Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örökbefogadással kapcsolatos...

Örökbefogadással kapcsolatos kritériumok?

Figyelt kérdés
Ha fajtamentőktől szeretnék örökbefogadni kutyát milyen elvárásoknak kell megfelelnem? Egy kutya tartásához pénz kell, sőt sok pénz, ha nem tudom megvenni tenyésztőtől nyilván nem vet fel a pénz, de annyi van, hogy mindene meglegyen a kutyának. Kertes házban lakom, de albérlet, ez már teljesen kizáró ok? Belül szép, felújított a ház, de kívül nem a legszebb, meg a kerítés sem a legesztétikusabb...ez elrettentheti őket? Van már egy kutyám, hozzá hasonló kaliberű fajtát szeretnék mellé, azt legalább látják, hogy tudok bánni vele, jól szocializált, jól nevelt, egészséges, ápolt, vidám kutya..ez talán egy jó pont lenne. A kutyámmal 1 éves koráig panelban laktunk, szóval abszolút benti kutya, most is a kert az csak "játszótér". Rugalmas munkaidőm van, bőven van időm a kutyázással foglalkozni. Minden nap a kertben játszás, labdázás, tanítás mellett még lenne 2-2 és fél óra aktiv játék más kutyákkal és séta + még ezenfelül hozzánk is szoktak átjönni kutyás barátok egy kis játékra vagy kerti partiba és akkor ők addig bandáznak. Azt hiszem sok kutya megirigyelheti a szociális életét :) De azért szeretnék neki egy állandó társat. Jó lenne megmenteni egy kutyát és látni azt, hogy ő is olyan boldog mint az én kutyám. Ha nem járnék vele kutyasuliba az baj lenne? Sose vittem a sajátomat sem, mindent meg tudok tanítani neki magamtól is. A kutyám Josera family száraztápot kap nyers csirkehússal, ezt tudnám biztosítani az örökbefogadottamnak is. Van egy nagyon jó állatorvosunk, szeretem, megbízom benne. Hát most így hirtelenjében minden körülményt leírtam, ami eszembe jutott. Szerintetek ez alapján kaphatnék kutyát?
2013. júl. 11. 10:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem megfelelsz nekik.

Ha pedig mondják azt, hogy így kéne meg úgy kéne csak bólints rá.


Én is fajtamentőktől hoztam kutyát, lakásba, és kertbe, de ők csak lakásba adták volna így azt mondtam hogy akkor ott lesz tartva. Azóta kint van, és jobban szeret ott lenni mint a lakásban.


1 éves samojéd spiccem van, és mikor elhoztam lehetett 7 hónapos, és elvileg addig csak lakásban volt tartva...

de akkora bundája van, hogy inkább kiengedtem, az első 2 napban ismerkedett mindennel, azóta be se jön, csak éjszakára.

2013. júl. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem max. az albérlet lehet bibi náluk, de ez attól is függ, h honnan szeretnél kutyust örökbe fogadni. Noé boxermentés pl. nem ad sajnos albérletbe kutyát.

A többi dolog egészen biztos, h rendben lenne :)

2013. júl. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kicsit jobb :) De az albérlet miatt félek azért...
2013. júl. 12. 07:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!