Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudtok kistermetű kutyákat...

Tudtok kistermetű kutyákat mondani?

Figyelt kérdés

Olyan keresek akik szeretik az embereket,gyerekeket.Nem támadnak rá az idegenekre.Legjobb lenne ha olyan írna akinek van tapasztalata azzal a kutyával amit ír.Ja és úgy értem a kistermetű kutyát hogy felnőtt korában is kicsi is marad.(mint pl.a yorki)

köszi előre is!

(oltani ne próbálj)



2013. júl. 15. 18:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

francia bulldog,mopsz

kutya-tar.hu itt ézelődhetsz :)

2013. júl. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Csivava, de az nagyon idegesítő, a barátnőmnek az van :/ 21f
2013. júl. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek!!!
2013. júl. 15. 19:02
 4/12 anonim válasza:
Bichon Bolognese szerintem nagyon édes meg a Westie is. :) Ha náluk kicsit nagyobbat szeretnél akkor én személy szerint a beagle-ket szeretem, nagyon aranyos, játékos, barátságos kutyusok bár szeretnek kóborolni és meglehetősen önfejűek is
2013. júl. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Törpe pincher

Bolognese

Törpespicc

Papillon


Ezek jutottak eszembe.Mind ideális társa a családnak.

2013. júl. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem,nem szeretnék nagyobb méretű kutyákat.Köszi :)
2013. júl. 15. 19:08
 7/12 A kérdező kommentje:
köszönöm.A Havanese nem családi kutya? Mármint az nem szereti annyira az embereket?
2013. júl. 15. 19:10
 8/12 anonim ***** válasza:

A nevelésen nagyon sok múlik,de a havanese is jó választás lehet,ha jó helyről veszed.Az,hogy hogyan viszonyul az emberekhez,gyerekekhez,más állatokhoz,rajtad múlik a legnagyobb részt,hogyan neveled.Lásd:egy yorkie is lehet(hajaj,de még mennyire!)idegbeteg,agresszív,ha gyerekpótlékként bánnak vele kutya helyett és egy rottweiler is lehet kenyérre kenhető,ha jól szocializálják és hozzáértő kezekben van.Ha nincsen konkrét elképzelésed,csak annyi,hogy kistestű kutyát szeretnél,szerintem nézz szét a közeli menhelyen,nagyon édes kiskutyák(kistermetűek és kölykök is)szoktak lenni,és akkor már életet is mentesz,meg egy teljesen egyedi,nem tucatkutyád lesz.

Mivel tapasztalatot is kértél:nekünk német törpe pincserünk volt,nagyszerű kis kutyák,engem gyerekként is imádott,mindenkivel jól kijött,de elég határozott,önérzetes,makacs kis kutyák,gyerek mellé vagy első kutyának általában nem ajánlják.A törpe vagy toy uszkár az,ami a kistestűek közül talán a leginkább gyerekszerető.A yorkie,westie és társai terrierek elég makacs,,terrieres"jellemmel,a bichonok inkább ölbekutyák,állítólag nagyon jó arcok,viszont jó helyről venni százezres nagyságrendű összeg,idegbeteg szaporítottat meg 20-30ezerért minek.Tehát a helyedben,ha javasolhatom ilyen fajtamentőknél és menhelyeken nézelődnék.

2013. júl. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
A Havanese kutyusok kimondottan sok törődést igényelnek és nagyon kedvesek barátságosak :)
2013. júl. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Havanese-t ajánlani tudom egyszerűen imádja az embereket és a gyerekeket is!

Persze azért ez szoktatás kérdése is ha már kölyökként emberek,gyerekek,kutyák közé viszed vagyis rendesen szocializálod akkor nem lesz gond! :)Mi pl amikor kölyök volt és már minden oltása megvolt elvittük a városba ahol nagyon sokat megfordulnak pont kapóra jött egy kutyás rendezvény is nagyon sokféle kutyussal találkozott,meg sok gyerekkel :)

Szőrét 2-3 naponta ki kell fésülni jó alaposan,hogy ne csomósodjon. 1,5-2 havonta meg kell fürdetni,évi 2x érdemes kozmetikába vinni.


Nekem volt és van is Havanese-m,nem tudok rájuk rosszat mondani.Könnyen kezelhetőek,gyorsan tanulnak akár a rosszat is :D

Viszont a cukiságuk miatt amilyen könnyen nevelhető annyira könnyen el lehet rontani!

Fontos a következetes nevelés!


Ha lenne kérdésed írj nyugodtan :)

2013. júl. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!