Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valamilyen kutyabarát segítsen...

Valamilyen kutyabarát segítsen! Szeretem a kutyákat, csak valamilyen szinten félek tőlük. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A legjobb barátnőm kapott egy vizslát. Ez mind nagyon jó, csak, hogy én félek azoktól a kutyáktól, akik ha elmész mellettük az utcán, elkezdenek rád ugrálni. A barátnőm is tudja, hogy ilyen szinten félek tőlük, csak, hogy a vizsla egy elég hiperaktív állat és mivel még viszonylag kicsi, ezért még nőni fog. Valamilyen kutyabarát segítsen, hogy mit tudok tenni, hogy ne legyenek ilyen félelmeim, és, hogy a kutyával is jobban összebarátkozzak.
2013. júl. 16. 18:43
 1/10 kicsimelcsi ***** válasza:
Ha van esetleg egy olyan barátod akinek nyugisabb kutyája van,szerintem lehetnél vele,aztán egyre aktivabbal (ha több kutyás ismerősöd is van)
2013. júl. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy csak két kutyás ismerősöm van. Az egyik akita kérdésben említettem, és a másik meg nemrég elég bunkó lett és a kutyája sem a legkedvesebb. Egyfolytában megugat mindenkit.
2013. júl. 16. 18:56
 3/10 kicsimelcsi ***** válasza:

értem :/ hát esetleg a közelben valamilyen kutyafuttató,vagy valami?

szerintem sokat kellene kutyákkal lenni,igaz én nem tudom milyen érzés lehet,mert kiskoromba imádtam ha a kutyák felém szaladnak (persze játszva)...és nincs félelemérzetem a kutyáknál...te hány éves vagy amúgy? :) (első voltam)

2013. júl. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hordasz magaddal egy üres literes flakont, és határozottan orrba sózod, ha rád ugrál. Nem kell eltörni semmijét, elég, ha meglepődik :) Nagyon gyorsan be fogja fejezni. A gazdájának meg szólj, hogy nevelje azt a kutyát, mert tényleg meg fog nőni, meg lesz még sáros idő, és akkor sem lesz vicces.

A félelem ellen meg az a legjobb módszer, ha megismered a kutyákat. Olvass róluk sokat, a viselkedésükről, a motivációikról és a testbeszédükről, mert ha jobban látod, mit miért csinálhat vagy nem csinálhat, meg éppen mit akar, magabiztosabban fogsz tudni mozogni közöttük.

2013. júl. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és ovis koromban nekem is volt kutyám, csak egyszer (kb. 8 éve) megharapott egy kutya, és ezért félek tőlük. Amúgy neveli a gazdája, de mégis ha játszanák a kutyával,attól félek, hogy megharap, vagy ilyenek.
2013. júl. 16. 19:07
 6/10 kicsimelcsi ***** válasza:
100%

Attól félsz hogy fájni fog,vagy attól hogy bevadul?

Ha még kicsi a kutyus akkor nem kell tartanod tőle,mert nem hinném hogy rád támadna,és szándékosan nem harapnak erőset

2013. júl. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A kölykök csak játékból harapdálnak,semmi agresszió nincs bennük!

Ne félj tőle,nem minden kutya akar megtámadni :)


Előbb nyugodt kistestű kutyákkal kéne összebarátkoznod és utána a nagyobbakkal,szépen fokozatosan :)


Merre laksz?


Nekem van 2 kistestű kutyám egyik nyugodt mert öreg már a másik fiatal és kicsit pörgős, imádják az embereket :)

2013. júl. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mindkettő miatt.
2013. júl. 16. 19:39
 9/10 kicsimelcsi ***** válasza:

ha gondolod nekem is van egy nyugodt kistestű kutyám :)

a barátnőim csak terápiás kutyának hívják...mert olyan nyugtató hatása van...viszont ha játszunk vele egy kis hiperaktív (dög:))

2013. júl. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem van egy ugrálós (hogy puszit adjon) szőrgombócom. Skót juhász, 1 éves lesz. Ő még életében se nem morgott, se nem vicsorított, viszont finoman harapdálni szereti az embert. Abszolút nem agresszív és imádja ha simogatják.

Szerintem próbálj sokat tanulni a kutyák viselkedéséről, hogy felismerd, mikor agresszívak, mikor játszanak. Elmehetsz kutyasuliba olyan helyre, ahol van kutyaovi és ott egy csomó különböző kölyökkel ismerkedhetsz. Ha megismered a jelzéseiket, szerintem kevésbé fogsz félni tőlük.

2013. júl. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!