Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy állíthatom el a vérzést...

Hogy állíthatom el a vérzést a fülén? Van valakinek ilyen esetre bevált házi módszere?

Figyelt kérdés
Pár hete egy másik kutya kiharapott a füléből egy darabot. Ma felszakadt neki a seb. Több, mint egy óra volt mire sikerült elállítanunk a vérzést. De állandóan leszedi a kötést, pedig gallérban van. Szóval tudna valaki valami házi módszert javasolni a kötéshez? (Szigetelő szalag, zokni már kipróbálva.)
2013. júl. 10. 22:27
 1/6 anonim ***** válasza:
a fül elég macerás, mert nagyon tud vérezni. ha hagyományos leukoplast-tal kötöd be, azt nem tudja leszedni. az alá kell gézlap, viszont akkor nem szellőzik. muszáj bekötni neki? A hideg viz szokott segiteni, vagy ha kicsit jegelitek. A hideg összehuzza az ereket. elég hosszadalmas.
2013. júl. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én nem javaslom a kötözgetését mert nagyon könnyen begyulladhat/gennyesedhet, ha levegőzik a seb sokkal könnyebben gyógyul. a legjobb az lenne ha folyamatosan betadinoznátok és nincs mese, két szemetek rajta legyen és ha csak egyszer is megpróbálja vakarni -nyilván az a baj hogy amikor gyógyul akkor viszket neki és vakargatja valamilyen úton-módon, bizony a kutyusok nagyon leleményesek tudnak lenni- nagyon keményen letiltani. amíg nem gyógyul be neki, folyamatosan szem előtt legyen. ez kb. két hét lenne. ha becsúsznak balesetek akkor nyilván hosszabb idő míg rendbe jön. a lényeg hogy folyamatosan naponta többször betadinozzátok a sebet. előre szólok hogy valószínű veszni fog a haverság mert sajnos a betadin bizony csípi a friss sebet. a doki antibiotikumot felírt neki?
2013. júl. 11. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mekkora a seb? Gondolom állatorvosra nincs pénz. Kötözni lehet pár napig, ugyanúgy mint fülvágásnál. Ne csak a fülélét tapasszátok be ilyen olyan szikszalaggal, hanem rögzítsétek a kötést. Az egész fejét át szokták ilyenkor kötni. A sebet fertőtlenítsd le betadinnal. ( amúgy ez nem csíp, én is tapasztaltam amikor majdnem lesarlóztam az ujjam ) sebhintőport kell utána rászorni hogy beszáradjon, rá egy gézlapot, és egy pólyával rögzíted a fejéhez. vigyázz ne legyen túl szoros és túl laza se majd mehet rá a tölcsér.
2013. júl. 11. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

hol a seb a fulen es milyen a kutya fulallasa?

Logo fulu kutyanal pl a fulveget huzza a seb es ezert razza a fejet a centrifugalis ero mindig feltepi a sebet. ilyenkor en egy kicsi gezzel szoktam tamponalni a sebet es a kutya fejere huzok egy nejlonharisnya darabot. Keresztul a fejen, olyan mintha at lenne kotve, szellozik es a helyen tartja a fulet.

2013. júl. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hyperol tabletta , feloldod kicsi vízbe ha betudod belelógatod a fülèt ha nem tudod akkor fecskendõvel mosogatod vele naponta többször. Humán patikába lehet kapni
2013. júl. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat. :) Már majdnem begyógyult neki. Egyébként az egyik válaszra visszatérve, van pénz állatorvosra, ő tanácsolta, hogy kössük be neki, de mégsem hívogathattuk ahányszor a kutya leszedte a kötését.
2013. júl. 25. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!