? szerintem nem okos ,ha a kutya nem jól-nevelt !! "


ha a kutya nem jól nevelt akkor egy láncos fojtó még annál is pocsékabb mert könnyebben csúszkál a kutya nyakán. a szögest meg már nem is kommentálom.


ha csak annyi kell hogy adott helyzetben meg lehessen tartani a kutyát, így azonnal büntetni is lehet -mert nem kell vacakolni a megtartásával vagy azzal hogy elhúz a kutya-, bőven jó a retriever póráz, vagy akár a meglévő ehhez hasonlatos használata. nem kell ide szöges mert ha képtelen nevelni a kutyát az még csak rosszabb lesz -ha egy elvadult kutyával számolok- viszont ha csak annyi a baj -mint már írtam- hogy ilyenkor nem lehet rendesen a tiltásra koncentrálni, bőven jó a már általam említett eszköz, megtart és azonnal tiltás jó keményen érthetően egyértelműen. nyakörveket én eleve azért sem javasolnék mert könnyen/könnyebben elszakadhatnak egy lendületesebb kitámadás esetében. főleg ha a kutya már lazán megszokta a nyakán akár a szöges fojtót akkor abszolút nem fogja érdekelni ha támadni akar. arról nem is beszélve hogy azt sem tudni hogy az adott kutya esetleg csak szimplán neveletlen vagy egy totál idegbeteg kutya? mert azon hosszútávon házilag sokat javítani még szöges fojtóval sem lehet. főleg ha pl. a pit esetében számolunk az igen nagy fájdalom küszöbével és az elborulós agyával akkor egy szöges nemhogy féken tartaná de még több mint valószínű hogy jobban bepörgeti a kutyát -főleg hogy a szöges pont a harapást imitálja a kutya számára-. mellesleg én láttam már nagyobb testű keveréket is lazán őrjöngeni/kitámadni szöges nyakörvvel (tehát nemcsak pitnél nem csodaszer mert abszolút nem hatotta meg nevelés híján) ráadásul még el is szakadt.

2013. júl. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 compactegon ***** válasza:

[link]

ilyet. bármilyet választhatsz (3-4-5 cm), duplabújtatós, belül puha, stb...

sőt, azt is, mit íratsz rá milyen betűtípussal :)

mi 5000-ért rendeltük postaköltséggel. szerintem élete végéig kitart.

2013. júl. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Amstaffhoz nekem ilyenem van: [link] Meg egy erős bőr nyakörv, és bőr póráz, bár ő nem húz :)
2013. júl. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%

10-es vook.

:)

aranyos ,és cuki a sok erős bőr nyakörv :) csak sajnos sz@rt sem ér ,egy olyan kutyán ,mint a tiéd :)

foJtó nyakörv soha nem csúszik el ,MERT FIXRE VISZACSATOLVA KELL HASZNÁLNI !!!

vajon a válaszolók ,mennyire képesek uralni kutyáikat ?? semennyire ??

szöges vazzeg ,az működik !!

lsd : az ország sok 100 kutyaiskolája !

2013. júl. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

én nagyon örülök hogy te eszméletlen okosnak tartod magad, de hidd el megfelelő nevelésnél bőven elég az amit írtam. az enyém egyszer ki akart támadni és bőven elég volt csak a pórázát használnom nem kellet szöges meg ilyen butaságok, mivel volt tekintélyem simán megoldottam. a szöges nyakörv az abszolút nem megoldás! mint már írtam főleg nem egy elvadult kutyánál. mellesleg a sima láncos fojtó pedig hidd el csúszkál. am még a szögest se nagyon hiszem el hogy lehet úgy fixre kapcsolni hogy az ne csúszkáljon de ne is csesztesse a kutyát.


