Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vizslával lehet őrző-védőzni?

Vizslával lehet őrző-védőzni?

Figyelt kérdés

[link]

ezen az oldalon az olvastam, hogy bizonytalan, félős kutyáknak bizalmat, sikerélményt ad. Eléggé félős és bizonytalan és szeretném, ha egy kicsit magabiztosabb, bátrabb lenne


2013. júl. 16. 13:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%
A vizsla az nem házőrzésre lett kitenyésztve. Hanem apport kutya.
2013. júl. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
55%
Aki megvadít egy vizslát, azt le kéne lőni a francba! ÖV-re ÖV kutya kell, nem vadász.
2013. júl. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 mahonia válasza:
miért pont örző-védőzni szeretnél vele?..inkább vidd társaságba >>>> [link] minden hónapban az ország más területén kerül szervezésre.. itt szocializálódhat más kutyákkal.
2013. júl. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
57%

vegyél német juhászt ha őrző-végőzni akarsz. Vizslával ez elég nagy baromság lenne!!!


Plusz egy félős kutyát nem biztos hogy terhelni kell azzal hogy szokja az ostor hangját meg a lövés hangját.

Szóval ezt felejtsd el!!

Ha félős a kutyád,az lehet szocializáció hiánya is. Menj vele sétálni forgalmasabb területekre vagy vidd kutya suliba, csak a kutya suliba ne ŐV-re taníttasd.

2013. júl. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

Nem.


És nem szabad azokra hallgatni, akik azt mondják, hogy minden fajtát lehet őrző-védőztetni és jót tesz nekik.


Sajnos sok kutyaiskolában azért mondják ezt, mert nagy csáberő és ezáltal pénzhez jutnak. 1-1,5 éve kora után a legtöbb kutyás otthagyja a kutyaiskolát, de az őrző-védővel még ott lehet őket tartani.


Jó pár helyen lehet látni sajnos, hogy csak emiatt labradort, foxterriert, vizslát, bobtailt, pásztorkutyákat, stb. őrző-védőztetnek.

2013. júl. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
63%
Sport szempontjából nem árt neki, önbizalmat növel, de azt nem lehet elvárni tőle, hogy védje is a házat, vagy téged.
2013. júl. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem akarom, hogy megvédjen csak azt, hogy ne legyen félős. társasága rendszeresen viszem. Kutyáktó nem fél csak idegen emberektől, hangos, hirtelen zajoktól
2013. júl. 16. 14:13
 8/15 anonim ***** válasza:
Nekem egy magyar vizslám van. Nagyon területvédő, őrző, bátor kutya lett, pedig nem is neveltem rá.
2013. júl. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Az öv-től nem lesz bártabb emberekkel szemben.
2013. júl. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem, totál más az ösztönkészlete, én is agyvérzést kapok, mikor vizslával, labradorral meg pásztorkutyákkal nekiállnak őrző-védőzni. Az én huskym is totál félős volt, de eszembe nem volt ő-vzni vinni, mert nem a fajtához illik, nincs a vérében. Inkább menj el vele nyomkövetésre, agilityra, ezek mind sikerélményt adnak, amitől szintén nő az önbizalma.
2013. júl. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!