Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti bevállalnátok így egy kutyát?

Ti bevállalnátok így egy kutyát?

Figyelt kérdés

Segítségeteket szeretném kérni.

Már több éve hogy meghalt a szeretett kutyám, azóta nagyon szeretnék egy másikat, ugyanabból a fajtából.

Albérletben lakok, itt nem engedik hogy kutyát tartsak. Önálló keresettel rendelkezem, valószínűleg saját házam sosem lesz, és a legtöbb főbérlő kiköti, hogy állattartás nem lehetséges. De evvel az egész álmomat teszik tönkre. :( Ráadásul nem kistestű kutyáról lenne szó. Nem tudok ebbe beletörődni. Van megoldás szerintetek?



2013. júl. 13. 11:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Persze, sok időt kell szánni albérletkeresésre, és működik. Meg mindig szerződéses helyre menni, hogy ne dobhassanak ki egyik napról a másikra.

Mi két kutyával kerestünk most albérletet, és egyszer csak belefutottam egy olyan tulajba, akinek volt már mopsztól kezdve kaukázusiig minden a házában, a szomszédék (két lakásos a ház) is kutyások, szinte minden bútor a tulajé, és a kanapéra is felmehetnek a kutyák (mármint ő felengedné őket, én nem :D), van külön elkerített kennelszerű rész (amiből az enyém csak akkor nem jön ki, ha nem akar, de a szándék a fontos), és amikor kettétépte az állat a függönyt, akkor is csak az volt a reakciója, hogy szedjük le és elviszi megcsináltatni. Ki kell várni az ilyet, aztán ott maradni, meg beszerezni egy jó havert, akihez végszükség esetén pár hétig elrakhatod a kutyát, ha mégsem sikerülne időben kutyás albit találni, ha váltani kell.

2013. júl. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen, keresel egy olyan albérletet ahol engedik a kutyát. Mi 3 kutyával keresünk éppen, és biztos, hogy találunk, mert sok olyan főbérlő van, aki engedi. Pl. ha mi kiadjuk a lakást, mi is fogjuk engedni.
2013. júl. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor nem mondok le róla! Köszönöm :)
2013. júl. 13. 11:48
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy van megoldás. Én is bérelek egy házat, kerttel. Direkt úgy kerestem, hogy még megnézés előtt tisztáztam, hogy engednek-e kutyát, vagy sem. A többség nem engedett, főleg nem nagytestűt, de végül találtam olyat, aki igen. Ezt a szerződésbe is beleírtam, hogy az engedélyével tarthatok kutyát, és ha bármi kárt okoz azt maradéktalanul megtérítem. Semmi gond nem volt ezzel.
2013. júl. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagy szerencsém volt, 1 kutyával kerestem albérletet párommal. A második lakás minden szempontból megfelelő volt. Földszinti, elég tágas, árban is jó :) Rákérdeztem jöhet-e kutya. Azt mondták persze, rá sem kérdeztek milyen, aláírtuk a papírokat, aztán hoztam a kutyámat. Csak költözésnél látta a főbérlő a kutyát, de csak annyit mondott rá, hogy azt hitte kisebb :D Egy amstaff leányzóról van szó, aki az szomszédok kedvence lett azóta :) Csak keress tovább, és hidd el megtalálod azt a lakást amelyik minden szempontból megfelel :)
2013. júl. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
mi jelenleg 4 kutyával vagyunk kertesben albérletben, úgyhogy nem lehetetlen:))
2013. júl. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ez a szerződésbe foglalás nagyon jó ötlet. Természetesen a károkat én is téríteném. Az is lehet hogy csak bizalom hiányában nem szeretik megengedni?! Amiket találtam, azok nagyon drágák voltak. De akkor nem adom fel, keresek tovább, úgy sem most lenne aktuális :)
2013. júl. 13. 12:34
 8/10 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne saját házad? Van olyan egyedülálló ismerősöm, aki saját megtakarított pénzből és kevéske hitelből vett 3 millióért egy falusi házat közel a városhoz. Kevesebbet fizet törlesztésre, mint amennyi korábban a lakbér volt. Ha elteszed csak a kutyára szánt pénzt, akkor tíz év múlva már költözhetsz is!
2013. júl. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
12:06-os vagyok. Én azt látom, hogy azért nem akarják engedni a kutyát, mert féltik a lakást/házat, hogy le lesz lakva.Én azért írtam bele a szerződésbe, hogy engedi a kutyát, hogy ne tudjon esetleg később arra hivatkozni, hogy ő nem is engedte. És ezzel ő is védve van, mert én meg aláírtam hogy amit a kutya okoz kárt, azt vagy rendbehozatom, vagy kifizetem neki. Mondjuk én 3 hónap kauciót is leraktam. Emellett esetleg meg lehet említeni azt is, hogy jöjjön el havonta a pénzért, és akkor ellenőrizheti az ingatlan állapotát is, hátha így jobban belemegy. Nekem volt olyan, aki ezt mondta, szó szerint:" Nem lehet a lakásban kutya, mert felszedi a parkettát!" :DDDDDDDD Azóta jó kis parkettásmester lett a kutyából, dolgozik szépen hoz a konyhára. :DDDDD
2013. júl. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2013. júl. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!