Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan büntessem?

Hogyan büntessem?

Figyelt kérdés

Van 2 kutyám, ebből az egyik problémás NÉHA. Nem agresszív, nem ugrál, de nagyon makacs.

Ivaros közepes termetű kan kutyáról van szó. Ma kiengedtük mindkettőt a nagy (bekerítetlen) kertbe. Mert igazából szántóföldek, fű, veteményes van ott. A kutya általában ott marad velünk, vagy a közelben szaladgál, ás, fürdik a tóban. Ma viszont elment fél órára. Utána kiabáltam, de játszotta a süketet és ment tovább.

Majd hazajött és sunyított. Nem buta kutya, tudja hogy nem szabad ilyet, de az ösztön erősebb volt. Így az ivartalanítása is tervben van (3 éves).

"Hogyan legyek falkavezér?" Mostanában sokat olvastam róla, így megpróbálom a kiközösítéses módszert. Nem szólunk a kutyához, nem nézünk rá, még csak le sem szidjuk, ha bököd vagy nyüszít akkor is figyelmen kívül hagyjuk. Az egész család. Mivel nem olyan súlyos tettnek számít, így 3-4 napra gondoltam csak, nem hetekre nem beszélni vele.

Látom, hogy bántja, próbál mindenhová követni, de muszáj úgy tennem, mintha ott sem lenne. Csak úgy ér valamit az egész.

Szerintetek ez mennyire hatásos? Érti a kutya, hogy miért kapja ezt a büntetést?



2013. júl. 14. 21:09
 1/10 anonim ***** válasza:
A kutya ennyi idő után nem emlékszik arra, hogy mi rosszat tett. Azért viselkedik így, mert tudja, hogy valami nem stimmel, nem hülye, illetve még mindig irányítani akar, elérni hogy az ő akarata érvényesüljön, hogy foglalkozz vele. Plusz alapvető szabály, hogyha visszajön, már nem lehet megbüntetni, mert azt mindig a legutolsó tettéhez köti, tehát az ő agyában azért kapott ki, mert visszajött.
2013. júl. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem azt mondom, hogy a kizárás nem hasznos módszer, de szerintem inkább arra való, hogy rendezze a viszonyotokat, illetve önmagában nem elég hatásos, az egész hozzáállást meg kell változtatni.
2013. júl. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor mégis hogyan és még mit alkalmazzak?

Nem büntettem szóval és tettel ha erre gondolsz. Egy szót nem szóltam hozzá azóta... Nekem is nehéz, de jobb, mintha akkor leszidtam volna, amikor hazajött, majd pedig elfelejtjük a történteket. Abból nem tanul, mert ugyanúgy megéri neki máskor is elcsászkálni, ha csak egy kis fejmosást kap. A verés pedig nem egyenlő a neveléssel, ezért ezt sem alkalmazom.

2013. júl. 14. 21:25
 4/10 anonim ***** válasza:

a lehető legnagyobb butaságot csinálod. visszajött a kutya erre te így viselkedsz? jól írta az előző! mindig a legutolsó tettével köti össze a kutya! nem mellesleg a kizárást teljesen más esetkben alkalmazzuk nem akkor amikor a kutya visszajön. ezzel szerintem még inkább erősíted benne a szöksét. minek jöjjön vissza ha úgyse foglalkozik vele senki? sőt tuti hogy csak ront a kötődésen is.


namármost. amelett hogy -gondolom- az orvossal már le van fixálva az időpont az ivartalanítással kapcsolatban le tudnád nekem írni hogy itt ---> " Utána kiabáltam, de játszotta a süketet és ment tovább. " mégis mit csináltál pontosan? ugyanis ott lett volna a megoldás, illetve ott bizonyítottad hogy sajnos te marhára nem állsz a kutya felett. ezek után meg hiába kezdesz bele ilyen kizárásos butaságokba!

