Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pitbull kutya, miért ítélik...

Pitbull kutya, miért ítélik el sokan a fajtát és az olyan gazdát aki foglalkozik is vele?

Figyelt kérdés
Erős makacs jó erősen kell fogni a kutyát ez tény mint hogy az is hogy sok tudatlan csitri ilyen kutyát vesz és csak nagyzolnak vele de nem foglalkozik vele..! De gondolom az ilyen tudatlan “csitrik“ miatt néznek sokan ferde szemmel az ilyen kutyákra..??! ( Teszem hozzá sok ilyen embert ismerek fele keverék /pit és bull terrier keverék)
2013. júl. 11. 11:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
A fajta nagyon jól kezelhetõ egyáltalán nem makacs, csupaszív kutya. Minden fajtából lehet vérengzõ fenvadat csinálni!
2013. júl. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Ismerem a fajtát és eléggé makacsok tudnak lenni. De igen tényleg csupa szív kutyák,hihetetlen mennyire tudják imádni az embert :)

Ismerek egy olyan tacskót aki le harapta a saját gazdájának a körmét.. szóval minden a nevelés!!

2013. júl. 11. 13:00
 3/21 Fannybaba8 ***** válasza:
Egyszerű előítéletek. /sajnos/ Pedig ez nem fajtától függ hanem neveléstől! Figyelj szembe jön az emberrel egy Pitbull az emberek megijednek a kinézetétől! ha szembe jön egy golden velük akkor az mellett simán el mennek és még meg is simogatják! Nekem Argentin dogom van és vagy 5 méterre elkerülnek minket pedig nagyon nyugodt és barátságos természete van!
2013. júl. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Mert sokan parasztok! Azt hiszik itt mind milyen nagy kutyaszakértők, de a Pit Bull-t mint fajtát, azt se tudják eszik-e vagy isszák. Azt hiszi a sok gy-kér hogy így születnek oszt csókolom! Hogy beteg sz-rok a Pitek! De csak mert az összes tudásuk a kutyákról egy kalap fo-st nem ér azért!
2013. júl. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
34%

Ezek a gazdák is azt hitték, hogy milyen jól értenek a pitbullhoz, milyen jól megnevelték és milyen tündibündi fajta...


Figyelem, minden videó 18+-os korhatárú... Az utolsó videóban milyen aranyosan őrzi a gazdája holttestét, miután megölte...


http://www.youtube.com/watch?v=sP-K0EPa6LY


http://www.youtube.com/watch?v=iD9Ag6S4BIs


http://www.youtube.com/watch?v=JxlEoEXz2rg

2013. júl. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
És most nem a fajtát szólom le, csak csupán papírhoz és komoly engedélyekhez kötném, hogy emberek ilyen vagy hasonló kutyafajtákat tarthassanak. De hát az utcán minden 3. kutya már ilyesmi és a gazdáik 90%-a ostoba.
2013. júl. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
59%

Sokan elítélik őket, mert nem ismernek egyet sem. A többség világról alkotott képét a fókusz, és a blikk riportjai, és cikkei alapján állítja fel, ahol meg mit látnak/olvasnak? Pitbú' (sic!) ölt gyereket, bárányt, lovat mittomén mit. Meg jönnek a nagy "harci kutyázással" és társai. Mit vársz egy olyan világban, ahol egy felvilágosult Dániában kb 15 fajtát tiltanak be, és kutyák ezreit altatják el, mert nagyobb egy yorkinál? Ahol Lennox azért halt meg, mert a feje olyan volt, mintha harci kutya lenne? Ahol egy magyar "állatvédő" szervezet olyat mer kiposztolni a fb oldalára, hogy altassunk le 40 kutyát, mert viadaloztatták őket, és azokkal úgysem lehet mit kezdeni...

Az, hogy a pit és az amstaff most éppen marha nagy divat lett, csak hab a tortán...

Sosem voltak előítéleteim, de mióta szerelmese lettem az amstaff fajtának, és vagyok olyan szerencsés, hogy nekem is lehet egy ilyen kis szeretetbombám, személyem elleni támadásnak veszem amikor ezeket a kutyákat becsmérlik, és minden erőmmel azon vagyok, hogy a kutyámmal megmutassam az embereknek, hogy mekkorát tévednek amikor gyilkológépeknek állítják be a bull típusú kutyákat.

