Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet megnevelni? Vagy...

Hogyan lehet megnevelni? Vagy egyáltalán van erre még esély?

Figyelt kérdés
Van egy labrador keverék kutyám és egy tacskóm. Mindkettő nőstény,ivartalanított. A tacsimmal nincs gond azt leszámítva hogy felveszi a kesztyűt a másik kutyám ellen nem hogy fülét,farkát behúzná. Mióta a labradorom tüzelt,ez nem mostanság volt,már vagy más fél éves,azóta teljesen meg van kergülve.. Akkor kezdődött minden.. Nem sokkal a tüzelése napja után.. Semmi előjele nem volt a helyzetnek,egyik sem csesztette a másikat,jelen voltam a történésnek szóval tudom mi volt a felállás. Még is egyik pillanatról a másikra a labradorom neki ment a tacsimnak úgy hogy a tacsim már menekült előle,persze hiába,én hiába próbáltam megállítani őket,egyszerűen én is csak kergettem őket,tehetetlen voltam. Mondhatni csak végig nézni tudtam a pillanatot ami hirtelen történt. Elég mély sebet okozott a tacsimnak az oldalán akkor nem kellett szerencsére állatorvoshoz vinni. Azóta a labradorom az udvaron van éjjel-nappal,a másik pedig a lakásban (kétszintes családi házban élünk egy faluban). Ezek után mindig nagyon óvatosak voltunk,figyeltünk hogy még véletlenül se szökjön be a nagyobbik a kisebbhez a lakásba mert nagyon rafinált és nagyon rossz. Egy nap viszont nyitva maradt a konyhából nyíló egyik szoba ajtaja illetve annak a szobának az ablaka véletlenül. Senki nem tudta hogy az ablak nyitva van,csak azt tudtuk hogy a szoba ajtaja van nyitva. Meg is történt a baj. A labradorom beugrott az ablakon és elkapta a tacsimat ismételten. Az volt a szerencse hogy pont mentem le a konyhába és meghallottam őket ahogy egymást gyepálják. Nehezen de szétszedtem őket,kiraktam az udvarra őt azonnal,ám a tacsimat azonnal dokihoz kellett vinni. Össze lett varrva a sebe az oldalán,azóta nem történt ilyen baj. Viszont ha sétálni viszem mindig húz,nehezen bírok vele. Állandóan ugrál rám,ezáltal nagyon megkarmol,és harap is mondván ő csak játszik mert még mindig játékos. Télen a garázsba bejutott mindig talált rá megoldást,és kihordott néhány fát,és szétrágta majd széthordta az udvaron hogy aztán takarítsunk. Néha úgy érzem még ha hülyeség is a gondolatom hogy amiket csinál rossz dolgokat,ő nagyon jól tudja hogy ezzel rosszat tesz,még is élvezi. Nem tudom hogyan nevelhetném meg,egyedül az ül szóra hallgat meg ugye a nevére. Ha párom itt van és ő szól rá vagy nevelőapám mindig normálisan tud viselkedni. A macskáimat is mindig gyepálja,és ez nem is lenne olyan nagy baj ha mind3 cicám megvédené magát vagy kimenne a kapun kívülre. De az egyik macskám nem képes megvédeni magát pedig kandúr,ivartalanított,és tele van sebekkel,keservesen nyávog mert gyepálva van. Nem lehet mindig vki a közelében hogy figyeljen rá mikor akar bejönni az udvarra hogy közbe léphessen hogy a kutyám ne gyepálja meg. Egyébként valamilyen szinten a tacsim is hibás talán a történteknek mert mai napig bármikor meglátja az ablakban a másik kutyámat,mindig ugatja,morog rá,és ugrál az ajtón,míg a másik csak néz be az ablakon nyugodtan. A labradorom azt gondolja csak az övé az egész terület és ez így nem jó. Félek attól hogy más kutyákat is simán megtámadna még a nála nagyobbakat is. Sajnos sanszos hogy ez megtörténne ha lenne rá esélye. Amikor ivartalanítva lett,kb 1 hétig nővérem mamájánál volt. Nekik van egy öreg uszkárjuk és 3 yorkijuk. Az egyik yorkinak a fülébe beleharapott,így külön kellett őket addig tartani. Én nem értem mi zajlik le a labradoromba. Valakivel esetleg hasonló helyzet megtörtént?
2013. júl. 12. 11:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Pedig pont a labradort tartják az egyik legkedvesebb és nevelhetőbb kutyának. Ezek szerint mégsem az. Viszont ha a család férfitagjaira hallgat, rád pedig nem, akkor veled is van egy kis baj, hagytad, hogy ő irányítson Téged. A hierarchiájában Te vagy alul, és ezen sürgősen változtatni kell.

