Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámat...

Hogyan tanítsam meg a kutyámat hogy a bojához menjen?

Figyelt kérdés

A suliba elmagyarázták h szépen fokozatosan, hogy ha a kutya már elfordítja a fejét mehet a klikk, aztán tovább. Ma reggel megpróbáltam lent a parkban (így utólag lehet jobb ötlet lenne először a lakásban próbálkozni, hisz ott nincs semmilyen zavaró inger). Letettem egy törölközőt, megszaglászta, ment a klikk jutalom falat, de nem nagyon értette h mi a feladat, ráadásul ott álltam a törölköző mellett majdnem. Valaki, aki már megtanította ezt a kutyájának tudna segíteni?

És az jó ötlet hogy először otthon a lakásban próbálkozzak? Francia bulldogról van szó, szóval kicsit nehéz a feladatom. Köszönöm a válaszokat!



2013. júl. 11. 10:08
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:

Zsuzsabazsa!


Ez a hagyományos módszer, de a kérdezőnek formálással kellene mindenféle pórázasdi nélkül egy szál klikkerrel a kezében elmagyarázni a kutyának, hogy mit vár tőle. Azzal nem lesz előrébb, ha egy kerülő megoldát választ. Illetve a feladat meglesz, de magát a klikkeres formálást nem tanulja meg vele se a kutya se a gazdája.

2013. júl. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
én is igy kezdeném ahogy az előttem levő válaszoló leirta. Ahogy IPO-ban az előre küldést tanuljuk. Tehetsz ki kaját, labdát a "tárgy mellé" amihez kiküldöd. Először csak rövid távon próbálkozz, hogy lássa a kutya mi van ott. leülteted a kutyát, otthagyod, pár méterre (2-3) kirakod a cuccokat, visszamész a kutyához, és kiadod neki az előre vezényszót, és mész vele. Ha odaértek akkor nem tudom feküdnie kell? Akkor még mellé azt. de én a feladatot lehet két részre bontanám, először alakuljon ki benne a távolodási reflex, és amikor már megy, akkor beiktatni a fekszik vezényszót is. És a távolságot mindig tudod növelni, de ne a bóját vidd hátrább, hanem a kutyát.
2013. júl. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
de zt igy sokkal egyszerűbb szerintem megtanitani, és időben ráadásul jóval rövidebb. Klikkelhet akkor ha a kutya helyesen megcsinálta a feladatot, és megkapja értem a jutalmat.
2013. júl. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
82%
Csakhogy ez nem előre küldés hanem tárgyhoz küldés. A különbség "mindössze" annyi, hogy az előre küldésnél a kutya nem tudja, hogy hol a vége és addig kell rohannia, amíg a gazdi más utasítást nem ad, mondjuk bele nem fekteti. Itt viszont tudja, hogy a bójáig kell mennie, futni se feltétlen szükséges és továbbra is csak azt tudom mondani, hogy nem a feladat sikeres végrehajtása a fontos (az csak a végeredmény), hanem az az út, amin eljutott a tanítás folyamán a végrehajtásig. Most ne hagyományos kutyakiképzői szemmel nézzétek a kérdést, ahol a kutyának meg KELL tanítani egy feladatot. Itt a kutya-gazda kommunikáción van a hangsúly, azt kell fejleszteni és ennek csak egy mellékes eszköze a feladat tanítása.
2013. júl. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok sok választ, most már leesett, hogy mi a lényege. Őszintén nem értettem a törölközős dolgot, tegnap nagyon fáradt is voltam , és 4 anyagot vettünk, a végén ezt a bójásat, figyeltem, volt bemutató is, de nem értettem a lényegét, de Alexandra, meg az utána szóló nagyon jól elmagyarázta, nagyon szépen köszönöm. Most már értem h hogyan kell rávezessem, és amíg nem érti meg addig csak lakásban próbálkozom. Ott biztos h könnyebb lesz.

