Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Léteziik szerintetek olyan,...

Léteziik szerintetek olyan, hogy nem vagyok "szimpatikus" a kutyáknak?

Figyelt kérdés

nagyon szeretem a kutyákat, nekem is van itthon 2, de azt vettem észre, hogy más kutyái mindig nekem jönnének...most mondok 3 esetet: 9-10 éves voltam, barátnőmnek volt egy palotapincsije. elég hamis volt, nem szerette az idegeneket, viszont ha valaki sokat járt oda egy idő után megszokta, és nem is ugatott. engem nem tudott megszokni, belekapott a nadrágszáramba, megkergetett, stb.

következő: nem rég voltam keresztapuméknál, angol bulldogjuk van. annyira lusta, hogy akárki bemehet az udvarba fel sem áll. van, hogy ugat, de nem bánt senkit. na oda is elég gyakran járok, többször volt, hogy ha bementem, akkor odaszaladt ugatva, tesóm elém állt, hogy ne harapjon meg, a kutya pedig minden áropn próbálta őt kikerülni, aztán végülis bejutottam a házba úgymond sértetlenül. de itt sem érttettem, hogy miért pont engem akar anyira megharapni, bátyámat szinte soha nem látta...

aztán: az utcánk végében van egyy keverék kutya. olyan palotapincsi méretű. sokszor van, hogy kint van az utcán, múltkor sétáltam, észre sem vettem, hogy kint van, csak szaladt ugatva utánam. ezt aztán többször megismétlődött. kérdeztem tesómékat, szomszédékat, hogy ők utánuk is szokott-e szaladni, de nem. szóltam a gazdájának, de állítása szerint nagyon szelíd, és én vagok erre az egyetlen példa, hogy valakit "meg akart támadni"


2013. júl. 13. 09:01
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
Nálunk megérzik a kutyák ki a jó ember :D
2013. júl. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
23%

Van ilyen, bár - ne vedd magadra - én eddig olyan istenigazából görény emberekkel kapcsolatban találkoztam ilyennel, hogy bárhova bement, a kutya azonnal kiszúrta, hogy "hamis az ember", és mindenáron el akarta távolítani. Nekünk is van ilyenünk a családban, az illető felesége azóta is azon kesereg, hogy miért nem hallgatott anno a húga tacskójára :D

Egyébként más oka is lehet ennek, nem akarlak elkönyvelni semminek, de valószínű, hogy a kisugárzásodban nem tetszik nekik valami.

2013. júl. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
nem tartom magamat görény embernek, és 9-10 éves koromban sem voltam szerintem az. egyébként nem minden kutyánál van ez, de az tény, hogy az idegen kutyáktól félek, én inkább arra gondoltam, hogy ezt lehet megérzik és azért...bár nem tudom...
2013. júl. 13. 09:17
 4/10 anonim ***** válasza:
23%
Engem az összes kutya "kedvel". Az út másik oldaláról is átrángatja a gazdit, csak mert ott vagyok. (3 kutya és 1 macska szagot árasztanak a ruháim)
2013. júl. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
36%

Szia :)


Nem vagyok szakerto,de a sajat peldambol mondom...nagyim kapott egy kutyust..senkit nem ugatott meg,csak engem..Nekem akkor ket kutyusom volt otthon,es mindig onnan mentem mamamhoz...Aztan egyszer a baratnomnel aludtam,ahol az o alltal mosott "kutyaszagtalan" ruhaba mentem mamamhoz,es a kutya nem ugatott..Ez tobbszor is volt igy,es rajottunk,hogy nem igazan szereti a mama kutyusa a kutyak kozelseget...En arra a kovetkeztetesre jutottam hogy talan a kutyaim "szaga" miatt ugathatott,de persze nem vagyok biztos benne :)

2013. júl. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
36%
Ha a kutyák ugatnának, ha kutyaszagot éreznek, reggeltől estig ordítanának :)
2013. júl. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
95%
Én csak arra tudok gondolni, hogy félelmet vagy bizonytalanságot sugárzol, ha idegen kutyákkal találkozol. Mikor párom húgai nálunk voltak vendégségben, a két kutyánkat alig lehetett leállítani, úgy bepörögtek az ugatástól. Az volt az egyszerű oka a dolognak, hogy a lányok szinte lábujjhegyen jöttek be, annyira félnek a kutyáktól. Ha közelítettek, szinte elugrottak, ha a kutyák köszöntek volna nekik, felkapdosták a kezüket, stb. A kábé öt kilós kisebb kutyánk még sose látott olyat, hogy valaki tőle ennyire féljen, hát el is hitte, hogy háború van.
2013. júl. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
95%
Én is félelemre vagy bizonytalanságra tippelek. Szerintem ez egy tévhit, hogy a kutyák megérzik, ki a jó ember, és ki nem. Akkor Hitlert sem szerette a német juhásza? A kutyáknak nincs ilyenszintű értékrendjük, ők azt érzik, hogy az illető nyugodt vagy ideges, határozott vagy fél. Elég csak Bulgakov Kutyaszív című kisregényére gondolni, ahol szegény ebet jól tőrbecsalják. És számos ilyen eset van, hogy a kutya nem érzi meg a rossz szándékot, mert azt jól leplezik.
2013. júl. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Persze, hogy nem tudják mindig megérezni, hogy ki ajó ember és ki nem az. De az biztos, hogy egy kutya sem szereti az alkoholistákat még akkor sem ha alszanak. PL az én kutyám a világ egyik legszelídebb kutyája, de ha elsétál egy alkoholista mellett akkor megőrül. Meg vannak olyan emberek akiket kifejezetten utálnak. Az is lehet, hogy ez ugyanúgy működik mint az embereknél. Vannak olyanok akik egyszerűen nem szimpik.
2013. júl. 14. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem minden esetben de a kutyák általában megérzik,ki a jó és ki a rossz,a mi kutyáink olyan keményen ugatják a szomszédot h az hihetetlen,unokahugomék egy évbe egyszer ha jönnek és imádják őket...
2013. aug. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!