az pedig hogy te az ország sok száz elmaradott bármilyen nevelési gond esetén szögesnyakörvért nyúló iskoláját ismered és esetleg isteníted még messze nem azt jelenti hogy az a jó megoldás. vajon más országokban miért van betiltva ha olyan szuper és nélkülözhetetlen eszköz ahogyan azt te írod? egy hozzá nem értő gazdi esetében csak sokkal rosszabbra fordulhat a helyzet ha nem csak szimplán neveletlen kutyáról beszélünk. de gondolom ez már meghaladja az oly okos tudásodat és abszolút nem látod át hogy miket ajánlgatsz. a szöges nyakörv egy abszolút domináns pitet, rotit vagy akármit hidd el ugyanúgy nem állít meg mint az összes többi eszköz. nevelésre van szükség és tekintélyre hogy némi nyomatéka is legyen a szavunknak ha tiltani kell valamit, ahhoz pedig nem hiszem hogy törvényszerűen szükséges a szöges nyakörvvel szétcseszni a kutya nyakát.


de ha annyira okos vagy magyarázd már el miben jó egy szöges nyakörv egy hozzá nem értő gazdi kezében. vagy mitől használhatatlan egy retriever póráz egy tekintéllyel rendelkező gazdi esetében amikor csak meg kell adott pillanatban regulázni a kutyát, így leszoktatva a kellemetlen viselkedésről....

2013. júl. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
láncos fojtó de mondjuk megg kéne nevelned nem gondolod ???? :/
2013. júl. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

érdekes, hogy velem vitáztok, ahelyett,hogy a kérdező kérdését értelmezve,használható válaszokat adnátok :)

"" Amstaff, rottweiler, vagy pit bull felnőtt kutyák esetén milyen nyakörvet használtok? Mi bír meg egy ilyen kutyát, ha esetleg meg kell tartani, mert húz vagy kitámad vmire? ""

SZERINTEM :

- mi bír meg egy ilyen kutyát ??? : miért kellene elbírnia?? nem emelgetjük,.... sétáltatjuk !!

tehát a kérdező nem tudja normálisan sétáltatni, azaz nem nevelte még meg eléggé, ezért kellene egy használható nyakörv . a tapasztalat,és a legtöbb ismétlem a legtöbb kutyasuliban javasolt nyakörv : egysoros láncos folytó, illetve a kutyasuli látogatása alatt !! a kiképzők felügyeletével szöges használata ! a kutya kordában tartásához,és megneveléséhez .

-ha esetleg meg kell tartani, mert húz vagy kitámad vmire? : vajon ez nem azt jelenti-e ,hogy a kutya neveletlen ??

a póráz,és a nyakörv remek dolog ,de alapjában semmi egy ilyen kutya megneveléséhez , a retriver póráz pedig egy domináns ,és neveletlen nagytestű erős kutya nyakában pont arra elég,hogy végighúzzon az utcán, de tuti nem jó a megregulázására !

egy alapból engedelmes ,kedves ,szelíd vadászkutyánál remekül beválik, meg egy beaglinál,sőt egy szt bernáthegyinél is, na de egy félig neveletlen rotinál ? :)

ezt a kérdést én így értelmeztem :)

ha nincs igazam, nem baj, de a jószándék és a tapasztalatom elég arra ,hogy elgondolkodj rajta :)

2013. júl. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

neked gyakorlati tapasztalatod is van arról amit te itt összehordasz? csak mert nekem van! illetve bocsáss meg, hazudok! a szögest életemben nem használtam, de még a lánc fojtónál is ötmilliószor jobb a saját póráz vagy a retriever. SZINTÉN TAPASZTALATBÓL! DOMINÁNS FENT FELSOROLT KUTYÁK ESETÉBEN! azt már csak mellékesen jegyzem meg hogy nekem domináns kan pitem van és nem egy nagydarab férfi vagyok!

jézusom! ha valóban tudnád mit beszélsz akkor tökéletesen tisztában lennél azzal hogy egy igazán domináns neveletlen kutyát önmagában sem az egysoros lánc fojtó (FŐLEG HOGY MÉG TOTÁL CSÚSZKÁL!) de még a a szöges nyakörved sem fogja visszatartani a szándékától! ráadásul a szöges még vadíthat is a kutyán. megfelelő használattal pedig bőven elég más eszközökhöz nyúlni, nem kell szanaszét cseszni a kutya nyakát szögessel! a kiképzők helyében pedig akiket te emlegettél elbujdosnék szégyenemben az is biztos ha csak ennyire futja a tudományom és kiképzőnek hívom magam!!!

2013. júl. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!