Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! A kutyám fülét...

Segítség! A kutyám fülét véresre csípték a legyek! Mivel kezeljem? És mit tehetnék érte?

Figyelt kérdés

Attól félek, hogy mivel ott már van egy seb, azt is megköpik, és elfertőződik neki. Mivel kezeljem le a sebet? És mit tegyek hogy azok a szemét legyek távol maradjanak tőle?

Köszönöm előre is a válaszokat!


2013. júl. 14. 15:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen spec. spray-k amit a kutyák fülére/orrára lehet fújni,hogy ne csípje ki a légy. De ha ilyened nincs, akkor biztos van otthon pld. szúnyogirtó vagy valami ilyesmi és azzal is be lehet fújni a fülét.

Bár nem tudom ha nagy a seb ,abba nem biztos hogy bele fújnám :\

2013. júl. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Olyan szúnyogirtóra gondolsz, amivel a legyeket is lefújjuk a lakásban? Mert arra az van írva, hogy kisállatok közelében ne legyen... :/
2013. júl. 14. 16:00
 3/16 anonim ***** válasza:
Koromvirag kremet vegyel es vastagon kend ra. Mi is azt szoktuk, tokeletes megoldas, es csak otszaz ft egy nagy tegely
2013. júl. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Annak idején az én kutyám fülét is ették rendesen, kaptam ismerőstől valami barna sűrű folyadékok, azzal kezeltem. Nem betadine, de sajnos nem tudom mi volt a neve. Az volt ráírva, hogy ludat tépésénél is ezt használják. Sebhintőpor semmit se használt, de ez a barna lötty hamar begyógyította. Sajna nem jut eszembe a neve :/
2013. júl. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
nem nem olyanra gondoltam. Hanem pld. olyan szúnyogirtót amit magadra is fújsz ha mész vhova kirándulni vagy valami.
2013. júl. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Mi Federol sebolajat használtunk erre, állatorvos ajánlotta, bár nem mondom, hogy maradéktalanul használt. Állatpatikában mondd el a problémát, lehet, hogy lesz még tippjük.
2013. júl. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Az szúnyogriasztó és a sebbe nem kéne belefújni.

Inkább kérdezz meg egy állatorvost, vagy kozmetikust, hogy mit ajánl. A sebre jó a betadine fertőtleníteni, talán neogranormon a hámosodás elősegítésére, légy távoltartásra meg a neostomosan jöhet be, de erre nem esküdnék meg, mivel még nem volt ilyen gondom.

2013. júl. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Amit a 16:05-ös ír, az a Federol sebolaj.

A sebet fertőtlenítsd le. Ehhez jó a Betadine oldat, Octenisept (ez oldatban és pumpás kiszerelésben is van), vagy Septodine (ez is van oldatban és pumpásban is)

Az Octenisept nemcsak fertőtlenít, hanem a sebgyógyulást is elősegíti.

A legyek ellen a sebre jó a Federol sebolaj, vagy a Kubatol spray.

A sray-vel az a gond, hogy a legtöbb kutya irtózik a hangjától (a lovak szintén)

A mi kutyáinkat gond nélkül lehet kezelni folyadékkal, kenőccsel, pumpás szerekkel, de a spraynél elég a dobozt meglátniuk, már a föld alá is elbújnának.

Sokaknak ugyanez a tapasztalata (fél éve elég gyakran járunk az állatorvoshoz, ott beszéljük) A múltkor volt egy kutya, akinek olyan sebe volt, hogy beköpték a legyek. Azt a sebet is fertőtlenítővel és Federollal kezelték (amikor mi láttuk, már egész szépen helyrejött)

2013. júl. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. júl. 14. 20:29
 10/16 anonim ***** válasza:
Én Betadine-nal fertőtlenítettem és állatorvos tanácsára Federol olajjal kentük a fülét.Nekünk maradéktalanul használt,így csak ajánlani tudom.Nem is drága,valami 600 ft-ért vettem az állatkórházban(bár pokoli egy szaga van,de itt nem ez a lényeg:))
2013. júl. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!