Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel irtsam ki a bolhákat?

Mivel irtsam ki a bolhákat?

Figyelt kérdés
Vettem egy családi házat jó nagy telekkel van ott 2 kisebb kutya bolhásak mint állat ás a lakás hátsó kijáratánál elég nagy területben a fűben is vannak bolhák fél perc alatt be lepik az egész lábam! Hogy tudnám őket ki irtani? Ugyan is van egy 2 éves kislányom nem szeretném ha agyon csipkednék!
2013. júl. 10. 17:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Először is a kutyákat kell alaposan megfürdetni majd olyan szerrel befújni, beszórni ami írtja a bolhákat. Az ólat is be lehet szórni porral, a rongyokat vagy plédet ami alattuk van kidobni, elégetni és kicserélni stb. A füvet nem tudom mivel lehet kezelni, hogy ne pusztuljon ki. Azt olvastam valahol hogy a diófa levélből készített főzetet nem szeretik, ajánlották máshol hogy a kutyákat-macskákat azzal fürdessük, hogy mennyire hatékony nem tudom. Szerintem vegyél valami vegyszert és permetezd le a helyüket és a füvet is.
2013. júl. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem olcsó mulatság,de hatásos a Frontline csepp.Az én kutyámra másfél éve csepegtettünk,kitakarítottuk a helyét,mostanában vettem észre rajta újra az élősködőket,úgyhogy megint le fogom kezelni.A lapocája közé csepegtetek a pipettából,mert fontos,hogy ne tudja lenyalni.A csepp 24 órán át elterjed a kutya szőrzetén.Fontos hogy előtte,illetve utána 48 órával ne fürdessük.A későbbi samponos fürdetés csökkenti a védettséget.A fűvel kapcsolatban nem tudok tippet adni.
2013. júl. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Frontline-t nem ajánlom. Állatorvos ismerős mondta, hogy azt használják sokan és mennek hozzá, hogy kullancsos és bolhás a kutya.

Ő az ultrahangos nyakörvet ajánlotta, valamint a praktic, exprot, advantix cseppeket. Ő maga is ezeket használja.

2013. júl. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk a Foresto nyakörv jött be,illetve Neostomosannal kezelj le minden érintett területet.A fűre meg lehet kapni egy Biotoll nevű készítményt,permetezős pár száz ft.Azzal szerintem lepermetezhetsz majdnem mindent.Az állatot nem :D

Az állatoknak folyamatos védekezés szükséges!

Vagy spot on vagy nyakörv.

2013. júl. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek holnap elmegyek és veszek valamit meg probálom! sok hasznos válasz jött köszönöm!
2013. júl. 10. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!