Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiállításon miért emelik fel...

Kiállításon miért emelik fel bizonyos fajtáknál a kutyák farkát amikor beállítják?

Figyelt kérdés
Ahogy észrevettem leginkább a vadászkutyáknál szokás, de nem tudom hogy tényleg csak "szokás", vagy van valami egyéb célja?

2013. júl. 12. 18:22
 1/6 A kérdező kommentje:
*őket - ez lemaradt a kérdés végéről.
2013. júl. 12. 18:23
 2/6 anonim ***** válasza:
úgy kell álljanak csak mivel maguktól nem fogják úgy tartani ezért a gazdák tartják
2013. júl. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kiállításon nem csak a genetikai összetételt nézik hanem a tartást szépséget. Hogy nézne ki egy olyan kutya amelyik maga alá csapja a farkát? A másik dolog, ha a kutya fél akkor idegileg gyenge, tovább tenyésztésre nem alkalmas, és ez kizáró ok is lehet.
2013. júl. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát lehet, hogy velem van a baj, de én még mindig nem értem. :S

Szóval amire én gondolok az ez:

[link]

[link]

[link]

[link]

És pl. az agár is vadászkutya, neki mégsem emelik fel a farkát, pedig maga alá csapja: [link]

2013. júl. 14. 12:46
 5/6 anonim ***** válasza:
A tartás miatt, mert a farklat is figyelembe veszik a birálatkor. Meg ha maga alá húzza, akkor fél, avgy ideges és akkor meggörnyed és nem áll büszkén. Az előttem szólóval is egyetértek.
2013. júl. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
A "szőrös" fajtáknál azért is húzzák így ki a kutyák farkát, hogy a bíró láthassa a fajtára jellemző szőrminőséget és mennyiséget, a zászlót, stb-stb.
2013. júl. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!