Kérdezte valaki hogy melyik suliba járok, meg h szar suli, népszigetibe, én nem tartom szarnak, sőőőt.. szerintem senki sem :) tény, hogy napi 9 órás munka után még 2 órát figyelni picit fárasztó ( az alap fok hétvégente volt), és tegnap tényleg nagyon nagyon fáradt voltam már, nem fogott az agyam rendesen. Azt h tudom kéne alap fok után, nem hiszem, mivel alapfokon mindent hangra, kézjelre, kajára mutattunk meg a kutyának, kicsit könnyebb dolgom volt nekem is, neki is, megmutattam neki h ül (amit gondolkodás nélkül tud) és mehetett a klikk. ITt használnia kell az agyát, és ő hajlamos feladni hamar a dolgokat ha nem tudja megcsinálni. Szoktam vele néha ilyen gondolkodos játékot játszani és sajnos ha nem tudja megoldani leül és bámul előre v rám :) úgyhogy ezen gyúrnunk kell! :) nagyon nagyon köszönöm a segítséget, igen azt tudom h csak pár percet lehet gyakorolni, reggel is max 3 percet gyakoroltunk nem többet

2013. júl. 11. 12:19
 16/46 zsuzsabazsa ***** válasza:
72%

Például fürkészésnél is az a kívánalom, hogy a kutya megkerülje a búvóhelyet, hol jobbról, hol balról.

tehát ha labdát teszel a fürkésző egyik külső szélébe nem bele a közebébe, mert nem azt akarjuk, hogy a kutya bemenjen.

Ezzel most nem az őrző védőre célzok azt most kizárom.

Hanem arra, hogy a kutya éppen a tárgyhoz menjen.

Ez a cserép /helyettesíti a bolyát/ lehet akár jobbra akár balra akár egyenesen. Igaz?

Fontos az, hogy a kutyát kiküldd oda.

Hidd el jó megoldás az amit leírtam. Hamar rá fog jönni a kutyád, hogy mit kívánsz tőle.

2013. júl. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
100%
Jó megoldás arra, amire neked kell. Neki azért nem jó megoldás, mert neki a formálást kell megtanulnia. Olvasd el amit fentebb írtam!
2013. júl. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:

Szívesen :)


Hamar tisztulni fog a kép! :)

Ha eljuttok odáig, h kimegy a bójához, de feldöntené, akkor azt úgy tudod korrigálni, h előbb klikkelsz, minthogy odaérne.

Az én kutyám 1,5 éves volt, amikor elkezdtem vele klikkerezni, az elején nehéz volt a formálás, mert folyton a szemkontaktust, ül-feksziket ajánlotta fel, nyilván azért, mert ezeket tudja ill. alapfokon ugye begyúrtuk ezt is nekik.

A doboz tényleg nagyon jó, sokszor belefagyott ott is, de 3-4 dolgot felajánlott azért, aztán elkezdtem a pálcára (célkövetés) ráformálni, egyre jobb lett. Menni fog nektek is, csak az eleje nehezebb egy kicsit, de megéri! :)

2013. júl. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
Kérdező, a Népsziget 7 hetes, te meg 5 heteset írtál, plusz ez a "klikkelek és leül..." Így, hogy nem tudsz figyelni a tananyagra már érthető, hogy miért nem vagy tisztában az elmélettel. Ezért gondoltam, hogy vagy a suliban van a hiba vagy benned. Nem tudom hogyan dolgoznak a Népszigeten, de csodálkoznék, ha a bójához küldés lenne az első formálásos feladat. Nekünk vidéken már az oviban megtanították a formálás elméleti alapjait és a kölyök kutyáknál is alkalmaztuk.
2013. júl. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
Oviban lehet, de alapfokon csak megemlítik a formálást. Otthoni feladatnak szokták javasolni, h törölközőre formálással fektessük le a kutyát ill. a dobozt szokták még ajánlani (bár nálunk csak akkor, ha nagyon be van ragadva a kutya) és középfokon tényleg a bója az első feladat formálással. Én vidékibe járok.
2013. júl. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!