Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes örökbe fogadni egy 5...

Érdemes örökbe fogadni egy 5 hónapos Szibériai Husky-t?

Figyelt kérdés
Nem túl nagy már olyankor?Mennyi idő alatt szokná meg az új környezetet?
2013. júl. 10. 11:21
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%

Szia

Igen erdemes. 5 honaposan meg kolyok! De ha tartasz tole, latogasd meg az orokbefogadas elott 2-3alkalommal, igy mar nem leszel neki ismeretlen. Egyebkent hamar hozzad fog szokni, nyugodj meg. :)

sok boldogsagot a kutyushoz :)

2013. júl. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
A korral nincs gond, az örökbefogadás pedig mindíg jó döntés, DE...csak akkor fogadd örökbe, ha utánnajártál a fajtának, és biztos vagy benne hogy kezelni tudod majd...nem egy hétköznapi természetű kutya....
2013. júl. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Hamar megszokná, mert a huskyk nem kifejezetten egygazdások, mint sok más kutya, hogy ebből baj legyen. (főleg nem ilyen fiatalon) De írok pár tapasztalatot a fajtáról, imádtam a kutyát, de nem könnyíti meg a dolgot az fix.

Csak akkor fogadd örökbe, ha le tudod rendesen mozgatni, különben pokollá teszi az életed. Ha te nem mozgatod, akkor mozgatja ő saját magát. Nincs olyan kerítés, amin egy futni vágyó husky ne menne át. Ezen felül imád kertészkedni, képes egy egész délelőttös kirándulás után is gödröt ásni. A másik, hogy mindent, ami csak mozog zsákmánynak tekint, ha kitennéd az erdőbe, akkor sok kutyafajtával ellentétben nem halna éhen. Olyan vadászösztön van bennük, ami kevés más kutyában maradt meg.(a klasszikus vadász kutyák ugye felhajtják a vadat, nem elejtik) Szóval, macska, baromfi, házinyúl, de akár kecske/birka tök mindegy, neki fog menni, ha nincs úgy szocializálva. (A nagy testvérkéje, a malamut állítólag szarvasmarhának is simán nekimegy) DE embert sosem bántanának, ennél barátságosabb kutyát sosem találsz. Ritka elcseszett nevelés kell ahhoz, hogy egy husky embernek menjen, nem is tudom, hogy lehetséges megoldani. Ha lenne a kertben kávéfőző, akkor tuti kávéval is megkínálná a betörőt miközben ellepi őt kutyapuszikkal.

Nekem volt ilyen kutyám és nem akarnak semmit, csak futni, de azt sokat. Ezt úgy értem, hogy elég motiválatlanok a labdakergetésben például. Nincs meg bennük az, hogy minden kívánságodat lessék, mint mondjuk egy mudi. Nagyon okos, sok dolgot meg tud tanulni, de nehéz 100%-ra vinni, hogy tényleg csinálja is.

2013. júl. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
44%
Én 5 évesen fogadtam örökbe a kutyámat, és nagyon jó a kapcsolatunk. Az 5 hónapos kutya még baba kutya. :)
2013. júl. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem lesz gond. Hogyha meglátogatod, és simogatod meg ilyesmi (persze nem letámadod), akkor meg fogja szokni az illatod, meg tudja hogy nem bántod... stb, és akkor nem fog tőled félni. Ha láttad az anyját, tudni fogod, nagyjából milyen természetű lesz.

Menhelyről, szaporítótól, vagy tenyészetből lesz? Bár a tenyészetből nem igazán lehet örökbefogadni kutyát... x33

2013. júl. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én írtam a hosszú választ. Eszembe jutott, hogy kihagytam a legjobbat. :D Ha elmegy egy mentő, vagy a többi kutya ugatni kezd, akkor ők vonyítanak. Szerintem eszméletlenül cuki, de a szomszédok nem mindig gondolják így. (főleg, hogy állítólag 1-2 km-ről is simán hallani :D)
2013. júl. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagynak nem nagy és ha szeretet van, akkor hamar megszokja....


De, mielőtt döntenél érdeklődj a fajta iránt, mert "problémásak". Értem ezalatt, hogy ha nincs rendesen lemozgatva, akkor szöknek (persze vannak kivételek, de nagyon ritka), továbbá, makacs, önfejű, szeretet kertet felásni, rosszcsontkodni és szelektív a hallása. :)

Imádnivalóak persze, de tapasztalt, sportos gazdit kíván és első kutyának nem ajánlom!

2013. júl. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hát én mostanában kezdtem el edzeni, szóval futni is vihetem.Egyébként köszönöm a válaszokat :)
2013. júl. 10. 13:22
 9/13 A kérdező kommentje:
Egyébként már ilyen idős korban is vihetem futni/sétálni vagy majd csak később kell?
2013. júl. 11. 07:18
 10/13 A kérdező kommentje:
Közben kiderült, hogy most vasárnap lesz 4 hónapos:) Ma reggel Közép-Afrikából már indul is hozzám :)
2013. júl. 11. 08:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!