Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan taníthatom meg a...

Hogyan taníthatom meg a kutyámnak, hogy ugasson az idegenre?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy már van egy 2 éves kutyám, aki olyan jámbor, hogy arra sem méltatja magát, hogyha valaki bejön a kapun, akkor legalább oda nézzen. Tehát ha éppen a házában fekszik akkor még az orrát sem dugná ki, hogy jéé jött valaki.

Akkor már tudd ugatni, mikor emberek sétáltatnak más kutyát. De ott is csak a kutyára. Kisgyerekre, sima emberekre, postásra, szórólaposra nem ugat egyáltalán, sőt a szórólapos még be is nyúl megsimogatni. -.-"


De szereztem mellé egy társat, mert úgy vettem észre, talán az a baja, hogy egyedül van és kutyus társasága hiányzik neki. A kiskutyusom hasonlít egy howavartra, illetve egy golden retrieverre, még nagyon kölyök 2 hónaposra lett megsaccolva. Őt is befogadtam egy menhelyről.


Ő egészen szépen üldözi a cicáimat, néha rászólok mikor már nagyon durva, de úgy vettem észre, hogyha majd nagyobb lesz magától ugatni fog :)) Mert mikor a cica felmászik a fára, vagy felugrik a székre akkor fel sem éri, és olyankor elkezd morogni mert vakkantani.


A kérdésem az lenne, hogy nem fogja befolyásolni a nagyobbik kutyám a védő ösztönét, azt, hogy ugasson ha bárki jön?


Nem kell, hogy harapjon meg semmi csak jelezzen. Vagy uszítani kell sóban hogy ugasson, vagy hagyjam majd magától rájön?



2013. júl. 11. 10:20
 1/9 A kérdező kommentje:

*szóban


Attól félek, hogy mivel kölyök ellesi mit csinál a nagyobbik kutyám aki baszik ugatni -.-"

2013. júl. 11. 10:22
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez a kutya nem olyan típus ezek szerint. Nekem is volt olyan kutyám, amelyiktől akár a házat is elvihették volna, még segített volna cipelni szerintem.
2013. júl. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
de az a vicc, hogy a nagyobbik kutyám németjuhász xD
2013. júl. 11. 10:28
 4/9 anonim ***** válasza:
Miért jó, ha ugat? Én pont erről akarom leszoktatni, németjuhász és mindig mindent ugat...
2013. júl. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
hát ahol lakom vagy 6 betörés is volt múlthéten, és félünk, mert ez a kutya baszik ugatni mert már az is elegendő lenne ha jelezne főleg este.
2013. júl. 11. 10:35
 6/9 A kérdező kommentje:
vissza adni meg nem akarom a kutyust. De szerintetek a kicsi kutya nem fogja ellesni tőle, hogyan kell beengedni az idegeneket ugatás nélkül? xD
2013. júl. 11. 10:36
 7/9 anonim ***** válasza:
Németjuhászokról nincs jó hírem, itthon csupa rosszat találni, túltenyésztett, idegbetegeket. Régen volt presztízse, ma már az egyik legrosszabb fajta...
2013. júl. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom egyszer volt egy nagyon jó kutyánk, szegénykém már meghalt, 17 évet élt, de az ugatott, harapott, és az a vicc, hogy szüleim vitték pedig sétálni, ide oda, de olyan génjei voltak, hogy aki nem családtag az nem tudott bejönni.


Volt olyan, hogy odajött a kerítéshez egy idegen kutya, és berántotta a lábát, és eltörte, a másiknak meg a fülét szakította le.


Meg mikor rossz volt a kerítés, akkor a szomszédnál átment, és ott kiment a kapun, és a postás jött fél 10-körül és ott tartotta az utcában fél 2-ig amíg haza nem értek. Nem harapta meg de nem is engedte el.


Meg mikor még kisebb volt, kölyök nem volt kerítés így láncon volt pár hónapig, és volt egy skót juhász kutya aki mindig bejött és incselkedett vele, és élvezkedett azon, hogy nem éri el őt. Így mikor nagyobb korára tán rá 6 évvel később, kivittük a mezőre póráz nélkül, és lám mit látott a skót juhászt. Utána szaladt és elkapta. Annyi lett szegénynek.


De mikor élt én még csak 3 éves lehettem, szóval nem mostani kutya volt, mikor 8-9 éves voltam akkor hunyt el, így ezeket nekem is csak mesélték.


De az jó kutya volt, igaz ennyire harapós nem kéne nekem, sőt nem is kell hogy harapjon, de jelezhetne a mostani is.

Megmentettem, de vissza adni nem akarom ezért.

2013. júl. 11. 10:46
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát nagyon "jó" kutya lehetett... és ha téged kapott volna el akkor mi van? Megdicsérték volna a szüleid hogy milyen ügyesen el tudja kapni az élőlényeket? Ne haragudj, de ezt nem bírtam szó nélkül hagyni, mert ez valami szadista betegség hogy a kutya megöl egy másik állatot és röhögve nézik hogy "milyen kis cuki, most bosszút áll"... Csak 1x csinálta volna egy kisgyerekkel azt amit a postással, kaptak volna a szüleid a pofájukra.
2013. júl. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!