Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam a kutyámat...

Hogyan szoktassam a kutyámat arra hogy előttem sétáljon?

Figyelt kérdés

Kutyusom általában a hátam mögött kullog séta közben. Ha szólok neki, mellém jön, de egy idő után megint lemarad.

Viszont ez elég idegesítő, mert hátul ugye nincsen szemem és folyamatosan forgolódok. Azt szeretném ha előttem sétálna inkább. Leginkább úgy, hogy ez ne feladat legyen neki, mint amikor mellettem jön, hanem az legyen a szokása. Hiszen amikor sétálunk, nem akarom, hogy folyton feladatot teljesítsen, azt akarom, hogy úgy jöjjön ahogy neki jól esik. Csak szeretném ha nem a hátam mögött kullogás esne neki jól. :)


2013. júl. 15. 09:06
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha az ember a falkavezér, akkor pedig sajna a hát mögött kullogás fog neki jólesni... :)
2013. júl. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Csak elég idegesítő, hogy nem látom mit csinál. Jön-e, vagy lemarad, fel eszik-e valamit éppen... Mondjuk a kis körömkopogása sokat elárul, de pl ha forgalomba megyünk, vagy fűben, akkor nem.
2013. júl. 15. 09:15
 3/9 Salx Narval ***** válasza:
Betanítás kérdése. 1:vezényszó,pl előre,mellém. 2: Eleinte merev, ill rövid póráz használata, 3: sok gyakorlás, dicséret, jutalom ha jól teljesít.4: póráz nélküli alkalmazás.Sok sikert.
2013. júl. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy megtanítani meg lehet, hiszen e mellém parancsot is megtanulta. de az feladat. Nem akarom, hogy feladat legyen neki.

Gondoltam rá, hogy először megtanítom feladatként, és utána talán átfordíthatjuk valahogy, hogy ne annak fogja fel. De nem tudom, hogy jó lenne-e így, mert lehet, hogy csak feladat marad, ezért nem vágtam még bele inkább.

2013. júl. 15. 09:35
 5/9 anonim ***** válasza:
33%
Előtted ne menjen, az a falkavezér helye. Az nem jó, hogyha láb mellett megy? Látni látod akkor is
2013. júl. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De ha előttem megy, tud cirkálni, szaglászni. A lábnál követés, az meg lábnál követés, ott nem lehet lazázni.
2013. júl. 15. 10:17
 7/9 zsuzsabazsa ***** válasza:
58%

Ha lemaradozik akkor küldd mindig előre, feltéve ha ismeri az előre vezényszót.

Sok kutyánál előfordul, hogy lemaradozik folyton.

Attól te még falkavezér maradsz, ha a kutyád elől halad.

Lehet, hogy a te kutyád kissé lustább és ezért maradozik le.

2013. júl. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Küldd őt előre mindig, előbb-utóbb megszokja. Állj ki oldalra, és mondd neki, hogy mehetsz. Azért nem semmi mennyi falkavezér vakvezető kutya van;)
2013. júl. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Á, ebben szerintem sincs összefüggés, főleg, hogy van néhány dolog, ami miatt tisztában vagyok vele, hogy a határán táncolok a falkavezérségnek. ide-oda dobáljuk egymásnak a főnök szerepet, viszont az stabil, hogy a hátam mögött baktat. :) Szóval ez nem ezen múlik szerintem.
2013. júl. 15. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!