Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mondanátok olyan kutyákat,...

Mondanátok olyan kutyákat, ami egy nagy családba illik?

Figyelt kérdés
Azaz harcias kutyák kilőve :)

2013. júl. 14. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:
berni pásztor, goldi,bernáthegyi,cocker spániel,
2013. júl. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyik kutya sem harcias,minden nevelés kérdése.

Menj be egy menhelyre,ha ennyire nincs elképzelésed.

2013. júl. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bármelyik kutya lehet igazi házikedvenc ha megfelelően van nevelve :) Ha gyerekekkel nő fel akkor megtanulja hogy vigyázni kell rájuk, nem szabad bántani őket és el kell tűrni mindent nekik :)
2013. júl. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha nincsen konkrét elképzelésed,szerelemfajtád,érdemes a közeli menhelyeket felkeresni,ahol kölyöktől az idősig bármilyen korú,vérmérsékletű,küllemű kutyát találhattok,ezzel mindjárt életet is mentve...Ami szerintem egy nagyon szép dolog,mert tapasztaltam én is,végignézve a három nagyszerű kutyámon,akik közül már egyik sem élt volna,ha én nem döntök mellettük...:( Arról nem beszélve,hogy a kutyáknál 90% a nevelésen múlik,nem a fajtán.(Persze azért ott van az a 10 vagy még több százalék,ami őrzi a fő jellemüket,hiszen nem véletlenül szelektálták őket különféle feladatok ellátására évszázadokon át)Tehát ha nincs meg a nagy szerelem egy adott fajta iránt,a lehető legjobb szívvel javaslom a menhelyeket.Abból kiindulva,hogy te sem tudod,mely fajta mellett dönts,ajánlhatunk akármilyet:ha nincs konkrét elképzelés,kiadnál százezreket egy egészséges,tk-s,tenyésztőtől származó kiskutyára,vagy a szaporítókat támogatnád húsz-harmincezer forintokért?Attól tartok,ilyen esetben az utóbbi lehet esélyes.(Persze reméljük,hogy nem)De hogy konkrétan a kérdésedre is válaszoljak,ha már fajtát kértél:a retrieverek,a cavalier king charles spániel,shetlandi juhászkutya,skót juhászkutya,berni pásztorkutya nagyon jó választás gyerekek mellé,bár olyanokat azért jó lenne tudni a pontosabb segítséghez,hogy mennyi időt tudnátok rászánni,mekkora mozgásigénye legyen,kint vagy bent tartanátok,mekkora legyen,mozgékonyabb vagy lustább legyen,a szőrével kelljen-e pepecselni vagy inkább ne,tehát ilyenek.Mert én pl első körön ajánlanám családba,kicsik mellé kedvencemet,a skót juhászkutyát,mert náluk jámborabb,gyerekmániásabb,csodálatosabb fajtát keveset láttam(bár utóbbi persze relatív)viszont ha nem akartok mindenütt sok szőrt,vagy hetente fésülgetni,akkor nem ajánlhatom.Kicsit írj magatokról,könnyebb lesz segíteni.
2013. júl. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Retrievereket, juhászkutyákat, vizslákat bátran ajánlom igazi családi kutyának.


Persze jó, lenne ha írnál még valamit. kinti-benti kutya, egyáltalán kertes vagy panel házról beszélünk. Gyerekek, koruk. A vitalitásotok, szerettek e sétálni, kirándulni stb.

2013. júl. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Pireneusi hegyikutya
2013. aug. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!