Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik kutya a...

Szerintetek melyik kutya a "jobb"? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Na az van hogy majd nyáron (nem most) szeretnék egy kutyát.De még nem tudom hogy milyet.Szerintetek melyiket érdemesebb választani? Yorkshire Terrier vagy Bichon Havanese? Akiknek vannak már tapasztalatai ezekkel a kutyákkal kapcsolatban segítenétek? Köszönöm előre is a válaszokat.



(ha lehet akkor ne próbáljatok oltani mert abból már nagyon elegem van.köszönöm)



2013. júl. 14. 18:09
 1/9 Virry ***** válasza:
Ha első kutyának akarod, akkor szerintem inkább a bichon. Lehet hogy én vagyok elfogult, de nagyon nem szeretem a yorkikat. Gyerekekkel agresszívak lehetnek, besetleg ha vendégeid jönnek, de persze szocializáció kérdése. A yorki amolyan zsebkutya, az a táskában utazós.Láttam már pár abszurd szemét yorkshiret, de nem tagadom láttam már jólneveltet is. A bichonok okosak, gyerekkedvelők. Igaz, azt fésülni kell, de nem kell megilyedni tőle. Én a bichonra szavazok, de a te döntésed :) sok sikert hozzá!
2013. júl. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Huuh köszönöm szépen.Igen első kutyának.:)

Én is inkább Bichon-t szeretnék de a Yorki meg már gyerekkorom óta a nagy álmom.Szerintem Bichon lesz.És nem tudsz valami Bichon Havanese kennelt?:)))

2013. júl. 15. 11:26
 3/9 anonim válasza:
Hát én mindkettő természetét ismerem és nem nagyon tetszik egyik sem (cuki meg minden de nem kutya) Ha már mindenkép ezekből kel választani akkor Bichon. Yorkshire- ok nem emberkedvelőek és önteltek (mint a Chivavák). Én ha szeretnél kutyát akkor a Golden Retriever-t ajánlom! Nagyon intelligensek, emberkedvelőek (nagyon jól kijönnek a gyerekekkel felnőttekkel egyaránt és az állatokal is. Jobban keresi az ember társságát mint a kutyákét és szerintem nagyon szépek is.) Rajta kívül van még két nagy keverék. Ajánlom a Goldent! Nekünk lány van. Azok Jóbban vágynak az ember társságára.
2013. júl. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szia. Hát én azért gondoltam erre a kettőre mert kistestű kutyát szeretnék ami kicsi is marad.De egyébként abba igazad van hogy nagyon szép állat a Golden Retriver.Én egyik természetét se ismerem.De azért köszönöm a választ.
2013. júl. 15. 18:45
 5/9 anonim válasza:
Szerintem a Bichont. Könnyen tanítható (tapasztalatból tudom) , ragaszkodó, és ha nem is vagy allergiás a kutyaszőrre ettől a fajtától nem is leszel (egyik ismerősömnek Yorkia volt 3 év után allergiás lett a szőrére,a bichonnál ez nem fordulhat elő mert a szőre olyan mint az emberi haj /hipoalergén/,amúgy a kutyaszőrre én is allergiás vagyok de a bichonéra nem. Remélem segítettem :)
2013. júl. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Mony ***** válasza:

A Yorki is hipoallergén kutya :

[link]

Én 1-2 hónapon belül fogok venni Yorkit. Imádnivalóak szerintem.Olyat vegyél,ami tényleg tetszik,mert úgyis a természete attól függ,hogy neveled.Testvéremnek Csivavája van,sokan arra azt mondják,hogy egy idegbeteg,ugatós,...stb.Pedig nem,nagyon jól nevelt,okos kutyus.

2013. júl. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Mony ***** válasza:
Ja,és a Yorkinak csak az az egy "hátránya" ,hogy a szőre,olyan,mint az emberi haj,elég gyorsan nő és vágni kell gyakrabban.
2013. júl. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm mindenkinek! Sokat segítettetek! Szerintem Bichon lesz!:)
2013. júl. 16. 18:28
 9/9 anonim válasza:
Szia! Mi már több ,mint 2 éve pici máltai selyemkutyát vettünk. Nagyon megszerettük! Több előnye is van egy yorkinál.Pl.: Nem hullik a szőre, hanem fésüléssel jön ki a lakásban nem lelhető fel. Halk kutya nem ugat sokat, nagyon ember barát, ezt nem lehet kifejezni! Olvass utána én csak őt ajánlanám semmi mást!
2013. júl. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!