2013. júl. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

hát kedves kérdező a verés tényleg nem egyenlő a neveléssel de egy valamilyen szintű testi fenyítés elengedhetetlen

rá van szoktatva a pórázra? mert ha nincs akkor azt kéne neki megtanítani

ott tudod legjobban megmutatni neki, hogy te vagy a főnök

és tényleg ne félj neki odavágni ha arról van szó mert meg kell értenie, hogy ez nem játék

2013. júl. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem tréfadolog, ha a kutya nem jön vissza behívásra. Mi történik akkor, ha a kutya egy forgalmas út közepén "játssza a süketet"?
2013. júl. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Oké, a kizárásos butaságot már tegnap be is fejeztük.

Kivittem pórázon, sétáltunk - futottunk, aztán levettem róla, játszottunk, megint futkározhatott kicsit és semmi gond nem volt vele.

Ma ugyanez, és már a kertkapun sem úgy rontott ki, ahogy azelőtt, ha azt mondom neki hogy "Marad!" Akkor leül tisztes távolságban, bár látszik rajta, hogy nincs ínyére a dolog. Majd ha mondom, hogy jöhet, akkor kijön. Mégis jót tett neki ez az 1 napos kizárás talán... Ha rárakom a pórázt, már akkor sem túl izgatott/nyüszít/hanyatt dobja magát, hanem leül és megvárja, míg ráteszem. Nem érzem még azt, hogy teljesen én irányítanám és én lennék a falkavezér, de haladunk.

#4: A nevét és hogy Gyere vissza, többször is. Utána is szaladtam egy darabig, de neki mégis 4 lába van, nekem meg csak kettő.

#5: Ő pont nem az a kutya, akit veréssel lehetne nevelni. Volt kutya, akinek odasuhintottam, de ő nem az. Ha megverem, akkor tényleg nem jön haza majd legközelebb.

#6: Forgalmas út közepén valószínűleg nem fogom elengedni. Egyébként ha nem otthon vagyunk, teljesen normálisan viselkedik. Egy szavamra visszajön, sőt el sem megy olyan helyen, ahol vannak mások is... Itthon túl magabiztos.

2013. júl. 16. 21:57
 8/10 anonim válasza:
0%
Szerintem zárd be valahova 20 percre és kiabálj rá mindig ugyanazt a szavakat hogy hol jártál!Tudom hogy sajnálni fogod de utána már nem lesz szükség rá mert megtanulja :)
2013. júl. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Megakadt a szemem azon, ami írtál. Ha nem jön vissza, sose utána fuss, hanem elfele. (Ha utána futsz, az neki csak játék, üldözősdi.)


Bevallom, én mikor nagyon csúf behívásos gondunk volt, akkor megvártam, míg a kutya visszajött hozzám. Nem hívtam ezerszer, mert nem akartam még sokszor aláhúzni és felkiáltójelezni a kutyának, hogy nem kell rám figyelni, hanem elindultam visszafele. Előbb-utóbb (addigra kimadarászta magát a drága), elindult utánam. Nem túl meggyőzően és túláradóan, de azért megdicsértem, mert mégiscsak bejött, nem akartam rontani a dolgon azzal, hogy szidom, mikor beérkezik hozzám. Aztán viszont az első hibára (azt hiszem, megrántott egy madár miatt, mert már pórázra tettem), jött a leszúrás. Utána minimálisra vettem a vele való cukiskodást, játékot, stb-t pár órára. Ez távolról sem tökéletes megoldás, de sajnos a behívás megtagadását nagyon nehéz büntetni, mert ha már bejött a kutya, akkor nem nagyon tehetsz semmit, csak gyúrni kell általánosságban tekintélyen, kötődésen.

2013. júl. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Adrienn 2000: Köszi a tanácsot, de érzékeny kutya, nála ilyenekkel tuti nem érek el semmit, vagy csak azt, hogy féljen tőlem, de ezt nem szeretném.

Köszönöm utolsó, az elfele futást még nem próbáltam!

2013. júl. 16. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!