Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A főtt hús nem (elég) jó a...

A főtt hús nem (elég) jó a kutyának?

Figyelt kérdés
Olvasom,hogy mindenki barf-étrend szerint etet és a nyerset favorizálja,amitől én valamiért idegenkedek.Kutyáink évek óta főtt csirkefarhátat,nyakat,belsőséget stb kapnak zöldségekkel és tésztával,rizzsel,+néha idénygyümit és eddig hosszú éveik során akkor láttak csak orvost,amikor ivartalanítva illetve oltatva lettek.Egészségesek,gyönyörűek,tele energiával koruk ellenére is,a fogaik olyan szépek,mintha külön ápolnánk őket,holott csak a fent említett étrendet eszik-de nem nyersen.Nektek mi a véleményetek?A főtt etetés nem elég jó?
2013. júl. 16. 09:55
 1/5 anonim válasza:
48%
Attól függ hogymilyen fajta hus csontos vagy nelkuli?
2013. júl. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
A főzés elpusztìtja a hasznos enzimeket a húsban, ezért jobb nyersen adni nekeik. Tészta rizs meg abszolút fölösleges nekik. De nem muszály így etetni ha neked nem szimpi a dolog. Csak a nyers közelebb áll a természetes táplálékhoz mint a főtt kaja. A farkasok, vadkutyák sem raknak tűzet és főznek egy vacsit :-)
2013. júl. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igazából a belsőségeket én is megfőzöm, a többit nem. Nem túl jó megfőzni mivel értékes tápanyagok és enzimek pusztulnak el, amit a kutya nem tud máshonnan megszerezni. Néha-néha lehet nekik adni tésztát és rizset is. Amúgy szerintem még a főzött etetés is jobb mint a kutyatáp, vagy az otthoni maradékok.
2013. júl. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Én táppal, forralt csontos hússal, belsőséggel etetek...tehát csirke-kacsa farhát, nyak, néha láb...marha/sertés (soha nem tudom, melyik :D ) gége, vese, máj...ritkán csirke/kacsa szív, zúza, máj.

Ha nincs táp, akkor kap répát, almát, néha rizst. Tésztát már nem adom neki...a rizs sokkal emészthetőbb.

Emellett ami itthon megmarad, megy a kutyának :)

Egyszerűen nincs lehetőségem sokáig fagyasztani és nyersen etetni...színhúsra meg nem telik, az kizárva

2013. júl. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
ha nincs semmi gondod a kutyáid állapotával, akkor nem mindegy, mások mit favorizálnak?
2013. júl. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!