Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik erősebb? Szövet vagy...

Melyik erősebb? Szövet vagy bőr nyakörv ill. póráz?

Figyelt kérdés

Melyik bírja tovább a szövet nyakörv vagy a bőr nyakörv?

Szövet póráz vagy a bőr póráz a jó?


Én olyan halottam pl. szövet póráz jobb,mert a bőr nyúlik és elszakad egy idő után



2013. júl. 12. 20:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mi bőrt használtunk! Nem annyira nyúlik de biztosíthatom vagy 11 hónapig kibírja!
2013. júl. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A mi kutyánk filccel bélelt bőr nyakörvet hord 8 éve... Igaz, kicsit nyúlt az évek során, de nem sokat. A bőrt időnként nem árt ápolni -- nem boxolni kell, persze, de glicerines szappannal átdörzsölni, esetleg vékonyan bekenni méhviasszal, jót tesz neki.

De a jó minőségű erős szövet nyakörv is sokáig tart: barátnőméknél egy ilyen nyakörv elszolgált két kuvaszuk (apa és fia) teljes életén át! Csak azt a fajta vastag szövetet, amiből az volt, nem találod meg ma az áruházakban.

2013. júl. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mi acélnyakörvet használunk, de csak azért, mert jó ,a kutyust (német dog) a sima nem tartja meg. És nem rossz neki, nem vagyok állatkínzó. Hát mekkora a kutya, ha pici, akkor a bőr is jó, a szövet dörzsöl:)
2013. júl. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
A bőr nyakörv nem nyúlik ki, csak elkopik egy idő után! Szerintem a szövet a nyakörvnél ill. a póráznál is tovább bírja.
2013. júl. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az én kutyáimnak szövet van, az egyik már 4 éve megvan és semmi baja.


Bőrből is ki lehet fogni jót és erőset, de azt ápolni kell, stb, viszont az is sokáig bírja.

2013. júl. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
5ös vagyok. Én nem vettem volna észre, hogy a szövet dörzsölné a kutyámat. Nincs rajta mindig, csak mikor séta van, de ha rajta lenne se lenne tőle semmi baja sztem.
2013. júl. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én bőr nyakörvetvettem mindig a kutyáknak, viszont a póráz lánc volt bőr fogantyúval.
2013. júl. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
60%
A láncos póráztól mentsen meg mindenkit és minden kutyát az ég!! Rágás ellen hasznos lehet, de amúgy...
2013. júl. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Valletta ***** válasza:
Jó a szövet is, ha fém a karikája. A bőr biztos nem szakad el ha néha le van ápolva, mert ha egy vékony bőrszíj megtart egy 500 kilós lovat, akkor meg kell, hogy tartson egy kutyát is.
2013. júl. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

az én kutyámnak bőr nyakörve van és már évek óta

teljesen jó, nem szakadt el

2013. júl. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!