Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha megtámad egy kutya?

Mit tegyek ha megtámad egy kutya?

Figyelt kérdés
Tudom elsőre furcsán hangzik ez a kérdés, de ha például sétáltatom a kutyámat és megtámad egy kóborkutya és egymásnakugrik a két kutya, akkor mi a legokosabb amit tenni lehet úgy hogy lehetőleg egyiknek se legyen baja és mindhárman egy darabban távozzunk?
2008. jún. 24. 23:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz helyzet. Ha a két kutya összeverekszik, akkor beleavatkozni már nem szabad, mert ezzel többet árthatsz, mint amennyit használsz, továbbá fennáll az esélye annak, hogy ezzel magadnak is okozol sérülést. Sőt, a láncot ha van el kell engedni, hogy legyen esélye a kutyádnak. Meglehet próbálni erősen, és határozottan ordibálni. Ha még nem estek egymásnak a kutyák, akkor az idegen kutyával kerülni kell a szemkontaktust, továbbá nem ártana egy ultrahangos kutyariasztó, vagy egy gázpisztoly/gázspray.
2008. jún. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen már velem is volt.Két kutyámat vittem sétáltatni és nekik a 2x-esük jött oda és ugatott nekik ők meg beálltak elém és védtek.A kutya utána magátol elment. Pedig egy yorkival és egy jack russel kutyával voltam.De volt már olyan is hogy a kutyámnak nekiugrott egy bulldog...akkor addig kiabáltam amíg ki nem jött valaki és segített.
2008. jún. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Jobb elkerülni a konfliktust, tehát azt, hogy a kutyák összeverekedjenek, mert ha egymásnak estek akkor szétválasztani őket nem lehet. Azt azért tudni kell, hogy a kutyák nem gyilkolás céljából verekednek, hanem dominancia miatt, tehát a legtöbb esetben hamar "végeznek" (pláne ha az egyik sokkal gyengébb), és nagyon komoly sérüléseket ritkán okoznak egymásnak. Ha az egyik kutya "feladja" akkor normál esetben a másik nem támadja tovább. Ez alól persze kivételeke az olyan "gazdák" által direkt elvadított, főleg harci kutyák akiket a "gazdájuk" csak menőzésből tart, és az a kedvenc szórakozása, hogy ráengedi más kutyákra. Ezek ellen gázspray + egy két jól irányzott gyomorrúgás a hatásos fegyver. Én ritkán mondom, hogy bántsunk kutyákat, de ha nincs más megoldás, saját, és kutyánk testi épsége érdekében én is ezt csinálnám. Nekem is volt már hasonló esetem, de ott a kutyáim verekedés nélkül elzavarták a támadó kutyát.

Ilyen ultrahangos szarokat NE vegyetek, mert az igazán agresszív, valóban támadni szándékozó kutyát NEM fogja elijeszteni, sőt még agresszívabbá teszi.

2008. jún. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Többször előfordult már ilyen, egy szétválasztási kísérletnek kéztörés lett a vége, olyan eset is volt, amikor a kutyám az állatkórházban kötött ki egy verekedés után (igaz a másik kutya is), de olyan is akadt, hogy 2 perc után másik kutya megadta magát onnantól a közelünkbe se mer jönni. Érdekes, de a kutyám (fiú) mindig összeveszik a többi fiúkutyával (legtöbbször csak "szóváltás":D)
2008. jún. 25. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!