Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5-6 kg körüli szuka kutyának...

5-6 kg körüli szuka kutyának mennyibe kerül kb az ivartalanítás?

Figyelt kérdés

És mennyi lenne amíg a műtét után felépül??

(2 éves Havanese)

Tesómat rá szeretném beszélni az ivartalanításra,de azt mondta attól fél,hogy vmi baja lesz,meg hogy túl sok idő mire felépül.Én kutyám már idős és nem lett ivartalanítva ezért nem is tudom,hogy zajlik ez az egész.

Ha lesz kutyám tuti ivartalanítva lesz,de az idős kutyámat,nem akarom ennek ki tenni.


2013. júl. 15. 10:01
 1/10 anonim ***** válasza:

orvosa válogatja. merre laktok?

Amúgy a kutya az első 2 napon valószínű vacakul lesz, de utána már rendben szokott lenni minden. 10. napon varratszedés.

2013. júl. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ja és további nagy előnye, hogy chipezett, ivartalanított kutyát kevésbé lopnak el.
2013. júl. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

nagyon helyes hogy rá akarod beszélni a tesódat az ivartalanitásra.


maga az ár orvostól függö. szoktak lenni azonban akciók, általábn ősszel.


itt tudsz róla részletesebben olvasni:

[link]

2013. júl. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Gödöllőn


De nem azért szeretném rábeszélni,mert ellopják.Nehezen tudnák,mert panelben lakunk.Mellesleg egy hosszú szőrű szuka kutyán nem látják,hogy ivaros vagy sem :)

2013. júl. 15. 10:15
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. júl. 15. 10:16
 6/10 anonim ***** válasza:
Hogy konkrét esetet meséljek. Házaspár hosszú futón sétáltatta a yorkiát. Kiskutya bement a bozótba szaglászódni, és nem jött ki. A bozót túloldalán leakasztották a pórázról és ellopták a kiskutyát. Fél év múlva lett meg eléggé leharcoltan. Nem tudták szaporításra használni ezért eladásra kínálták.
2013. júl. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Valóban orvosa válogatja, akár tízezer forintos különbségek is lehetnek két ár között.

Nyugtasd meg a tesódat, ez egy rutinműtét. Egyébként a különféle daganatos elváltozások miatt nem aggódik? Ezért is érdemes ivartalanítani, mert néhány típusú rákos megbetegedés kivédhető a műtét által.

A felépülési idő sem túl hosszú. Viszont ha nagyon meleg van nálatok a házban, akkor javaslom megvárni, amíg hűvösebb, elviselhetőbb idő lesz, mert nem egy álom a kutyának sem a hőségben végigmenni az ilyesmin. És egy picit a fertőzéseknek is kevesebb az esélye.


Amúgy megkérdezném a második válaszadótól, hogy a kutyarablók honnan tudják, hogy a kutya chippezve, ivartalanítva van-e? Megkérdezik a gazdát vagy hordanak magukkal leolvasót?

Egyébként lopják azokat is, ha megtetszik nekik, mindent meg lehet oldani. De nem hinném, hogy a kérdezőnek ettől tartania kellene, annyi havanese van már, hogy azt el nem lehet mondani, inkább szoktak a különleges, ritka fajtákra utazni. Amúgy is gondolom, hogy leginkább a lakásban van náluk.

2013. júl. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

uhh :/


Mi általában minden embernek aki megkérdezi,hogy ivaros-e azt mondjuk,hogy ivartalanítva lett.Az idős kutyámat is annak mondom.Tudom,hogy akarnak vmit.Múltkor azzal jöttek tudnának egy szép kant hozzni(a 11 éves bichonomnak).Mondtam,hogy ivartalanítva van és már húztak el.

De mondtam,hogy öreg.Tuti szaporítani akarták vagy vmi.

Olyan undorító.


Sajnos divat fajtáink vannak.Amikor a kutyám hozzám került(10 éve,bichon frise) akkor még nem voltak divatosak a bichonok..

2013. júl. 15. 10:25
 9/10 A kérdező kommentje:

mondtam tesómnak a betegségeket,aggódik azért is.Kicsit parás ha a kutyájáról van szó.


Panelban lakunk a 4.-en ide nem jönnek fel szerintem :D


amúgy az utcán tényleg nem tudják megállapítani,hogy ivartalanított és chipes :D

2013. júl. 15. 10:28
 10/10 A kérdező kommentje:
most,hogy le van nyírva a szőre rövidre ,meg nem mondják,hogy havanese a fajtája :D
2013. júl. 15. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!