Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az 5 hónapos kis kutyám...

Az 5 hónapos kis kutyám leakarja tépni a bicikliseket, az autók után akar futni?

Figyelt kérdés
mit csináljak ha pl jön egy biciklis v agy autós mi a helyes eljárás ilyenkor ? Köszönöm a segítséget!
2013. júl. 10. 21:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg elterelni a figyelmét, akár rád, akár játékra, játékkal, vagy kajával. Az legyen a cél, hogy hagyja figyelmen kívül őket. Ez egy hosszú folyamat és meg kell találni a hogyant...
2013. júl. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy az első írta ill. ha van rá lehetőséged, menjetek kutyaoviba!
2013. júl. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
az megy köszi , úgy elterelem a figyelmét és úgy rám meg ami motiválja arra figyel , de ez beválik ? úgy értem hogy ameddig rám figyel addig ő róluk nem is vesz tudomást és akkor hogyan fog ez az egész működni hisz őket jóformán nem látja. szal értitek mit mondok
2013. júl. 10. 22:14
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy idő után rögzül nála, hogy téged kell/érdemes figyelnie és nem érdemes mással foglalkozni.


Nálunk a kutyám a kerítésnél ugató kutyákat támadja és ezzel a módszerrel már elég sokat haladtunk. Ott, ahol régebben (pár hónapja) alig tudtam elrángatni, már magától néz rám és halad tovább. Csak türelem és idő kérdése. Persze minden kutya más, némelyiknek elkél egy-két pofon...


Egyébként a fenn írt módszert, hogy tereld el, egy tenyésztő ismerősöm is használja, rotiknál.

2013. júl. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
szerencsére én kutyám motiválható ! de mi van akkor ha egy olyan kutyám van amelyik nem , nála milyen módszer válik be pofon ? :)
2013. júl. 10. 22:46
 6/6 anonim ***** válasza:
másik lehetőség: tekintély + tiltás (nem kell ehhez pofon)
2013. júl. 11. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!