2013. júl. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Kedves #5. Egyrészt a videókon nem látszik, hogy mik előzték meg a támadást. Egy kutya soha nem megy az embernek minden előjel nélkül, max az áldozat nem veszi észre, vagy nem tulajdonít neki jelentőséget.

Másrészt egy németjuhász, egy rotti, vagy golden retriever vagy akármilyen más fajta is megtámadhat embert, bármilyen furcsa. Valamiért a bull típusúakat nagyon kipécizték maguknak mostanában, de semmivel sem veszélyesebbek más fajtánál. Ha valaki nem veszi a fáradságot, hogy iskolába hordja, szocializálja és nevelje, sőt netán direkt éhezteti és hergeli is, az ne csodálkozzon ha nem lesz belőle jólnevelt eb.

Mellesleg sokkal veszélyesebbnek tartom az elkényeztetett, neveletlen idegbeteg kis yorkikat, csak ha az megharap mindenki csak röhög rajta, meghát nem lenne hírértéke sem ugyebár...

2013. júl. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Kedves 8-as. Mint írtam, nem a fajtát szólom le, hanem az ilyen kutyagazdák 90%-át, akiknek nem való egyáltalán.


Amúgy meg mindegy mi váltotta ki. Ölni nem szabadna egy kutyának, főleg nem így, hogy marcangolja 5-6 percig is az áldozatát. Normális kutya ha megadja magát az ellenfél, akkor abbahagyja. Az első videón farok csóválva tépi percekig a gazdája kezét, aki próbálja nyugtatni.


Igen, más fajta is megtámadhat és meg is szokott, sőt, a legtöbb harapást valószínűleg németjuhász követi el. Viszont más a harapás és más a marcangolás, ölés, tehát az, ami tragédiába torkollik. Ebben rekordmagasan a pitbull vezet.


Az iskolákban nagyon sok pit/staff kutya végig pórázon van, mert nem lehet elengedni a kutyák között. Ismerek több olyat is, amin konkrétan szájkosár van, mert még a saját gazdáját is (talán) megharapná. Erre írom azt, hogy komoly engedélyhez kötném az ilyen fajták tartását.

2013. júl. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Jó hogy írod a farokcsóválást, mert ez is egy tipikus tévhit. Többféle farokcsóválás van, más szögben tartják és más a tempója is. A farokcsóválás jelenthet örömöt, de feszültséget is. Ilyesmire céloztam pl amikor az előjelekről írtam. Az, hogy a pitbull okozza a legtöbb halált okozó balesetet, hülyeség, pár éve malamutok téptek szét egy alvó csecsemőt, szerintem ő is "megadta" magát, mégis szétszedték... Viszont abban részben egyetértünk, hogy én is szigorúbban szabályoznám a kutyatartást, de én nem ilyen diszkriminatívan, hanem egységesen "kutyajogsihoz" kötném a kutyatartást minden fajtánál. Minden embernek egy tanfolyamot kellene elvégeznie, persze pénzért, amiből pl lehetne kutyafuttatókat nyitni, és fenntartani ha már ennyire nem lehet már az utcára sem kilépni egy állattal...Mint már említettem is egy neveletlen tacskó egy mami kezében van olyan veszélyes, mint egy pit egy vagizó indián kezében, csak a célközönség más. Hisz egy tacskó is tud komoly sérülést okozni egy felnőttnek is, de képzeld el ugyanezt egy 3-5 éves kisgyereknél, aki önfeledten rohan oda, mert kuuuutaaaaa. (itt persze bejön a sok felelőtlen szülő is a képbe, de most ezt hagyjuk)

Értem én, hogy mit akarsz kihozni a dologból, csak te is értsd meg, hogy amiket mondasz azok nem csak ezekre a kutyákra igazak. Egy kutya az kutya. Ugyanazok az ösztönök hajták mindegyiket mérettől, színtől, kortól függetlenül. Van jól nevelt szocializált kutya, és van neveletlen, elhanyagolt. Nem pedig harci kutya, meg a többi...

2013. júl. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!