[link]


A tacskók természete már csak ilyen, nekem is van egy tacsim és egy amstaff-labrador és valami kisebb kutya keveréke. A tacsi a rangidős, ivartalanított szuka, pont mint a Tiéd. Amikor elhoztuk a másikat a menhelyről, nagyon méregette, kergette. A 6 hónapos kiskutya pedig menekült, majd szép lassan összeszoktak, együtt játszottak, majd együtt is aludtak... Ám evésnél az elején többször össze is verekedtek, volt hogy a tacsi az én kezemre is ráharapott a harc hevében, amikor szétszedtem őket. Ezt én úgy oldottam meg, ha ettek akkor odaültem melléjük, és amint az egyik acsarkodni kezdett a másikra én is morogtam egyet, erre mindkettő fülét-farkát behúzva tudott normálisan enni. Párszor megcsináltam velük, azóta nincs is nagyobb vita, csak kisebb kirohanások a tacsi részéről.

Ha a tacskód morog és ugatja a labradort, azt is meg kell fékezned, mert ez csak szítja a feszültséget. A labrador egyébként is féltékeny lehet a tacsira, mert ő bent van, őt babusgatjátok ha megsérül, a labit meg gondolom csak leszidjátok. Azért őt is meg lehet érteni. Olvasgasd amit linkeltem, hátha megoldás lehet hosszútávon! :)

2013. júl. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm amit írtál,nagyon hasznos és a link is amit küldtél. Apropó link: a felsoroltak közül a kutyusomra mind jellemző ez az egy kivételével: nem mindig engedi, hogy hozzányúljunk, pl. nem hagyja a szőrét ápolni.

Sajnos a tacsim is ilyen,igaz ő kevésbé húzza a pórázt de ettől függetlenül nagyon akaratos,és nagyon igénylik a szeretetet mint bármelyik másik kutya. Ő az idősebb. 2009 karácsonyán került ide mint kölyök. Rajta már nem lehet segíteni nevelés kérdésben,ám a labradoron igen mert mondhatni még kölyök. És a féltékenységben igazad lehet,a tacsimon is észrevette de ő a macskákra féltékeny inkább. Ha megakarom simogatni valamelyikőjüket,ő már egyből oda jön hozzám és összevissza nyal illetve oda bújik hozzám hogy csak vele foglalkozzak. A kajájára finnyás,a labim mindent megeszik,bár néha ha olyan kedve fogja és kiborítja,míg a tacsim hozzá se nyúl a kajájához,mondjuk sajnos dagi is kicsit amiért nem tudjuk mindig kiengedni az udvarra csak felügyelettel ha megcseréljük a két kutyát. Úgy kell neki könyörögni hogy egye meg az ételét különben nem eszi meg hacsak nem látja azt hogy valamelyik macska nem sétál oda az ő ételéhez és akarja megenni. ha ezt meglátja,akkor ráugat,a macska elhúzza a csíkot,elég pofátlanok ők is,és akkor hajlandó megenni a kajáját.

2013. júl. 12. 12:37
 3/4 sippara ***** válasza:
87%

"Még is egyik pillanatról a másikra a labradorom neki ment a tacsimnak úgy hogy a tacsim már menekült előle,persze hiába,én hiába próbáltam megállítani őket,egyszerűen én is csak kergettem őket,tehetetlen voltam."


Soha semmilyen kutya nem megy neki a másiknak előjel nélkül. SOHA. Azzal, hogy "kergetted őket", a lehető legrosszabbat tetted... mindegy, ne menjünk bele, már úgyis mindegy.


