Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A spánielem 2 éves akarom...

A spánielem 2 éves akarom majd pároztatni ezt nyugodtan tehetem?

Figyelt kérdés
Ugye a kutyám 2 éves. Sok helyen olvastam hogy némelyik kutya 1 éves kora után nem fialhat nem biztos valami ilyesmit olvastam/hallottam.

2013. júl. 11. 11:55
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

ne pároztasd fölösleges!nem értesz hozzá..keverék kutya meg van a menhelyen elég!

nézd mennyi spániel van a menhelyen tőlük veszed el a lehetőséget,hogy gazdira találjanak!

[link]


vidd el ivartalanítani!

2013. júl. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Miért szeretnéd pároztatni? Szeretnél kiskutyákat, vagy miért?
2013. júl. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

1 éves kora után????


2 éves kora ELŐTT nem szabad elletni,mert leáll a fejlődése.Nem tudom hol olvasol ekkora baromságokat.


Mellesleg,ha nem vagy elismert tenyésztő,akkor teljesen felesleges elletni azt a szerencsétlen kutyát.

Az ő életéből nem fog hiányozni,és már létezik Magyarországon Spániel Fajtamentő Egyesület is...Akkor gondolkozz egy kicsit,hogy mennyi kóbor,kidobott vagy épp feleslegesen született spániel van ma hazánkban.


Arról nem is beszélve,hogy egy alom kiskutya tisztességes felnevelése 100ezer ft körül mozog,de te a kölykökért max az oltások és a chip árát kérhetnéd el,mert nincs törzskönyvük.

Másik oldalról pedig a saját kutyád egészségét is veszélyezteted vele,mivel a vemhesség és az ellés baromira lestrapálja a kutyát.Akár maradandó károsodása is lehet.


A kutyád egészsége szempontjából érdemes ivartalanítani.Évekkel hosszabbítod meg az életét.És véletlenül sem csúszhat be egy nem kívánt alom kölyökkutya.

2013. júl. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Ennek nagyon rossz helyen néztél utána. Maximum azt olvashattad, hogy egy éves kora ELŐTT nem szokták pároztatni. De mivel ennyire laikus vagy a témában, nem javaslom, hogy ilyenbe belefogj. Viszont csupán azért, hogy többet tudj a témáról, érdemes lenne komolyan helyeken, vagy könyvekben utánaolvasnod a témának.
2013. júl. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azért nem kell rögtön leharapni a fejét.

Kérdező: A szüleid valószínűleg úgysem engednék (remélem). Kár ilyeneken gondolkozni, és feleslegesen szaporítani a kutyákat.

Vannak tenyésztők és menhelyek. Meg a szaporítók és felelőtlen gazdák, akik nem képesek ivartalanítani vagy legalább bezárni tüzeléskor a kutyájukat, miattuk sok kutya a menhelyen végzi, vagy jobb esetben elajándékozzák.

2013. júl. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

5-ös! Amiket leírtál jelzőket a kérdezőre, inkább rád illene. Hogy beszélhetsz valakivel ilyen hangnemben? Vegyél vissza és próbáld meg kultúr ember módjára, mert gusztustalan alpári stílusban adtad elő, és szerintem - remélem-, nem csak az én szememet szúrja.

Mellesleg egyet értek az előttem szólókkal. Ne ellesd szegény kutyát, felesleges, és nem fogsz rajta pénzt keresni, többet kell ráfordítani, ha vemhes lesz, mint amennyiért el tudnád adni a kiskkutyákat.

2013. júl. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%
Hogyne egy élőlény életével játszik! Szaporít és még udvariasan kell neki megmagyarázni hogy miért ne??? Takarodjatok el egy menhelyre besegíteni aztán meglátjuk milyen szépen beszéltek majd az ilyen agyhalott gy.kér emberekhez!!!!
2013. júl. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm. Nem biztos hogy fogom egyébként van elég sok tenyésztő ismerősöm velük megbeszéltem. És a kutyám be van zárva egy tágas kenelben egy kutya sem tud oda bemenni. És a pároztattam volna is egy fajta tiszta ugyan olyan spániellel tettem volna. mindegy köszönöm azoknak akik tanácsot adtak nem pedig ... hagyjuk
2013. júl. 11. 14:27
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor csak 1-2 tenyésztő ismerőst mondjál már,lehetőleg kennel névvel..:)

Csak hogy ha annyi ismerősöd van,akkor honnan a fenéből szedtél ilyet,hogy 1 éves kor UTÁN tilos elletni???


Mellesleg,törzskönyv és eü szűrés nélkül esélyed van beteges keverék kutyákat kapni,amit bárki ingyen megkap egy menhelyen is...


És valóban javasolnám én is,hogy menjél el önkénteskedni egy napra valamelyik menhelyre...Akkor talán meggondolod,hogy mennyi kutya van gazda nélkül...

2013. júl. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!