Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megoldás séta közben támadó...

Megoldás séta közben támadó kutyák ellen?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre többször találkozunk séta közben kiszökött, kiengedett kutyákkal, akik előszeretettel rontanak rá az én kutyámra. A kisebbekkel és a ,,nagyszájúakkal" eddig nem sok gondunk volt, mert a kutyámat nem igazán érdeklik a kerítés mögött csaholó ebek és a támadókat is elintézi egy-egy nézéssel vagy morgással, ha pedig mégis jönnek, én kiáltok rájuk és visszavonulnak.

Az egyik útba eső háznál viszont nemrég lebontották a kerítést és azóta a német juhászuk szabadon garázdálkodik. Emberre sosem támad, többször eljöttem már ott gyalog is amikor kint volt a kutya, ám ha kutyával megyek, kiront az utcára, neki az én kutyámnak. Legutóbb csak úgy tudtam elzavarni, hogy lefújtam spray-el, mert azonnal a kutyámnak ront, aki persze védekezik. Próbáltam beszélni a gazdájával,hogy ha nincs kerítés akkor zárja be vagy tartsa az udvaron (van nekik bekerített udvar) de az volt a válasz hogy sétáltassam a kutyát máshol. Mivel falun lakunk és minden háznál kutya van, akik üvöltenek ha meglátnak minket sétálni, ki szoktam vinni a kutyát a falu mellé sétálni, ahol csend van és nem szid minket a nép hogy miattunk ugat a falu összes kutyája. Erre a területre azon az egy úton lehet kijutni, ahol az ominózus gazda és kutyája lakik. Azt nem tehetem meg, hogy ne menjünk ki, mert nagy testű a kutyám, igényli a mozgást, egyébként rendesen sétál, nincs vele baj.

Hogyan lehetne ezt megoldani? Lehetséges hogy a támadó kutya ,,megszokja" azt hogy mi ott megyünk és egy idő után abbahagyja? Vagy meg kellene fegyelmezni egyszer komolyabban? Az én kutyám még csak nem is néz abba az irányba amikor arra megyünk, ő támad mindig, rajtaütésszerűen, kan kutya ahogy az enyém is. Nagyon szeretnék erre megoldást találni, mert sokszor már én is félek attól hogy kárt tesz a kutyámban vagy hogy nem fog megijedni már a kis 40 kilós önmagamtól ha helyreutasítom. A gazdára nem lehet hatni, kerítést meg nem fog építeni. Egyszer már megkértem hogy legalább ő szóljon rá a kutyájára ha kiszalad ránk, elvégre ő a gazdája de ha ki is jön, egyszerűen áll és nézi ahogy a kutya megtámad minket, egyáltalán nem szól, nem hívja vissza.



2013. júl. 16. 18:29
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
46%
én múltkor fejbe rúgtam egy komondort,rögtön tudta hol a helye..
2013. júl. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 sippara ***** válasza:
12%

Ó, utolsó, te aztán biztosan hatalmas férfi vagy, hogy fejbe tudtál rúgni egy kutyát!!! (Remélhetőleg legközelebb a kutya is lesz olyan kemény, hogy egy ilyen után tőből kapja le a nevezett testrészt)

...vagy... mit akartál hallani? :)

2013. júl. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!