Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyusom...

Hogyan tanítsam meg a kutyusomnak, hogy pacsit adjon?

Figyelt kérdés
2013. júl. 15. 21:12
 1/5 anonim válasza:
2013. júl. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
2013. júl. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tanítottam meg, hogy lefektettem a kutyát, az egyik kezembe fogtam egy jutifalatot, összezártam a kezem és leraktam a kutya elé a földre. Mivel érezte, hogy van benne kaja, meg akarta szerezni, így elkezdte a lábával piszkálni. Mikor rátette a kezemre a lábát (először végigkarmolta párszor), akkor kinyitottam és odaadtam neki a falatot. Ezt megcsináltam párszor. Mikor már jól ment, akkor emeltem a kezemet, majd felültettem és úgy emeltem a kezemet, és mindig mikor rátette a mancsát, kinyílt a kezem és kapta a kaját. Aztán társítottam hozzá a "pacsit" parancsot, majd mikor már szóra tudta, akkor nem tettem falatot a kezembe, hanem a tenyerembe kértem a mancsát és mikor beletette a pacsit parancsra, akkor megfogtam és addig nem engedtem el, míg oda nem adtam a falatot a másik kezemmel (pár másodperc). És ennyi. Ugyanezt megtanítottam a másik lábával is, annak a "kezet rá!" a vezényszava.
2013. júl. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

én eddig két németjuhászomnak tanítottam meg össz-vissz, de a kettő együtt nem volt negyed óra

ülő helyzetben felemeltem valamelyik első lábát

kb 10x játszottam ezt el, utána már magától adta ha tartottam a kezem

2013. júl. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Biscon havanese kutyusom van, ő a pacsi vezényszóra jól megharap, hiába emelgettem a mancsát... nem használ. Jutalomfalattal meg az a gond,hogy nem nagyétkű, szerintem hidegen hagyja,ha kap falatkákat.


Megpróbálom mindenképpen, mert nagyon okos,mert magától mindent meg tud tanulni,csak tanítani nehézkes.


Köszönöm mindenkinek!:)

2013. júl. 16. 07:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!