Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a kutyámmal?

Mit tegyek a kutyámmal?

Figyelt kérdés
Van egy 6 éves Labradorom (szuka) aki nagyon elhízott és lusta . Jàtszani nem igazán akar de viszont enni nagyon szeret. Mostanában nem adok neki annyi ennivalót de ennek ellenére nem fogy. Sétálni nagyon szeret de hamar elfárad így megfuttatni sem tudom. Hogyan tudnám lefogyasztani ,mert ha így megy tovább lesz valami baja és talán nem élhet annyit mint amennyit a Labradorok átlagosan élnek?
2013. júl. 13. 20:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Először is vegyél valami olyan tápot, ami elhízott kutyáknak való, ne nassoltasd és vidd sétálni, lassan, napról-napra növelve a távot. Azért fárad el hamar, mert kövér és nincs semmi állóképessége. Te is, ha folyton csak ennél és otthon ülnél, neked se lenne kedved mozogni..


Ha nem tudod lefogyasztani, akkor éveket vehetsz el az életéből sajnos.


Nem tudom, hogy miért hízlalja el szinte mindenki a labiját :/

2013. júl. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Jó mondja az első!

Nekem is labradorom van, szintén szuka, 4éves.

2 éves korában ő is elhízott, azért mert napi 3x kapott enni! Azóta ha tehetem napi több kilométert viszem.

Én póráz nélkül szoktam sétáltatni, úgy hogy ő fut mellettem én meg biciklivel közepes/lassú tempóban megyek.

Balassagyarmat közelében laksz?

2013. júl. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Fél adag kaja, dupla mozgás, és fogyni fog ;)
2013. júl. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mivel eteted?

Egyébként hormonális oka is lehet,egy dokinak nem ártana megmutatni.

2013. júl. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Bakonyszombathelyen lakok (Komár környékén) én naponta elviszem sétálni de ha elfárad akkor lefekszik és alig tudom haza huzogatni, én se pórázon viszem de bicikli mellett nem vinném mert nagyon szófogadatlan, egyébként meg kaja maradékokkal de mióta van mégegy kutyám azóta fele annyit se kap mert a másiknak többet adok úgy osztom el , ja és még egy kérdé a víre rátudom szoktatni mert féla víztől
2013. júl. 13. 21:21
 6/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat Komáromot akartam írni
2013. júl. 13. 21:22
 7/11 anonim ***** válasza:

1es vagyok.


Azért arra figyelj oda, hogy ne hirtelen felezd az adagját és kezd el gyakrabban mozgatni, mert az komolyan megterhelheti a kutyát, a szervezetét, csontjait. Úgyhogy csak fokozatosan mindennel!

2013. júl. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Még mindig nem írtad le,mivel eteted pontosan.
2013. júl. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Csont, főtt hús , táp, konzerves kutyakaja, sült hús meg egyéb kajamaradékok gyakorlatilag mindennel amit megeszik még gyümölcsel meg zöldséggel is
2013. júl. 13. 22:27
 10/11 Szilvi & Argos ***** válasza:

Hosszú aktív séták mehetnek, de futtatás még ne, mert a túlsúllyal való mozgás megterheli az ízületeit, és a nyári melegben a szívét is!

Ha nagyon elhízott, először állatorvos véleményét kérd ki

2013. júl. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!