Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez most már örökre így marad?...

Ez most már örökre így marad? Mi legyen?

Figyelt kérdés
Ma raktam ra a kutyámra először a porázt es nagyon nem tetszett neki visitozott, en nem is bírtam megfogni hanem az öcsém vette le róla. De azóta a kutya felém sem néz, fél tőlem.
2013. júl. 15. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan raktad rá a pórázt? Ellenkezett, te meg csakazértis rátetted, aztán megpróbáltad rögtön rángatni vele, vagy csak simán rácsatoltad minden hercehurca nélkül, aztán a földre dobtad a pórázt és elvitted játszani? Mennyi idős, mit lehet tudni az előéletéről, van már ezzel kapcsolatban rossz élménye?
2013. júl. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%
"remek" idegrendszerű kutyát sikerült szereznetek.
2013. júl. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Furcsa. A kutyák a pórázt azzal kötik össze, hogy utána jön a séta, a futás, a gazdival meg más kutyákkal játék, stb, és sokan izgatottak, de örülnek neki. Az enyém pl. egyszer magától belerakta a fejét. Én nézegettem, hogy melyik milyen állapotban van, nem is vettem észre hogy ott a kutya, ő meg amikor fej magasságban volt a nyakörv pórázostul "kiszolgálta" magát. Mennyi idős a kutya? Mennyi ideje van nálad? Hogy jutottál hozzá?
2013. júl. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3as!


A kutyák csak akkor kötik össze a pórázt a sétával és a játékkal, ha már sétáltatták őket pórázon és volt ilyen élménye. Viszont ha először kényszerrel adják rá, vagy bármilyen más módon negatív élményt szerez a pórázzal kapcsolatban, akkor nagyon nehéz visszaszerezni a bizalmat... A kérdező kérdéséből és magyarázatából is kitűnik, hogy rosszul tette rá a pórázt, negatív élményt társított hozzá, így a kutya természetes, hogy fél tőle, nem érti mi az és mire való....


Egyáltalán nem arról van szó, hogy gyenge az idegrendszere a kutyának, sokkal inkább a gazdája cseszte el a dolgot... amit piszok nehéz lesz helyrehoznia!

2013. júl. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

az én kutyám is nagyon utálja, pedig már lassan 5 éves.

engeszteld ki a kutyust valami harapnivalóval, beszélj hozzá megnyugtató hangon, és ha helyre állt a béke, akkor próbáljátok meg megint!:) neki is hozzá kell szokna. mutasd meg neki, hagyd hogy megszagolgassa, és utána óvatosan tedd fel rá. ne húzd túl erősre, de ne is hagyd túl lazán. ha ellenkezik akkor nyugtasd meg és kezdjétek előröl. előbb utóbb csak hozzászokik. ha nem, muszáj lesz más megoldás után nézni.:/:)

2013. júl. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hogyan lehet úgy elcseszni egy póráz, nyakörv feladást, hogy "visítozzon" a kutya?Egy kölyök teljesen megbízik a gazdájában. Ha az pedig nyakörvet rak rá, max egyszer-kétszer megpróbálja levakarni. De elég párszor rászólni, hogy nem, és már ért is a kutya a szóból. Amelyik kutya pánikol egy sima nyakörvtől és póráztól, amit először tettek rá, az igazán nem mondható jó idegrendszerű kutyának.Na, az ilyen kutyánál lehet elkezdeni a szalag elviselését , és utána a könnyű póráz elviselését gyakorolni addig, míg egyáltalán sétálni lehet vele.
2013. júl. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!