Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért félnek a kutyák a...

Princo1310 kérdése:

Miért félnek a kutyák a víztől? És hogy kell az úszáshoz szoktatni a kutyust? Igaz én beledobtam 5-6 hónaposan ami nem volt neki jó és azóta nagyon fél de mostmár 9 hónapos az Amerikai Staffordshire terrierem.

Figyelt kérdés

#kutya #amstaff #Ameriaki Staffordshirre terrier #kutya úszás.
2013. júl. 10. 12:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Soha ne kényszerítsd. Próbáld rávenni hogy menjen bele a vízbe és lassan, türelemmel lehet hogy sikerülni fog.

Az én kutyám se ment olyan vízbe ahol úszni a kellett, csak a szélén játszott, de mostanában bemerészkedik utánunk ha megyünk úszni.

Fogd meg a nyakörvét és vezesd bele a vízbe, ha belemegy akár csak a szélére dicsérd meg és nyugtasd meg, tudja hogy melletted biztonságban van. Ha nagyon ellenkezik ne kényszerítsd mert csak jobban fog félni.

2013. júl. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Beledobtad? Mármint megfogtad, és tényleg belehajítottad, vagy csak beletámogattad a sekély vízbe? Mert nem mindegy. Hogyha olyan hirtelen érte egy idegen dolog, amivel csak a tálkában találkozott, akkor tényleg megterhelő lehetett a számára olyan kicsin.
2013. júl. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

Valószínű hogy azért fél a víztől, mert beledobtad amikor kicsi volt. Nem is tudom ezt hogy képzelted?! Ha téged 2 évesen foglak és beledoblak egy medencébe, szerinted milyen lenne a viszonyod a vízhez?


Szépen folyamatosan kell a vízhez szoktatni. Raksz rá egy pórázt, és leülsz vele a medence szélén. Megvárod amíg megnyugszik. Utána beljebb lépsz az első lépcsőre, ott is leültök, nyugodjon meg a kutyus. Szépen, fokozatosan. Ha nagyon nem szeretné akkor emeld fel és vidd be a medencébe, de NE DOBD BELE, tartsd a kezeddel, érezze a kutya is hogy tartod. Ha megnyugszik engedd el, és pórázon úsztasd pár kört. Utána vidd ki, másnap ismételjétek meg. Ha megszokta, akkor lehet már olyat hogy nekifutásból beleugrasz a vízbe vele, végül már a póráz sem kell majd.


DE

2013. júl. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Beledobtad és csodálkozol, hogy fél???
2013. júl. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A kutyák nem félnek a víztől.A zöme szereti a vizet.

Nekem mind2 staffom imádja és egész nyáron úszunk.És ezt úgy értem el,hogy hagytam,hogy ŐK jöjjenek be a vízbe,amikor akarnak.Nem szabad soha kényszeríteni őket semmire,pláne nem így ahogy te csináltad.


Hacsak nem szeded össze magad a kutyázás terén,igen nehéz dolgod lesz megszerettetni vele a vizet.

Jól elb...sztad.

2013. júl. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Alalpbol a kutyak nem felnek a viztol, ha csak nincs egy ilyen "inteligens" szemely mint te aki belevagja a kutyajat a vizbe mint 1 zsakot. Az en 5 honapos goldimat sokszor alig lehet kihivni a vizbol annyira elvezi. Eloszor menj te be a vizbe, utana szepen hivd be magaddal, de eleinte csak addig ameddig leer a laba, ha ez mar megvan akkor mar bemehettek odaig ahol neki mar usznia kell. Ezt napokba fog telni, nehogy azt hidd h a kutya mar 5 perc mulva atussza neked a folyot. Elszantsaggal es turelemmel megvalosithato, bar az eddigi hozzaallasodat nezve nem szamitok tul sok jora.
2013. júl. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi az értelmes válaszokat az van hogy a haveromnak bull terrierje van és belevágta a kutyáját elsőre és elkezdett úszni , utánna ő dobta bele a vízbe nem én csak nem akartam ezt a részét részletezni de látom ti ezen akadtatok fel, és nem tudom az ő kutyája akkor miért úszott utánna magától 2x bele dobta és már kise akart jönni. mikor én egyedül voltam lent vele elsőnek a tón akkor elengedtem szaladgált a víz szélén bele dobtam a játékát és nem ment be sokáig csak ugatott kint meg tapicskolt a vízbe utánna maga magától beleugrott és uszkált egy kevesett utánna hirtelen megilyedt és kiúszott. 2. alkalommal történt hogy a haverom bele dobta amiért ideges is lettem rá. azóta vízt kerüli is. de azért köszi a komikat.
2013. júl. 11. 12:06
 8/8 anonim ***** válasza:
Az enyém 1,5 éves és fél a viztől a fürdetés egy külön téma:(((Úgy kell lefogni vagy kikötni ha vizet lát akár ha locsolok elszalad be a házába pedig soha nem bántottuk nem spricceltük le vagy bármi egyszerűen ilyen pedig Amstaff aki állítólag szereti a vizet.
2013. aug. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!