Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van ez, hogy a kutyám...

Miért van ez, hogy a kutyám tesz rám nem is érdeklem?

Figyelt kérdés
van egy fél éves staffordshire terrierem akinek nem tudok parancsolni. követek minden fontos szabályt , pl én megyek ki először az ajtón nem engedek meg neki dolgokat határokat szabok , mindezt úgy hogy határozott vagyok és nyugodt. tisztán és érhetően adom a tudtára hogy én vagyok a főnök de ő éles szituációkban tesz mindenre mintha ott sem lennék. nem tud senki bejönni a háza mert mindenkit támad , és olyankor hiába szólók rá hogy menj innen erélyesen nem is figyel rám. én ezt nem értem.
2013. júl. 16. 15:33
 1/4 anonim ***** válasza:
szoktál vele játszani is, vagy csak utasitgatod????
2013. júl. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
persze hogy szoktam
2013. júl. 16. 15:39
 3/4 anonim ***** válasza:
Kevés a "rászólás" . Igen érezhetően le kellene állítanod, amikor támad.Bár az sem biztos, hogy valóban támadás lenne, amit csinál. Lehet, a bizonytalanságát fejezi ki az ugatással. nem elég rászólni, el is kell onnan távolítani. Fizikailag.
2013. júl. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

pit tulajdonosként két dolgot biztosra veszek. 1 abszolút nem te vagy a vezér! 2 nem megfelelően kezeled a helyzetet, nem megfelelően tiltasz stb.


emellé még jön két gyanú: 1 a szocializáció maximális hiánya, 2 lehetséges hogy nem megfelelő az idegrendszere.


pit tulajdonosként én megdöbbenve olvasom hogy a kutya már fél évesen ilyen agresszív az emberekre ezért is gyanakszom arra hogy abszolút nem volt szocializálva a kutya. az enyém fél évesen jelzett de támadni az istennek nem támadna meg senkit a mai napig sem, hacsak nem parancsba van adva neki (erre külön taníttatuk), de őszintén szólva ha nem lennék itthon erős a gyanúm hogy bárkit szeretettel fogadna mert annyira embercentrikus. sőt alapvetően mindenkit barátsággal és szeretettel fogad. (szintén emiatt gondolom a szocializáció hiányát esetleg nem megfelelő idegrendszer gyanújával)


én azt javaslom hogy menj el mihamarabb egy jó kutyasuliba ahol rendbe teszik a kettőtök viszonyát (cerberos, tükörsuli, alfa) illetve megtanítanak arra hogyan kezelj ilyen és ehhez hasonló eseteket.


nagyon nem jó hogy a kutya így viselkedik főleg hogy amúgy sincsen rózsás hírük ezeknek a típusú kutyáknak.

2013. júl. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!