Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Táp mellett ha néha adnék...

Táp mellett ha néha adnék főtt kaját is baj lenne?

Figyelt kérdés
Brit Premium M táppal etetek,mert nem mindig lenne időm főzni,de gondoltam hogy mindent megkapjon a szervezetük,mikor időm lenne,főznék is nekik húst,belsőséget,zöldségekkel...Rossz ötlet lenne,felboritaná vajon az emésztőrendszerüket??

2013. júl. 14. 11:40
1 2
 1/11 compactegon ***** válasza:
adhatsz neki, persze. csak ne legyen fűszeres, arra vigyázz. illetve káposzta, mazsola, szőlő, cseresznye ne legyen benne, mert ezek nincs enk rá jó hatással.
2013. júl. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az enyém simán megeszik 4 hónaposan egy marék cseresznyét és semmi baja tőle, imádja. Inkább bab féléket, paradicsomot hagymát ne nagyon adj neki, krumplit is csak kis mennyiségben főzve ajánlják, de az előző kutyám megbolondult érte héjastul megette és semmi baja nem lett tőle. Tehetsz bele répát, almát, cukkinit, céklát, ubit, banánt meg mindenféle gyümölcsöt bár a barack, szilva lehet meg hajtja de egy egy szemtől nem lesz baja. Arra figyelj, hogy egyszerre ne adj neki minden félét.
2013. júl. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Adhatsz nekik, de megfőzni felesleges=)
2013. júl. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is azt mondanám hogy inkább nyerset adj.
2013. júl. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%
én meg azt mondom , hogy ne adjál a táp mellé semmit , mert a végén nem fogja meg enni a tápot, főleg egy kis kutya esetében fontos ez mivel ha izesíted a tápját megfogja unni és minél újabb és újabb kaját akar majd enni és a végén már grillezni fogsz neki mert más azt se eszi meg + nem tudod majd kajával motiválni a tanításnál mert nem lesz ami érdekelné. szal én azt mondom hogy egy jó minőségű tápban benne van minden ami kell egy kutyának és azt egye meg amit elé raksz. lehet adni neki egy héten egy tojást szőrére meg tartani egy nyers napot de ennyi, néha csontot a fogára de túlzásba ne essünk
2013. júl. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, a kutya ugyanolyan motiválható marad teljesen nyers etetés (BARF étrend) mellett is. Valamint ha a kérdező nem fogja megfőzni a kaját, akkor nem is kell táppal etetnie egyáltalán, mert a nyers etetés nem sokkal vesz el több időt, mint a tápos, lesz rá ideje.
2013. júl. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szóval nem is kell megennie a kutyának a tápot:)
2013. júl. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
én csak azt mondom hogy ne essünk túlzásba , mert ellehet így rontani egy kaját, egyik nap vettem a kutyámnak a tápot a nő meg bevitte a kutyát az eladóhoz ( nem tudom minek ) és ott panaszkodott hogy a kutyája nem eszik. már karajt is ki sütőt neki de a kutya nem eszik. és mindezt úgy érte el hogy mindig ízesítgette a kaját, a kutya meg mindig várta az újításokat ő meg ki fogyott az ötletekből. oké utána ellehet azt játszani hogy ha nem eszik akkor elveszem előle de ez sokáig tart minimum 2 nap mire eszik újból és más akkor sem lesz olyan étvágya mint az elején volt. a szagokat elraktározta ... azt meg saját tapasztalatból hogy nem lehet utána jutival motiválni, egy ideig...
2013. júl. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen ez igaz én most küzdők a fél éves német juhászommal hogy egyen .... elrontottam mindig ízesítgettem mert én hülye azt hittem, hogy kell a változatos étrend . Most azt csinálom , hogy elveszem előle az ételt ha nem kell neki de így is egy nap csak egyszer eszik mikor még elégé fejlődésben van és kellene neki napi 3 szor enni. De azt csinálom ,hogy adok a tápja mellé kálciumot. És a behívást is most tanítom neki még egyszerűen nem találok kaját ami motiválná így , játékkal teszem azt, de nem a legjobb sajna kaja jobb lenne :(.
2013. júl. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha az ember okosan csinálja, akkor nem lehet gond. Én még nem láttam nyers étrenddel elrontott kutyát.
2013. júl. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!