Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam pórázra a...

Hogy szoktassam pórázra a felnőtt kutyám?

Figyelt kérdés
5 éves, eddig a nagymamámnál volt, ő nem sétáltatta. Fél éve nekem adta, már összebarátkoztunk, de semmiért nem akar sétálni. Ráadom a pórázt, egyből fülét farkát behúzza, fél, elbújik. Ha kicsit megbátorodik, kiviszem az utcára, de visszafut a házba. Nagy nehezen elvittem pár méterre a háztól, ott elkezdett ugrálni, ki akarta magát szabadítani, nem bírtam vele. Mit tegyek? Nem akarom hogy az udvarban élje le az életét.

2013. júl. 16. 15:00
1 2
 1/13 anonim válasza:
0%

tedd rá a pórázt és kösd ki mondjuk 10 percre minden nap kicsit megszokja hogy rajta van...

De nem tudom nekem nincs kutyám de én ezt tenném.

2013. júl. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Első, jobb is, hogy nincs kutyád...

Nehogy kikösd szerencsétlent, amúgy is fél és stresszel. Vidd őt ki, de ne messzire, csak ameddig még el mer menni. Ha megáll, akkor adj neki valami finom falatot, vidd a játékát, játszatok, legyenek jó élményei a sétával.

Más kutyákkal nem is nagyon találkozik ezek szerint. (?)

2013. júl. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

nem egy kutyát szoktattam már pórázra de ezt most nagyon hosszú lenne leírni, hogy mit hogyan kell

lány vagy fiú vagy? mekkora kutya? ha van erőd hozzá, akkor fogd röviden a pórázt a bal oldaladon a bal kezedben, a jobban csak a póráz vége legyen

és így menj a kutyával

ne foglalkozz vele, hogy makacskodik, tartsd ott a lábad mellett végig, ne engedd, hogy elmozogjon másfele

egy idő után rá fog jönni, hogy felesleges ellenállnia és megbékél a gondolattal, hogy te sétáltatod őt és nem fordítva

de ez elég necces ha egy ötven kilós lány vagy és egy 5 éves kaukázusi juhászt szeretnél így tanítani :D

2013. júl. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
először tedd rá otthon a pórázt, és hagyd, hogy maga után huzza a földön. Csak figyelj oda, nehogy felakadjon valahova. Amikor ráteszed, nyugodtan dicsérd meg, és jutalmazd, sőt igy pórázastól játszhatsz is vele. Pár na alatt megszokja, utána tudod az udvaron is vezetgetni. ha már igy működik, kimehettek. De ha még sosem sétált, akkor gondolom a külvilággal is baja van.
2013. júl. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Utolsó! Én egy 45 kilós lány vagyok, a kutyám 15 kg, de bírok vele, nem húz el. A legjobban attól félek, hogy kihúzza a fejét a nyakörvből, mert ő egy szabadulóművész. Adhattok még tanácsokat!

2013. júl. 16. 15:44
 6/13 A kérdező kommentje:
Bocsi, utolsó előttinek írtam, addig még jött egy válasz
2013. júl. 16. 15:44
 7/13 anonim ***** válasza:

utolsó előtti vagyok

annyira szorosan legyen rajta a nyakörv, hogy két ujjad férjen be még a nyakörv alá

ebből nem jöhet ki és nem is folytja

ez szabvány :D

2013. júl. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Pontosan olyan szorosan van, de mégis félek, mert hatalmas szökőművész
2013. júl. 16. 17:51
 9/13 anonim ***** válasza:

hát pedig mást nem tudsz ellene tenni

felőlem húzhatod szorosabbra is csak az már fojtani fogja

2013. júl. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

Az ilyen kutyák a nyakörvben jobbra-balra dobálják a fejüket, kétlábbra ágaskodnak és a pórázon is keresztbe teszik a két első lábukat.

Pár méterre a háztól mikor már kifickándozta magát a kutya állj meg, nyugtasd meg magadat.Szívj el egy cigit.

Várj addig míg a kutya lenyugszik arra szintre mikor megint tovább tudsz vele haladni egy keveset.

Akkor megint állj meg. Várj egy kicsit aztán megint tovább.

Megpróbálhatod azt is, hogy a várakozás után meglepetésszerűen futásnak eredsz a kutyával. Ha fut veled amit valószínűnek tartok akkor dicsérd meg alaposan.

Remélhetőleg a meglepetés futás kiveszi az erejét a kutyának és nem tud erőt gyűjteni az újbóli közelharchoz.

2013. júl. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!