Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvasz kölyöknek milyen táp?

Kuvasz kölyöknek milyen táp?

Figyelt kérdés

Szeretném a lehető legjobb minőségű tápot adni neki, még ha sokba is kerül. Mit ajánlotok?

Kapna mellé kiegészítőket is (csonterősítő, porcerősítő stb.)


A mostani kutyámmal Biomill prémiumot etettem jó darabig, aztán Belcandót, most Cibaut, de ettől annyira nem vagyok hasra esve.


A prémium kategóriás tápok között (Orijen, Acana, Brit, Josera, Biomill stb....) között is elég nagy különbségek vannak árban. Minőségről mit tudtok mondani?


2013. júl. 15. 11:22
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
Orijen red nagyon jó táp. Nem tertelmez gabonát csak olyan anyagokat amire a kutyának valóban szüksége van. Nem kell hozzá semijen kiegésszítő, csonterőssítő meg különösen nem. Max zöldkagyló. De ha igazán jót akarsz neki akkor nézz utána a BARF (nyers) etetésnek.
2013. júl. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én kuvaszom 5 hónapos és Brit Care Juniort adok neki.

Ár/érték arányban az egyik legjobb táp szerintem.

Előző kutyám Belcandót evett, egészséges, fitt volt, a szőre pedig szép fényes. Miután lemérgezték, gallyra ment az emésztőrendszere és ezért kellett váltani, áttértünk a hipoallergén Brit Care tápokra. Bevált, szóval a mostani kölyök is már azt kapja.

2013. júl. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nyers csirkefej nálunk 160 ft az jobb bármelyik tápnál, a tenyésztő ismerősömnél is ezt eszik a kutyák nyersen is és főve is. Ha főzöd akkor rizset vagy tésztát is főzzél bele.
2013. júl. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat.


A BARF ki van zárva. Az a pár BARF-os kutya, akit ismerek, izomtalan, korpás szőrű és hájas. Ezen kívül még magamnak se főzök elégszer, nemhogy a kutyának... :)


A csirkefej szintén. Nem értek egyet a "vissza a gyökerekhez" elvekkel meg mindenféle összeesküvés-elméletekkel a tápok összetételét illetően.

Volt kutyánk, akit vágóhídi hulladékon meg ilyeneken neveltünk (még gyerekkoromban), és volt több kutyánk, akik prémium tápon éltek. Össze sem lehet hasonlítani. A tápos kutyák már öregek, 12-15 évesek, és remek kondícióban vannak, egészségesek, szépek, vidámak, élénkek, 5-6 évet letagadhatnának. A régi, húson nevelt kutyánk meg 11 éves korában már alig tudott felkelni, szegény.


Szóval nyers húst, zöldséget, ilyesmit kizárólag kiegészítőként vagyok hajlandó adni, miután biztos vagyok benne, hogy a jó táppal megkap mindent, amire amúgy szüksége lenne.

Már csak egy jó, nagytestű kölyköknek való tápot kéne találni.

2013. júl. 20. 08:50
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát az Orijen a legjobb,de az én kuvaszomat Brit Premium-al etetem kis kora óta(2éves) meg kap mellé husit,zöldséget néha és fényes a szőre és majd kicsattan az egészségtől :)
2013. aug. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!