Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labrador-német juhász keverék...

Labrador-német juhász keverék kutyus?

Figyelt kérdés

8 hetes kiskutyát kaptam tegnap a 18.szülinapomra.

És tudni szeretnék róla mindent..

Okos kutyus? mekkorára fog nőni?

Hogy taníthatom meg arra,hogy egy helyre piszkoljon és hogy ne menjen ki a kapun? Pórázon mikor vihetem?



2013. júl. 11. 21:11
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Ezt mind kérdezd meg attól, aki úgy adott neked kutyát, hogy alig tudod megkülönböztetni a fejét a farkától...
2013. júl. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sok éve pont egy ilyen kutyám volt. Én is 2 hónaposan kaptam. Alapjába véve elég okos kutya. A labrador részről az átlagnál sokkal jobban szereti a vizet. Hogy mekkorára fog nőni az sok mindentől függ, többek között, hogy fiú-e vagy lány. Az enyém lány volt kb. vizsla nagyságú. Pórázhoz már most is szoktathatod, és ha megvan minden oltása, akkor viheted sétálni is. Hát hogy egy helyre piszkítson az elég nehéz, de a legegyszerűbb, hogy ha jó helyre csinál akkor megdicséred, ha meg rossz helyre akkor rászólsz. Ne menjen ki a kapun? Mármint amikor be meg kimész, vagy ha nyitva felejti valaki? Ha kifelé mész, akkor veled akar menni, de visszatolod, határozott NEM-et mondasz, és egy idő után tudni fogja, hogy nem szabad. Ha hazafelé mész akkor nem fog kimenni, mert azzal lesz elfoglalva, hogy téged üdvözöljön, meg végigszaglásszon, hogy kiderítse merre is jártál.
2013. júl. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Akumi, ma brillírozol :)


egyébként tényleg elég felelőtlenség így a kutyatartás.

szüleidtől kaptad?

volt már kutyád?

2013. júl. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
Rossz napom van, nem is kéne itt lennem, sorry :D Megyek már :D
2013. júl. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
kan vagy szuka?
2013. júl. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Első utad az orvos legyen, ahol megvizsgálják, hogy minden rendben van-e vele, féreghajtó és oltás. Mivel mindkét fajta kutya nagyobb testűnek számít, tehát a te kutyád is az lesz. Minden kutya okos, ha a gazdája megfelelően tanítja, neveli.

Az egy helyre piszkítást úgy tudod megoldani, hogy reggel és este fogod, kiviszed a kapun kívülre és sétáltatod. Persze ehhez várd meg míg megkapja a 3. oltását. Póráz ugyanez. A kapun kívülre "nem menést" sok-sok türelemmel, és gyakorlással tudod megtanítani: bármikor ki próbálna menni egy határozott nemmel visszateszed belülre. Előbb-utóbb megtanulja. Sok sikert.

2013. júl. 12. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen már volt kutyám előtte is.

Bunkó emberek válaszát nem kértem..Akik komolyan vették azoknak köszönöm :)

Már tud pacsit adni,vissza hozza a labdát és leül.

De ma reggel amikor felkeltem lerágta a ruhát a szárítóról és elrágta a virágot ezután a kukában találtam meg..

kirágta az 'elkülönítő' kerítését és most már estére félek,hogy elszökik!

Odavittem a tetthelyre ahol rossz dolgokat csinált,úgy láttam,hogy megértette.. határozottan beszéltem vele,és a NEM szót szerintem tudja mit jelent

Ezekről le fog szokni majd?

2013. júl. 12. 09:23
 8/9 A kérdező kommentje:
ja és amúgy szuka :)
2013. júl. 12. 09:25
 9/9 anonim ***** válasza:

"Odavittem a tetthelyre ahol rossz dolgokat csinált"


Inkább próbáld tetten érni.


Pl. Mondjuk észreveszed, hogy a kutya valami rosszat csinál, odahívod, majd jól leszidod, hogy miért csinálta ezt meg azt.

A kutyában az marad meg, hogy ha odamegy hozzád büntetést kap.

2013. júl. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!