Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a 4 hós labradorom pitbulla...

Ha a 4 hós labradorom pitbullal és rotweillerrel játszik agresszivvá válik?

Figyelt kérdés

4 hós kiskutzám játszótársa egy kis rotweiler meg esetenként egy felnőtt pitbul. Itthon egz nagz labradorral és egz viyslával játszik.

Lehet hülyeség amit kérdezek, de tapasztalatlan vagyok még..


2013. júl. 9. 21:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a roti, és a pitbull nem agresszív, akkor nem lesz az. :)
2013. júl. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Neked annyi eszed van mint egy molylepkének!!!!!

Te,ha kiskorodban okos gyerekkel játszottá volna,most okosabb lennél??? NEM!!!!! Akkor szerinted ? Miért kell már megint le minősíteni a Pit-et meg a Rotit ?

2013. júl. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kedves második. Az intelligenciát és az agresszivitást ne kezeld egy lapon (pont értem a témát...). Az agresszió az embereknél pl. többnyire tanult viselkedésforma és a Te példádból kiindulva, igen, ha agresszív gyerekkel játszodtam volna, valószínűsíthetően agresszívabb lennék. Úgyhogy hátrább az agarakkal, mert nem is kérdeztem akkora hülyeséget.


Szépen is lehet válaszolni, mert nem sértettem, bántottam semmit. Nem minősítettem le a fajtákat egyáltalán.

2013. júl. 9. 21:54
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem válik agresszivvá. Miért válna?
2013. júl. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért vesztette el a második válaszoló az önkontrollját, mert a kérdésedből úgy jön le, hogy a Roti, és a Pit eredendően egy agresszív kutya, és ha egy ártatlan,jámbor kis Labrador velük játszik, akkor ő is olyan "rossz csúnya gonosz" kutyává válik.

Ez természetesen nem így van.

Ha a Roti és a Pit nem viselkednek agresszívan (márpedig gondolom hogy nem, mert akkor nem engednéd őt velük játszani), akkor semmi gond nincs az égvilágon.

Kedves Kérdező! Ez esetben a tapasztalatlanságod mentség, de egy valamit kérlek tanulj meg: egyetlen kutya sem úgy bújik ki az anyjából, hogy "Na, én harcikutya leszek, és agresszív, meg morgós, harapós, mindenki félni fog tőlem!" Nincs kutya, amelyik agresszívnak születne. És ez a kutya fajtájától teljesen független.

Bármilyen is egy kutya személyisége, biztos hogy ember tette olyanná!

2013. júl. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azért mert Ti beleprojektáltok a kérdésembe azt amit akartok még nem jelenti, hogy valóban azt is kérdeztem...


másképpen köszi a választ

2013. júl. 10. 06:52
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem, csak annyi hogy hozzászokik a nagyobb kutyákhoz, és ha viszed sétálni akkor nem ijed meg tőlük.

Nekem a roti mellett egy macska van (mindkettő már felnőtt, nem is kis korukban találkoztak, hosszú idő volt míg elfogadták egymást) és néha játszanak. A roti persze azt hiszi magáról, hogy ő is 2-3 kg pedig az orrával is simán felborítja a macs-ot. Nem nagyon háborúznak, ha a macs-nak elege van a kutyából akkor vág egy hülye pofát és arrébb megy. Nem hiszem, hogy változtatott volna a személyiségén, bár ha összeakad egy macskával verekedés szintjén (a macska) általában győztesen tér haza, míg régebben párszor elpáholták. De nem hiszem hogy a kutya lenne rá ilyen hatással.

2013. júl. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
68%

Az agresszió és a durvaság is két külön dolog.Nekem a staffom többnyire durván játszik az anyósomék keverék kutyájával.Bárki elmegy az utcában,mindig azt hiszik,hogy a kutyák ölik egymást,közben meg csak játszanak.


Érdemes lenne olvasnod a kutyák testbeszédjéről és önmagáól az agresszióról,hogy mi is az pontosan.

Na meg az agresszió és a dominancia közötti különbségekről.


Visszatérve a saját példámra,ha egy yorkival vagy egy kiskutyával játszik a staffim,akkor úgy bánik velük,mint a hímes tojással.Tudja magát kontrollálni,én is tudom őt kontrollálni és csak ez számít.


Az otthoni kutyátok,amit írsz a vizsla és egy nagy labrador is lehet agresszív,ezért vették zokon a kérdésed.Ebbe nincs semmi "belelátva" mivel 4 kutyafajtát soroltál fel,amivel érintkezik a kiskutyád,de csak 2 bizonyos fajtától tartasz,hogy miattuk lesz agresszív a te kutyád.Ezt hívják előítéletnek.


Kutyák testbeszéde!!Hasznos lesz sok helyzetben,ha tisztában vagy vele.

2013. júl. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!