Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Ti mit tennétek...

Kutyások! Ti mit tennétek hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

A story röviden: Egyik ismerősöm és párja befogadtak egy -akkor még- kölyökkutyát. Azóta felcseperedett, nagytestű kutya lett belőle, és tudtommal jelenleg kb. 8-9 éves. Anyagi helyzetük miatt az egyikük külföldön kényszerült munkát vállalni, most követné az élettársa. Az kinti albérletbe nem vihetnek kutyát, ezért egyáltalán nem megoldható az elhelyezése. A kutya nagyon ragaszkodik a gazdáihoz, és ezért úgy döntöttek, jobb lenne neki az ha elaltatják, mintsem hogy új gazdát keressenek neki, mert szerintük abba "belepusztulna". A gazdáit is nagyon megviseli a helyzet, de ők így látják jobbnak, hogy a kutyának ne legyenek lelki sérülései.

Ti mit tennétek hasonló helyzetbe?

Hogyan cselekednétek ha az ottani főbérlő nem engedélyezi a kutyatartást?



2013. júl. 12. 19:30
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
83%

Keresnék egy másik főbérlőt aki engedi a kutyát!

Nem kell az első albérletnél megállni és belenyugodni,hogy a kutyának jobb ha meghal.

Addig keresnék albérletet amíg vhol megnem engedik a kutyát..

2013. júl. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
72%
Én sokkal inkább egy ismerősömre bíznám vagy szerető otthont keresnék neki! Szerintem az ilyen helyzetben ez sokkal humánusabb mint az elaltatás! Gondolj bele, mintha egy családtagot direkt elpusztítanának!
2013. júl. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
1. válaszoló. Nem tudom pontosan, hogy milyen helyen laknak majd, de az biztos hogy vagy a munkáltató által kihelyezett szálláson, vagy egy olcsó, garzon lakást fognak bérelni. Ezt be kell látni, hogy ide nem vihetnek kutyát, pláne nem nagytestűt. Dolgozni mennek ki, idejük sem lenne foglalkozni vele. Azért gondolkozzunk már reálisan. Családi házat pedig nyilván nem fognak tudni bérelni, hogy a kutyának is legyen szabad tere.
2013. júl. 12. 19:47
 4/39 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legnagyobb marhaság elaltatni!

Azért mert a gazdája ilyen szentimentális idióta, attól még a kutya nem pusztulna bele. Ezt inkább csak a gazdája szeretné hinni... Rengeteg olyan kutyával találkoztam, akinek meghalt a gazdája, mégis jól vannak. Pár napig még keresték és szomorúak voltak, de utána beilleszkedtek az új családba. És ezek mind olyan kutyák voltak, amiket a gazdájuk nagyon imádott, puszilgatott, bent tartott a lakásban stb. A kutya körül forgott minden.


Szerintem a lehetőségek:

- keresni neki egy szerető gazdit (időnként érdeklődni, hogy van a kutyus, esetleg beszélni hozzá néha skype-on, ha rosszul viseli a dolgot)

- átgondolni, hogy mennyire fontos most menni, milyen állapotban van a kutya (ha már mondjuk láthatólag csak 1-2 éve van hátra, akkor maradni addig - persze ez elég bonyolult)

- megpróbálni másik helyet keresni, ahová lehet vinni a kutyát (ha ez semmiképp sem megy, akkor beszélni a főbérlővel vagy valakivel, hogy kivennék a lakást, de nem tudják kire hagyni a kutyát, nem lenne-e mégis megoldható valahogy)


Komolyan nem találnak másik albérletet, ahová mehetne a kutya? Értem, hogy nehéz találni és nyilván olcsó is kell legyen és sok helyen nem engedik, de aki már kint van nem tudna utánajárni? Oké, hogy dolgozik, de ha pár naponta szétnéz egy-két helyen, akkor is találhatna viszonylag hamar.

De még mindig oda lehet adni egy kedves, állatbarát embernek, akinek sok ideje lenne rá. Nem reménytelen, rokonokat megkérdezni, állatvédő és ideiglenes befogadós oldalakon megemlíteni, neten hirdetni stb.


Egyébként normális állatorvos nem altat el egészséges állatot csak mert a gazdáinak úgy kényelmes.

2013. júl. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
Utolsó! Én szerintem is át tudná vészelni a kutya, ha megfelelő helyre kerülne, és rendesen foglalkoznának vele. Én próbáltam őket meggyőzni, mert már hónapokkal ezelőtt szó volt róla hogy elaltatják. Próbáltam volna neki új gazdát keresni, de nem hallgattak rám, ők ezt a megoldást látják jónak. :(( Jövő héten megy ki az állatorvos hozzájuk beadni az injekciót :(((
2013. júl. 12. 19:57
 6/39 anonim ***** válasza:
84%
A gazdik nem a kutya lelki sérülései miatt látják így jobbnak, hanem mert számukra ez kényelmesebb. Azokat mind meg lehet próbálni, amit az előttem szóló írt. Ha gyerekük lenne, de az albérletben nem lehetne gyerekkel lenni, akkor mit tennének vajon?
2013. júl. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
25%
Azt az állatorvost meg simán fel lehetne jelenteni, persze ha bizonyítható, hogy a kutya egészséges, nincs semmi olyan betegsége, ami indokolná az altatást. Te meg, kérdező, ha segíteni akarsz a kutyán, ne itt írogass, hanem az állatmenhelyeket és -mentőket hívogasd ezerrel.
2013. júl. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
És avval mit érek el? Nem kobozhatják el csak úgy a kutyát...
2013. júl. 12. 20:05
 9/39 anonim ***** válasza:
49%

Első vagyok.

Azért nem kéne lepontozni,mert a kérdésre válaszoltam!

a kérdés úgy szólt,hogy :

"Ti mit tennétek hasonló helyzetben?"

Én erre válaszoltam,hogy keresnék másik albérletet!

Én nem ölném meg a saját kutyámat azért,mert így "jobb" kinek? nekik biztos kényelmes..


Biztos lett volna egy rokon/ismerős/barát aki befogadta volna,de persze az altatás a legegyszerűbb



Vmelyik rokonom vagy ismerősöm ilyennel állna elő mellesleg egy idős kutyával aki azért gondolom nem hiperaktív,szó nélkül elvállalnám!

2013. júl. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
65%
Nem tudom, mit tehetnek az állatvédők egy ilyen esetben, de ha megkérded tőlük, biztos többet fognak tudni mondani, mint itt egy csomó a kérdésben laikus.
2013. júl. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!