"Azóta a labradorom az udvaron van éjjel-nappal,a másik pedig a lakásban."


Ezzel nem oldottad meg a problémát, csak tovább fokoztad (és fokozod most is) a feszültséget a két kutya között.


"... mert nagyon rafinált és nagyon rossz."


Egyik sem. Egyszerűen ő, mint falkavezér azt csinál, amit akar.


" Viszont ha sétálni viszem mindig húz,nehezen bírok vele. Állandóan ugrál rám,ezáltal nagyon megkarmol,és harap is mondván ő csak játszik mert még mindig játékos."


Ezekben az esetekben te mit csinálsz? Hogyan korrigálod, hogyan bünteted a kutyá(ka)t?


"...szétrágta majd széthordta az udvaron hogy aztán takarítsunk."


Megint csak nem ez volt az ok. A kutya nem "szemét", meg "rossz", egyszerűen azt csinál, amit akar, mert ti hagyjátok neki.


"Nem tudom hogyan nevelhetném meg,egyedül az ül szóra hallgat meg ugye a nevére."


Mit tettél azért, hogy ez változzon?


"A macskáimat is mindig gyepálja"


És ezt te végignézed???


"...nagyon igénylik a szeretetet mint bármelyik másik kutya."


Nem. A kutyáknak NINCS természetes igényük a "szeretetre" (mármint agyonajnározás, halálra simogatás, abajgatás formájában), viszont a NEVELÉSRE, egy stabil FALKÁRA, élén egy stabil FALKAVEZÉRREL annál inkább. Csak ezt a legtöbbeknek szokása elfelejteni, mert bizony a simogatással ellentétben ez kőkemény meló.


"Ő az idősebb. 2009 karácsonyán került ide mint kölyök. Rajta már nem lehet segíteni nevelés kérdésben"


A kutya NÉGY éves, nem tizennégy (bár még annyi idősen is épp úgy nevelhető lenne, mint egy kölyök - csak épp több idő és energia befektetésével).


"dagi is kicsit amiért nem tudjuk mindig kiengedni az udvarra"


Mert mit kéne csinálnia az udvaron, aerobikozni? Mozgatni, sétáltatni, szocializálni kell MINDKÉT kutyát.


"Úgy kell neki könyörögni hogy egye meg az ételét"


Lerakod, vársz öt percet, elveszed. Másnap este megint lerakod, megint öt perc, megint elveszed. Nem királylány, hogy könyörögj a kegyeiért, hanem KUTYA.



Nem bántásból írtam, amiket írtam, csak fel szeretném hívni a figyelmedet arra, hogy minkét kutya tökéletesen működik, nincs velük az égvilágon semmi probléma. Veletek van. Olyan környezetet teremtetek nekik, ahol a szociális és fizikális igényeik nincsenek kielégítve, ahol a két kutya rákényszerül, hogy a falka élére törjön, hiszen azt senki más nem vezeti. Kutyaiskola lenne a megoldás - nem a kutyáknak, hanem nektek -, illetve a labinak valószínűleg elkélne egy rehab is, hiszen láthatóan rögzült benne a negatív viselkedés.

2013. júl. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

bizony itt az történt hogy a kedves édes feltehetőleg éppen ezért nem nevelt labi elérte a megfelelő kort és a tacsi babérjaira tört. ez nem más mint a két kutya viszálya, ki legyen a falkavezér?


sippara tökéletesen leírta a lényegeket. nincs mese ide egy megfelelő suli kell, ahol nagy hangsúlyt fektetnek a kutya gazda közti kapcsolatra. mellesleg engem is borzasztóan érdekelnének a válaszok sippara kérdéseire. ez a szerencsétlen kutya -ahogyan a tacsi is csak az ügye kicsi és aranyos ha rossz- úgy el lett cseszve ahogy van. emellett pedig totálisan fel lett ruházva emberi tulajdonságokkal -sippara ezt is nagyon jól megírta-. döbbenet hogy ilyen embereknek lehet kutyájuk.

2013. júl. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!