Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámat...

Hogyan tanítsam meg a kutyámat hogy a bojához menjen?

Figyelt kérdés

A suliba elmagyarázták h szépen fokozatosan, hogy ha a kutya már elfordítja a fejét mehet a klikk, aztán tovább. Ma reggel megpróbáltam lent a parkban (így utólag lehet jobb ötlet lenne először a lakásban próbálkozni, hisz ott nincs semmilyen zavaró inger). Letettem egy törölközőt, megszaglászta, ment a klikk jutalom falat, de nem nagyon értette h mi a feladat, ráadásul ott álltam a törölköző mellett majdnem. Valaki, aki már megtanította ezt a kutyájának tudna segíteni?

És az jó ötlet hogy először otthon a lakásban próbálkozzak? Francia bulldogról van szó, szóval kicsit nehéz a feladatom. Köszönöm a válaszokat!



2013. júl. 11. 10:08
1 2 3 4 5
 41/46 zsuzsabazsa ***** válasza:

tegnap 23:49


Itt már többen is leírták köztük én is, hogyan menjen a bójához a kutya.


Leírnád te is a te szavaiddal. Úgy részletesen Érted?!

2013. júl. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
Nem írom le, mert a 7-es már leírta részletesen. Le is lett pontozva. Egy szóval: formálással. Ezt a technikát szeretné megtanulni a kérdező, emiatt adták neki ezt a házi feladatot.
2013. júl. 12. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
2 alkalom se kell formálással, h a kutya megtanuljon bójához menni. Itt a gond azzal van (bár úgysem értitek, hiszen a 85%-os válaszoló is többször leírta már), hogy a kérdező kutyájának az agya nem állt még rá erre a tanulási módra.
2013. júl. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:

Egyébként a kutyák egymás közötti játéka szerintem is fontos, nálunk speciel akkor szoktak játszani, amikor épp vmilyen témát megbeszélünk és kivesézünk, ilyenkor a figyelmünk nem a kutyára irányul első sorban, már miért ne játszhatnának ilyenkor?!

Az meg, h a gazdik nem játszanak a kutyájukkal... 1-1 gyakorlati blokk végén mindig játszunk a kutyánkkal...

2013. júl. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy a kutya ,,nem képes hosszú ideig figyelni", vagyis tud csak akkor megunja, megutálja a tanulást és nem ez a cél. Ezért van játék a gyakorlatok között,ahol szintén sok minden megtudható a kutyánkról, domináns, félénk, stb... A másik h ha a gyakorlatok után mehet játszani egy kutya ,akkor élvezni fogja az egész sulit. De minde ki másképp látja. Jelentem ma délelött megint gyakoroltam a kutyámmal és mintha kezdene rájönni ,hogy valamit akarok tőle, sőt mintha rájött volna h az jo h ha szagolja az üveget :D de persze abba hagytam 4perc után ,szóval majd holnap kiderůl hogy mit is értett meg :)
2013. júl. 12. 18:02
 46/46 anonim ***** válasza:
Szuper, csak így tovább! :)
2013. júl. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!