Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor jó a domináns...

Most akkor jó a domináns kutya, vagy sem?

Figyelt kérdés
Nemrég voltam egy kutyakiképző előadásán, ahol azt mondták, hogy az a gazda jár a legjobban, akinek domináns kutyája van. Közben meg az ember mást se hall, mint hogy a domináns kutyákkal nagyon észnél kell lenni, egy percre se lankadhat a gazdiban a vezető szerep, stb. Akkor most jó végülis a gazdának, ha domináns a kutyája? És ha jó, akkor miért jó? (Arról van elképzelésem, hogy miért rossz, azt nem kell leírni :) Amúgy csak azért kérezem, mert én eddig akárhányszor választottam kutyát, mindig nagyon figyeltem arra, hogy ne legyen domináns, hiszen akkor szerintem könnyebb nevelni, könnyebben szófogadó lesz, és most elgondolkodtam, hogy mi lehet annak az álláspontja, aki ezt máshogyan gondolja.
2013. júl. 15. 12:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Te tőled hallom elősször hogy a domináns kutya lenne a jó
2013. júl. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
H célod van a kutyával, akkor a jó. Gondolok itt sport-ra szolgálatra. Semmilyen kutyánál nem lankadhat a gazda vezető szerepe, ezzel mindegyik vissza tud élni. nekem domináns kanom van, imádom. Ha jó a kézbentarthatósága, akkor semmi baj vele. Azt gondolom, hogy egy kutyából inkább jobb visszavenni, mint foltozgatni.
2013. júl. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Miről szólt a kutyakiképző előadása? milyen kontextusban mondta? Nem mindegy....
2013. júl. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jó a domináns kutya, mivel sokkal inkább kiegyensúlyozott, mint a nem domináns társai. Persze nem mindegy mennyire domináns, milyen fajta és legfőképpen, hogy milyen gazdához kerül, mert nem mindenki alkalmas a tartására.
2013. júl. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Imola Ágnes ***** válasza:
22%
Nem jó a domináns kutya. A kiegyensúlyozott kutya az, akit a gazdája dominál, ő nem kell mindíg figyeljen a falkára, hisz más teszi ezt helyette.....
2013. júl. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

miért lenne rossz a domináns kutya? igen, tudni kell bánni vele, de ha tudod, hogyan kell a kutya nyelvét beszélni, és magad is domináns vagy, akkor ez nem probléma.

én inkább azt mondanám, hogy a domináns kutya nem való olyan ember kezébe, aki gyenge, vagy rutintalan. mindenki másnak kitűnő választás egy domináns egyed is. munkára, bizonyos sportokra meg kifejezetten kell, hogy domináns, erős akaratú legyen a kutya.

2013. júl. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Az nem jó, ha a kutya a domináns egyed az adott emberi közösségben, de azzal nincs semmi baj, ha alapvetően dominanciára hajlamos jellemű. Szerintem a domináns jelzőt sokszor rosszul használjuk, mert a dominancia az egy-egy konkrét szituációra jellemző állapot és egy hajlam arra, hogy domináns pozíciót foglaljon el a kutya. A kutya egyik nagyon fontos jellemzője a dominanciaváltás képessége. Attól, hogy megvan benne a dominanciára való hajlam, még ugyan úgy alávetheti magát a gazdi akaratának és teljes mértékben kezelhető lehet, sőt éppen a magabiztosságából adódóan megbízhatóan viselkedik kiélezett szituációkban is. Nem mondom, hogy kezdetben vele a legyegszerűbb az élet, de miután megtanulod kezelni, akkor nagyon jó kutya tud lenni. Tehát attól, hogy a kutyám alapvetően domináns jellemű (inkább igyekszik vezető pozicióba kerülni, mint háttérbe húzódni), attól még az emberi döntést igénylő helyzetekben nekem kell a domináns, döntéshozó pozicióban lennem. Az megint más kérdés, hogy ilyen kutya nem való bárki kezébe, de szerintem amúgy is fontos, hogy hozzánk illő kutyát válasszunk (már ha választhatunk). Azt se tehetjük meg, hogy csak a szubmisszív kiskutyákat tartjuk meg a dominánsabbakat meg kiselejtezzük, mert a természet rendje az, hogy van ilyen és olyan egyed is. Akár csak az emberek közt.

A mi kutyánk is egy domináns jellemű kan, mégis nagyon szépen tud viselkedni, ráadásul vizsgázott terápiás kutya. Én örülök neki, hogy őt választottuk annak ellenére, hogy ő volt az egész alomban a legdominánsabb.

2013. júl. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem jó. Mindkét sajátom domináns jellemű, az egyiknél igen nyíltan megmutatkozott, míg nem volt megnevelve, az összes kutyát és barátaimnak lábát is meghágta, most már csak úgy mászkál a kutyák között, mintha azt kérdezné: 'na ki a jani?'. A másiknál ez burkoltan jelenik meg, mert bántalmazták, de ha nála gyengébb kutyát lát (mentálisan), akkor kapásból elkezdi szívatni. Kis köcsög:D Az ideiglenesem nekik az ellentéte, és borzasztó unalmas. Első szóra ugrik, ha egy kutya halálra szívatja, akkor sem szól oda, csak próbál elkerülni. Az én jellememhez a dominánsabb kutyák illenek, nekem ők jelentenek kihívást, más meg pont nyugis ebre vágyik.
2013. júl. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
És amit az utolsó írt, teljesen igaz. A magabiztosság nagyon sokat számít (legalábbis számomra), szeretem, hogy olyan kutyáim vannak, akik tudnak és mernek önállóan is döntéseket hozni, nem folyamatosan a seggemben vannak, de ha arról van szó, kontrollálhatóak.
2013. júl. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek olyan kutya jó aki illik a jelleméhez és a feladathoz amire szánja. Ilyen egyszerű a dolog.
2013. júl. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!