Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » B. A. R. F. és PREY szerint...

B. A. R. F. és PREY szerint etetők, le tudnátok írni pontosan mit és mennyit adtok a kutyának?

Figyelt kérdés

Nem tudom pontosan miből mennyi szükséges neki? Olvastam már rengeteget róla és videón is néztem de mind különbözik. És félek hogy esetleg hiánybetegsége lenne a kutyának vagy valami ilyesmi. Van ahol azt mondja hogy főve eheti a krumplit például és ez így totál összezavart, mert én úgy tudtam hogy nem jó a kutyának. Szóval személyes tapasztalatokra volna szükségem.


Egy keverék, lassan körülbelül egy éves bull tipusú kutyáról van szó. Körülbelül 28 kilós a kutyus.


A válaszokat előre is köszönöm!


2013. júl. 12. 14:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mikre gondolsz? A húsra, csontos husira és a zöldség/gyümölcsre BARF esetében?

Mindenkinek magának kell kitapasztalnia, h milyen arányban jó a kutyájának az adott étrend.

Alapjába véve egy felnőtt kutya testsúlyának 2-3%-át kell alapul venni a napi mennyiségnél, nálunk 2% teljesen jó.

48 kg a kutyám, 96 dkg körül kap összesen. Ennek 30%-a hús, 40%-a csontos husi, 30%-a zöldség/gyümölcs turmixolva. Heti 2x kap belsőséget a hús helyett, heti 1x koplal (pontosabban 2x fél napot).

Kiegészítőnek zöldkagylót, lucernaport, almaecetet, lazacolajat, ilyesmiket adok.

Mind a napi mennyiség meghatározása, mind az arányok változhatnak nálatok, figyelni kell a kutyát és az alapján változtatni! Pl. ha hízik, kevesebbet kell adni, ha lágy a kaki, akkor több csont, kevesebb zöldség és így tovább! Ezt neked kell kitapasztalnod, de nagyon vonalakban ezek az irányadók.

2013. júl. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat, sokat segített! :)



Főtt krumplit tényleg kaphat a kutya? Láttam ahol borsót is raktak a kutya ételébe, de valahol meg azt olvastam hogy a hüvelyek sem jók a kutyának. Láttam ahol spenótot tettek bele. Illetve még azt olvastam hogy folyamatosan változtatni kell a zöldségeket. Főleg ez a része aggaszt. Nem szeretném rosszul etetni a kutyát.

2013. júl. 12. 15:25
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól tudom, ehet főtt krumplit, de tápanyagot nem vesz fel belőle, tehát csak átmegy rajta, én nem adnék neki.

A zöldség/gyümölcsöt sem kell túlaggódni, érdemes neki idény gyümölcsöt/zöldséget adni és nem lesz gond :)

Én pl. télen répát és céklát szoktam adni, mellette még néha ezt-azt.

Most épp cukkinit, kevés őszibarackot kap. Múlt héten dinnyét kapott, előtte epret, ilyesmiket :)

2013. júl. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Viszont mindenképp turmixolni kell nekik!
2013. júl. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A zöldséget és a gyümölcsöt együtt összeturmixolhatom? Esetleg külön kell azt is?
2013. júl. 12. 15:37
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én egyben szoktam!
2013. júl. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
BARFozok én is.Úgyan úgy mint Alexandra írta olyan arányokat tartok.(40-30-30).Idényzöldség turmixolva a húshoz, húsos csonthoz.Ezen kívül kap zöldkagylót, lucernát, almaecetet, joghurtot, tojást, belsőségeket, gyógynövény por keveréket
2013. júl. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Krumplit hiába adod nem ér semmit.
2013. júl. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha PREY akkor nem kell semmi extra neki. Az enyém egész nyulat kap fel vágtam négybe és mehet is :D

Én adok mellé almaecetet, kecsketejet(ezeket nem együtt :D:D) lazacolajat néha kefírt.

A ha nem egészet etetsz vele akkor meg nézegetni kell nagyából a %okat de akkor se vész.


Barf meg úgy van ahogy Szandi írta. ott kellenek a gyümik meg ez az mivel nincs belsőség(vagy nem annyi belsőség van amennyi kéne).

2013. júl. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Prey szerint:

az alap a kutya testtömegének a 2%-a de ez nagyobb aktivitású kutyáknál lehet akár 4% is, be kell lőni

Pl 30kg-os kutyának 60-120deka/nap

ennek 80%-a hús, 10%-a csont, 5%-a máj és 5% egyéb belsőség (pl lép)

Nekünk a teljesen szénhidrát mentes etetés jött be, mert hiába eszi a zöldséget gyümölcsöt, szerintem nem hasznosít belőle túl sokat ami még nem is lenne nekem gond, de problémát okoz a kutyámnak, így ragadtunk le a Prey modelnél ahol csak húst, csontos húst és belsőséget kell adni, nekünk nagyon bevált. A kutyám teljesen egészséges, energikus, szépek a fogai, csillog a szőre... és ráadásul olcsóbban is jövünk ki, mint bármi mással.

2013. júl. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!