Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik trükkökkel kezdjem a...

Melyik trükkökkel kezdjem a klikkerezést? Kölyökkutyának miket lehet megtanítani?

Figyelt kérdés

Azt természetesen tudom, hogy olyanokat, amik megterhelik az ízületeit (pl. ugrálós feladatok, tolatás), még nem szabad, de ezeken kívül felsorolnátok néhány trükköt, amit lehet, esetleg amiket ti a kiskutyátoknak tanítottatok? És melyikek legyenek az elsők? Az "ül", "fekszik" parancsokkal kezdünk a klikker kondicionálása után, de mikkel folytassuk (valami könnyebb kéne)?

Valamint van még egy kérdésem: mire számítsak, nagyjából milyen gyorsan fog tanulni egy két hónapos kölyök? Ilyen pici kutyusnál milyen sebességgel lehet haladni, minimum hány napig, mennyi ideig gyakoroljunk egy trükköt, és mikor kezdjünk el egy újabbat?

Köszi a válaszokat:)



2013. júl. 10. 13:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%

hát igazából klikkerrel nem fogod neki megtanítani hogy: ül, fekszi, lábhoz, gyere be, menyj ki, ugrálj, ugass


1 klikk, például hogy gyere ide, ha meghallja a klikker hangját és odajön, akkor kap egy jutalom falatot.


Ha kettőt klikkelsz az inkább zavaró lenne neki. Arra jó a klikker, hogy odahívod magadhoz és a teljes figyelme rád irányul. Így szavak nélkül oda fog jönni, mert össze köti a klikkert a jutalom falattal.

2013. júl. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A klikker nem behívásra(?) jó, ha jól értelmeztem erre gondoltál...:)
2013. júl. 10. 14:06
 3/16 Imola Ágnes ***** válasza:
Első parancs a neve. Furcsa lehet de a legelső amit a kutyának tudnia kell, hogy a neve hallatán ránk nézzen. A második a hozzám, vagy ide parancs, utánna a sorrend már nem annyira fontos...álltalában ül, fekszik, marad, lábhoz, stb...a trükkökkel még lehet várni kell kicsit, de a pacsit ilyen korban is hamar megtanulja.
2013. júl. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszolónak rohadtul nem sikerült megértenie a klikkerezés lényegét, ami alapból nem probléma, csak ne osszuk már az észt, ha magunknak sincsen elég belőle. Az ültetést, fektetést és behívást én sem klikkerrel tanítottam, hanem rávezetéssel(a kutya feje fölé emeltem a jutalomfalatot, stb). Persze nem árt itt sem ráerősíteni a klikkerrel ha jól csinálja, de ez még nem klikkerezés.

Szerintem amit mindenképpen érdemes megtanítani, az a szemkontaktus felvétele. Kimondod a kutya nevét és ha belenéz a szemedbe akkor klikkelsz. Vagy egy másik nagyon könnyű például formálással megtanítani egy pálcát megérinteni az orrával vagy első két lábával ráállni egy vödörre, eldönteni egy műanyag flakont, én ilyesmiket szoktam az enyéimmel csinálni.

2013. júl. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Te ismered a kutyádat :D

Én pl. a pacsit tanítottam meg neki az ül, fekszik után. először a sima pacsit, aztán térdrepacsit. Én "tükör-féle" pacsit tanítottam neki. Tehát mindig szemben van a kutya és a bal kezemet nyújtom, akkor a jobb mancsát teszi bele... érted, ugye? Ugyanígy a térdpacsinál. Most tanultuk meg azt, hogy háttal állok neki és hátraemelem a lábamat, akkor a cipőm talpára ad pacsit.

Lehet az bármi... ha pl. van egy fekhelye, ahol pihizni szokott, és az az övé, vagy kutyaház és bele is szokott menni, akkor máris megvannak a "HELYEDRE" parancs feltételei.

Ha pl. szeret labdázni, akkor arra is használhatod a klikkert.

Arra figyelj, hogy nem terheljed túl agyilag a kutyát. Inkább többször pár percet gyakorolj vele. És még akkor hagyd abba, amikor élvezi.


Én úgy csináltam, hogy addig nem vettünk új leckét, amíg nem ment tökéletesen az adott dolog + még néhány nap.

2013. júl. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

én a lábhozt nem tartom olyan fontosnak kis korban. Helyett inkább a mellémet használom. Ugye a kettő között a kül hogy lábhoznál figyelnie is kell rád folyamat, a mellémnél meg azt csinál amit akar csak jöjjön mellettem.


A 3.nak igaza van. A neve fontos, bár ahhoz sok köze nincs a klikkernek. A neve után a behívást érdemes elkezdeni.


A pacsi nagyon jó. És amit nagyon érdemes kölyök kutyával csinálni az a formálás. Hihetetlen szinten növeli a kutya kreativítását és probléma megoldó képességét.


Amúgy ha már tud ülni akkor kis korban érdemes bevezetni már egy atombiztos patkaszabályt. Mivel ilyenkor még a szabálykövetésük elég stabil és a kutya életértelme hogy neked megfeleljen. És ezt akkor később is könyebben betartja majd.

2013. júl. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!:)
2013. júl. 10. 14:33
 8/16 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

1. válaszoló. Nagyon kíváncsi lennék rá, honnan szedted azt, amit írtál??? Hol hallottad, olvastad, láttad????


Kérdező: a kis kölykök baromi gyorsan tudnak tanulni.

Az alapengedelmességi feladatok mellett a klikkeres formálással való tanítás nagyon jól fejleszti a kis agyukat, emellett tök jól lefárasztja őket és nem szedik szét a lakást :D

Naponta inkább többször csak pár percig gyakorolj vele és mindig akkor hagyd abba, amikor a legjobban megy a dolog.


youtube-ra írd be: puppy clicker training, kölyök tanítás klikkerrel, stb...millió vidit találsz


íme néhány találat:


http://www.youtube.com/results?search_query=puppy+tricks&oq=..


http://www.youtube.com/results?search_query=puppy+tricks+tra..

2013. júl. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, szintén egy hasznos válasz volt:)
2013. júl. 10. 17:00
 10/16 anonim ***** válasza:

Én az összes kutyámnál a nevükkel kezdtem. Aztán ül, fekszik, marad, pacsit, pitizz... és a határ a csillagos ég. :) :D


No de klikkerrrel picit másabb a helyzet. Tudomásom szerint először arra is rá kell vezetni a kutyát, hogy az a hang jó dolgot jelent, jutalmat várhat.

2013. júl. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!